Registratorės šeimos gydytojų dublerės nebus

Ar būtina trukdyti šeimos gydytoją, jei tenori sužinoti tyrimų rezultatus? Šį klausimą uždavė gargždiškis Stanislovas Varkalys, kai Gargždų šeimos medicinos klinikoje registratorė atsisakė atskleisti jo paties kraujo tyrimų duomenis. Vyras įsitikinęs, kad dėl tokio formalumo neverta gaišti laiko. Esą užtektų registratorės konsultacijos.

S. Varkalys „Bangos“ korespondentei pasakojo neseniai lankęsis pas šeimos gydytoją – sveikata nesiskundęs, tenorėjęs atlikti tyrimus. Savo sveikatos tikrinimą jis prilygino automobilio techninei apžiūrai. Norėdamas sužinoti, ar visi paimtų mėginių rodikliai atitinka normas, vyras nusprendė pas šeimos gydytoją nesiregistruoti. „Praėjusiais metais nuėjau į registratūrą, kur jauna mergaitė nematė jokių problemų man pasakyti tyrimų rezultatų. Paėmusi kortelę viską susakė, o man tiek ir tereikėjo. Šiemet norėjau padaryti tą patį, bet vyresnio amžiaus registratorė griežtai atsisakė tai daryti“, – pasakojo jis.

Gargždiškis nemano, kad registratorių kompetencija per menka. „Juk ne iš bibliotekos ateina dirbti, o yra baigusios medicinos mokslus“, – ironizavo jis. Stanislovui buvo pasiūlyta užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją. „Priekaištų šeimos gydytojai neturiu, puiki specialistė. Bet registruotis ir eiti dar kartą tam, kad užtruktum 15 sekundžių ir išgirstum tris žodžius? Gaila laiko“, – stebėjosi pacientas. Visgi jis žadėjo susisiekti su šeimos gydytoja ir išsiaiškinti savo sveikatos būklę.

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas buvo kategoriškas: „Siūlymas gauti tyrimų rezultatus registratūroje – nelogiškas ir nerimtas. Paciento šeimos gydytojo slaugytoja gal ir galėtų perskaityti rezultatus, bet registratorės su šia funkcija visai nesusijusios. Kas prisiims atsakomybę, jei perskaitys ne to žmogaus duomenis arba ne taip supras?“ – įsitikinęs vyriausiasis gydytojas. Anot jo, su šeimos gydytoju būtina susisiekti, o registruotis ar ne – susitarimo reikalas. „Bet koks paciento apsilankymas yra registruojamas elektroninėje sistemoje. Kaip tai padaryti, susitarimo reikalas. Galbūt galima užsiregistruoti ne planiniu būdu ir čia pat palaukus gauti reikalingą informaciją. Bet formaliai, žinoma, šeimos gydytojas turi įvertinti tyrimų rezultatus ir suteikti pacientui informaciją“, – sakė P. Serapinas. Jis pats taiko ir kitiems šeimos gydytojams esą rekomenduoja pacientus priimti be išankstinės registracijos, jei jiems tereikia tyrimų atsakymų ir kitų daug laiko nereikalaujančių duomenų. „Viskas priklauso nuo individualaus kabineto darbo ir paciento ryšio su šeimos gydytoju. Visada yra galimybė su juo kontaktuoti telefonu“, – pridūrė P. Serapinas.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content