Apie duotus kyšius savanoriškai pranešė septyni asmenys

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų organizuojamame ikiteisminiame tyrime dėl galimos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) su pareiškimais, kad iš jų buvo reikalaujama arba provokuojama duoti kyšį, savanoriškai kreipėsi septyni asmenys.

Atsiliepdami į 2021 m. lapkričio 25 d. spaudos konferencijoje išsakytą Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro paaiškinimą, kad laisvanoriškai teisėsaugos institucijoms apie duotus kyšius pranešusieji atleidžiami nuo baudžiamosios atsakomybės ir kvietimą kyšius davusius apie tai pranešti, šie asmenys savanoriškai teisėsaugos institucijoms pranešė, kad kai kurie Vilniaus miesto savivaldybės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys už savo pareigų vykdymą iš jų reikalavo ar provokavo duoti įvairaus dydžio kyšius.

Šiuo metu atliekamame tyrime įtarimai dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų yra pareikšti 34 asmenims, iš jų – 20 valstybės tarnautojų ar jiems prilygintų asmenų.

Šiam STT Centrinėje tyrimo valdyboje atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantys Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai informaciją apie galimai padarytus korupcinio pobūdžio nusikaltimus perdavė įstaigų vadovams, kad būtų sprendžiamas klausimas dėl valstybės tarnautojų ar jiems prilygintų asmenų nušalinimo nuo pareigų.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad institucijų, atsakingų už statybų ir teritorijų planavimo dokumentų rengimo, derinimo ir tvirtinimo procesus, valstybės tarnautojai per tarpininkus galimai reikalaudavo kyšių iš nekilnojamojo turto vystytojų, statytojų ir kitų suinteresuotų asmenų. Kaip įtariama, už galimai neteisėtą atlygį, būdavo priimami palankūs sprendimai dėl įvairių nekilnojamojo turto objektų, statybų leidimo išdavimo, projektų derinimo, viešinimo, statinių pripažinimo tinkamais naudoti ir panašių procesų.

Tiriamos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, susijusios su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų galimai neteisėtais veiksmais.

Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 6 dalis numato, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

Prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių