Gargždų gimtadienyje – istorijos dvelksmas

Gargždų kultūros centro komanda, miesto gimtadienio šventės rengėjai, tikisi, kad gargždiškiai susidomės istorine miesto gimtadienio tema. Vietos žurnalistai pasiruošę nušviesti naujausią miesto įvykį.

 

Gargždai ruošiasi 763-ajam gimtadieniui, kurį švęsime birželio 3–5 dienomis. Vakar Gargždų kultūros centre šventės organizatoriai pristatė turiningą, miesto istorijos kupiną intriguojančią programą. Gargždų gimtadieniui iš biudžeto skirta ta pati kaip pernai suma – 5 800 eurų. Daug tai ar juokingai mažai, spręskite patys – šįvakar Klaipėdoje per laivų paradą 5 000 eurų teks vien tik fejerverkui.

Miesto gimtadienio proga Kultūros centras pasipuoš nauju „rūbu“ – spalvingu tentu su miesto istorinėmis nuotraukomis, kurį „dėvės“ metus.Lyg dėlionė

Miesto gimtadienio programą nuotaikingai pristatė Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė ir grupė centro darbuotojų: miesto teatro ir renginių režisierius Vaidas Kvedaras, projektų vadovė Vaida Ubartienė, renginių organizatorė Milda Žemgulytė, vadybininkė Rasa Astikaitė-Genčas. Pagrindinė šventės tema: „4 vandenų kraštas – istorija tęsiasi. Pajusk istorijos tėkmę“. Ši tema šventės dalyviams bus atskleidžiama lyg dėlionė, pateikiant įdomiausius istorinius momentus įvairiomis formomis: dainomis, šokiais, spektakliais bei vizualiniais akcentais. „Gargžduose beveik nėra išlikę istorinių pastatų, bet miesto istorija yra labai turtinga. Tai ir norime parodyti sau ir kitiems, pasidžiaugti“, – sakė V. Kvedaras.

Šventėje – net karnavalas

Palyginti su pernai, šventinėje Gargždų programoje daug naujovių. Birželio 3 d., penktadienį, tradiciškai vyks vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, kuriame žada dalyvauti net apie 600 vaikų nuo 3 iki 18 metų amžiaus ne tik iš miesto ir rajono, bet ir svečių iš kitų savivaldybių. Taip pat penktadienį vyks futbolo, sunkiosios atletikos, stalo teniso varžybos. Birželio 4 d., šeštadienį, iš pat ryto vėl daug sporto varžybų (futbolas, krepšinis, tinklinis, kiokušin karatė, galiūnų ir net jachtų buriavimo varžybos Gargždų karjere), mugė Kvietinių gatvėje. Įdomu tai, kad šiemet savo veiklą šventėje pristatys daugelis rajono įstaigų, net Savivaldybės administracijos skyrių. Didžiosios linksmybės prasidės šeštadienio popietę šventine eisena – karnavalu nuo autobusų stoties iki aikštės prie Gargždų kultūros centro, kur ir vyks pagrindinės miesto gimtadienio linksmybės. Čia vyks senovės kuršių buities ir karybos draugovės „Pilsots“ gyva ekspozicija, bus senovinių automobilių paroda, norintieji galės dalyvauti muziejaus surengtoje ekskursijoje po miestą.

Nauja tai, kad šiemet šventės atidarymo ir Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija vyks centro aikštėje, o ne salėje kaip anksčiau. Po iškilmių gargždiškių laukia teatralizuota programa, kurioje dalyvaus rajono meno kolektyvai, koncertuos Aistė Pilvelytė ir Ruslanas Kirilkinas, „X faktoriaus“ finalininkai Monika, Miglė, Aleksas, Thomas. Šventės „vinis“ – viešnia iš Latvijos Samanta Tina su grupe. Koncertą vainikuos fejerverkas. Sekmadienį bus aukojamos šv. Mišios už gargždiškius, į filmus pakvies „Minijos“ kino teatras.

Centras pakeis „rūbą“

Vienas iš pagrindinių šventės akcentų – Gargždų kultūros centro papuošimas nauju spalvingu „Puzzle“ tentu, kuriame atsispindės miesto ir rajono istorinės nuotraukos. Pasak J. Polekauskienės, naujam tentui įrengti lėšų – iš viso 8 250 eurų – noriai suaukojo rėmėjai. „Tai ne pastangos uždengti neremontuotą Kultūros centro pastatą, tiesiog vizualizacija, meninė išraiška. Aikštė prie centro tarsi atgijo, čia skamba muzika, renkasi jaunimas, mamos su vaikais“, – sakė J. Polekauskienė, Ji pasvarstė, kad galbūt prie tento su istorinėmis nuotraukomis būtų galima atvežti ir kruizinius turistus, kurie atvyksta į Gargždų krašto istorijos muziejų. Kultūros centro „aprengimo“ idėjos autorius režisierius V. Kvedaras nenorėjo atskleisti, kokią dieną bus pervelkamas pastato „rūbas“, kuris jį puoš visus metus. „Tai paslaptis. Tačiau tie, kurie vaikščiodami Gargždų gatvėmis atidžiai žvelgs sau po kojomis – pamatys tam tikrus ženklus, kurie atskleis šią paslaptį“, – intrigavo režisierius.

Šventės rengėjai tikisi, kad gargždiškiai neliks abejingi šventės programai ir savo gimtojo miesto gimtadieniui. „Pradėkime šventę pirmiausia pasipuošdami savo namų duris, o po to visi išeikime į gatves ir aikštes“, – kviečia rengėjai. Ar atsilieps gargždiškiai į šį kvietimą, ar birželio 4-ąją miesto gatvėse bus jūra žmonių – taip, kaip per Jūros šventę uostamiestyje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content