Dauparų–Kvietinių seniūnijos vaikams sunkiau pasiekti mokyklą

2016 m. rugsėjo 5 d. Klaipėdos rajono savivaldybės merui pateikėme prašymą dėl mokyklinio autobuso mokinių, gyvenančių Dauparų–Kvietinių seniūnijoje, pavėžėjimo į mokyklą maršrutu Dauparai–Šlapšilės k. (Šakinių/Baukštės g.)–Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla ir mokinių pavėžėjimo iš mokyklos maršrutu Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla–Šlapšilės k. (Šakinių/Baukštės g.)–Dauparai.

2016 m. rugsėjo 9 d. gavome Klaipėdos rajono savivaldybės mero atsakymą, kuriame pažymima, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Mokinių vežiojimo į mokyklą komisija nutarė „Nepritarti Dauparų–Kvietinių seniūnijos gyventojų prašymui skirti autobusą mokinių atvežimui iš Šlapšilės kaimo, nes mokiniai turi galimybę pasiekti mokyklą ir grįžti iš jos maršrutiniu transportu“.

Komisijos teigimu, pro Šlapšilės kaimą važiuoja maršrutinis autobusas Klaipėda–Vėžaičiai, kurio eismo grafikas yra toks: ryte į mokyklą gali vaikai važiuoti 7.22 val. ir grįžti po pamokų 13.10 val.; 14.25 val.; 15.40 val.

Viskas lyg ir gerai, autobusas važiuoja, tačiau ar komisija (su gerbiamu meru priešaky) įvertino tai, kad iki autobusų stotelės, kurioje stoja maršrutinis autobusas, pirmokėliams reikės eiti 1,5 km. Belieka tik įsivaizduoti, kaip pirmokai, tempdami kuprines ant pečių, tamsų žiemos rytą neapšviestu žvyrkeliu eina į už 1,5 km esančią autobusų stotelę. Autobusų stotelę galima pasiekti tik perėjus gatvę, kuria nuo 7.00 iki 8.00 val. ypatingai judrus eismas, kadangi dauguma Gargžduose gyvenančių žmonių skuba į darbą Klaipėdoje. Gargžduose moksleiviai išleidžiami stotelėje, esančioje dar apie 1 km nuo mokyklos. Vadinasi, mūsų pirmokėliams teks susidurti su dar vienu išbandymu: intensyvus miesto eismas, skubantys ir ne visai išsimiegoję vairuotojai ir mūsų pirmokai, bandantys išlaviruoti tarp jų.

O mokytoja, rugsėjo 1-ąją dieną visiems tėveliams kalbėjo apie pirmokėlių saugumą, apie tai, kad pirmąjį pusmetį pirmąją klasę lankantys moksleiviai bus atiduodami tik tiems asmenims, kurie į mokyk­lą juos atlydės (tikriausiai, Klaipėdos rajono savivaldybės mero ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Mokinių vežiojimo į mokyklą komisijos manymu, pirmokėlius į mokyklą turėtų atlydėti ir pasiimti iš jos maršrutinio autobuso vairuotojas?).

Dar vienas įdomus faktas: moksleivių, lankančių tą pačią mokyklą ir gyvenančių Maciuičių kaime, pavėžėjimui mokyklinis autobusas yra skirtas, nors maršrutinio autobuso, važiuojančio Vėžaičių–Klaipėdos kryptimi per Gargždus rytinis laikas yra 7.15 val., o maršruto Vėžaičiai–Klaipėda (pro Gargždus) laikas yra 13:30; 14:15; 14:30; 15:30 val. Maciuičių kaime gyvenantys vaikučiai taip pat turėtų galimybę ateiti iki sustojimo 1,5 km ir sėkmingai pasiekti mokyklą.

Tikriausiai tik Klaipėdos rajono savivaldybės meras ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Mokinių vežiojimo į mokyklą komisija žino, kokiomis unikaliomis savybėmis pasižymi Maciuičiuose gyvenantys moksleiviai, kad jiems išskirtinėmis teisėmis skiriamas mokyklinis autobusas?

Labai tikiuosi, kad Klaipėdos rajono savivaldybės meras galės atsakyti, kokiais kriterijais vadovaujantis vienų moksleivių pavėžėjimui skiriamas mokyklinis autobusas, o kitų ne? Kaip bus užtikrinamas vaikų (ypatingai pirmokų) saugumas iki jie pasieks mokyklą ir grįš iš jos? Kas bus tas asmuo, kuris palydės pirmokus į mokyklą ryte ir iki maršrutinio autobuso po pamokų?

Sigutė EŽERSKIENĖ


Prie kiekvienų durų nesustos

  • Skaitytojos laišką pakomentavo Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius:

    – Klaipėdos rajono mokyklose mokinius vežioja 22 geltonieji autobusai. Gargždų mokyklos turi du geltonuosius autobusus. „Kranto“ pagrindinės mokyklos autobuso pagrindinė paskirtis – šios mokyklos specialiosiose klasėse besimokančių mokinių pavėžėjimo užtikrinimas, o „Minijos“ mokyklos autobusu organizuojamas mokinių pavėžėjimas iš aplinkinių kaimų, į kuriuos nepritaikyti kito transporto maršrutai mokinių atvykimui į mokyklas ar parvykimui namo. Tad didžioji dauguma važiuojančių mokinių Gargždų mokyklas pasiekia specialiaisiais reisais ar maršrutiniais autobusais.

    Maciuičiuose gyvenantys mokiniai ryte į Gargždų mokyklas atvyksta specialiuoju reisu maršrutu Šiūpariai–Medsėdžiai–Maciuičiai–Ežaičiai–Gargždai. Nemaža dalis jų po pamokų (15 val.) namo taip pat grįžta šiuo specialiuoju reisu. Tik jaunesniojo amžiaus Gargždų mokyklų mokinius po pamokų (13 val. 10 min.) „Minijos“ progimnazijos autobusas parveža į sodininkų bendriją „Skinija“, Ežaičius ir Maciuičius.

    Savivaldybė, vadovaudamasi teisės aktais, užtikrina kaimuose, miesteliuose toliau nei 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenančių mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, pavėžėjimą. Užtikrinti, kad mokyklinis ar kitoks transportas privažiuotų prie kiekvienų namų durų, deja, galimybės nėra. Norėtųsi, kad ir tėvai nepamirštų savo atsakomybės už vaikų saugumą vaikui keliaujant iki autobuso sustojimo vietos ar iki mokyklos.

Informaciją parengė Ernesta STRAKŠYTĖ

Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content