Makaronai? (Ne)gardu!
Koronavirusas sukurtas specialiai, kad išretėtų žmonių gretos, kad ekonomika grimztų dugnan, kad pasaulio panikos priepuolis taptų nuolatine būsena. O vienintelė išsigelbėjimo priemonė – masinis žmonių vakcinavimas. Būtent su skiepais žmonėms būtų įvedamos implantuotos mikroschemos – vadinamieji čipai. Tokiu būdu kontroliuoti žmoniją būtų paprasta kaip marionetę. Jau išsigandote? Ar norite dar makaronų? Taip? Tai išsiimkite grynųjų pinigų, nes bankai gali žlugti, tai sąlygos žemumose besimurkdanti ekonomika, juk pasiėmusieji paskolas nebeišgalės jų mokėti ir pan. Dar nepasisotinote? Tai pasiruoškite interneto krachui, sistemos gali sparčiai „lūžinėti“, galite prarasti daug ir akimirksniu. Viskas, gana! Turbūt ne vienam teko karantino laikotarpiu išgirsti įvairių konspiracijos teorijų, dauguma jų tiesiog laužtos iš piršto, tad išklausę nepamirškite nuo ausų nusivalyti makaronų. Užuot jais gardžiavęsi pagaliau supraskite, kad skleidžiamos dezinformacijos tikslas – įbauginti visuomenę, kad masės nepasitikėtų valstybe, svarbiausiomis jos institucijomis. Skleidžiant tokias „nekaltas“ žinutes judinamas valstybės pamatas.
Iš pirmo žvilgsnio nekaltai atrodo ir Rusijos interneto trolių žinutės. Štai praėjusią savaitę viena iš „influencerių“ ėmė dalintis žinia, esą Lietuvos policijai gėda, nes nubaudė už kaukės nedėvėjimą bėgikę, laksčiusią miške. Moteris esą atsiprašinėjo, turėjo kaukę po smakru, bet policijos pareigūnai neva buvo negailestingi ir vis tiek skyrė piniginę baudą. Nepatikėjau šia istorija ir tuo netrukau įsitikinti. Pirmiausia, bėgikės vardas ir pavardė socialiniame tinkle nebuvo tikri, antra, paprašiau, kad man atsiųstų konkrečius bėgikės duomenis, kad galėčiau su ja susisiekti kaip žurnalistė ir pasiteirauti policijos apie šį konkretų atvejį. Deja, duomenų taip ir nesulaukiau. Vadinamoji „influencerė“ po mano įsikišimo greitai pašalino savo pasidalintą medžiagą. Kam reikia tokių išgalvotų istorijų? Lygiai dėl to paties – kurstyti nepasitikėjimą valstybe, jos specialiosiomis tarnybomis, pajėgomis. Jei dar nesupratote, kas yra hibridinis karas, tai šiuo metu jis vyksta visu pajėgumu, be perstojo ir dezinformacinės žinutės šauna labai taikliai, tiesiai į masių sąmonę. Būkite budrūs.
Laimei, yra atsvara. Daugybė žmonių karantino laikotarpiu išties pradėjo didžiuotis medikais, vaistininkais, policijos pareigūnais, karininkais, prekybos centrų darbuotojais, maisto prekių pardavėjais, ilgųjų reisų vairuotojais. Koronavirusas juos pavertė herojais. Gal taip aktyviai kaip italai ir neplojome, nedainavome ir neskandavome „ačiū“ balkonuose, bet visa širdimi jautėme dėkingumą. Tai įrodo, kad ir „Laisvės TV“ surinkti 2,4 mln. Eur apsaugos priemonėms. Ir jei situacija būtų dar kritiškesnė, manau, tikrai į balkonus būtume išėję ne tik gargždiškio skrabalų virtuozo Karolio Šileikos improvizacijų paklausyti.
Akivaizdu, jog griežtų priemonių ėmusis Vyriausybė laiku užkirto kelią viruso plitimui. Pas mus skaičiuojama, kad milijonui gyventojų teko 17 mirčių, o Švedijoje 256! Tad jei reikėtų įvertinti mūsų Vyriausybės veiksmus dėl koronaviruso pandemijos, išties rašyčiau gana aukštą balą, kurį muša nebent vėlavę reagentai tyrimams, apsaugos priemonių stoka karantino pradžioje. Koronavirusas, nepaisant to, kad tai didžiulis iššūkis, „valstiečiams“ tuo pačiu ir gelbėjimosi ratas prieš artėjančius LR Seimo rinkimus. Jų reitingai dėl asfaltuojamo kelio prie premjero namų, nuolatinės konfrontacijos su prezidentūra, kai kurių ministrų nuopolių vis smuko, tačiau sėkmingas dorojimasis su koronavirusu „valstiečius“ vėl kelia populiarumo link. Tik viena bėda, lenda rinkimų šou. Ketvirtadienį Seimas palaimino, jog senyvo amžiaus gyventojams, neįgaliesiems, našliams, našlaičiams bus skiriama vienkartinė 200 eurų dydžio išmoka. Neabejojama, jog tai puikus masalas prieš LR Seimo rinkimus vienam iš didžiausių elektorato segmentų. Juk pensinio amžiaus žmonių pajamos dėl koronaviruso iš esmės nepasikeitė. Kur kas labiau nukentėjo dirbantieji privačiame sektoriuje.
Makaronų prisivalgėm, norim kito meniu! Laikas, kai žmones buvo galima papirkti įteisintomis išmokomis ar vizitais kaimuose, šventėse, gerų darbų fotografijomis socialiniuose tinkluose, jau praeity…