Aplinkosaugininkai tikrina, ką pučia „Kaminukas“

Siekdama apsaugoti gamtą ir atmosferą nuo per didelio užterštumo, Aplinkos apsaugos ministerija gruodį paskelbė ir iki kovo tęs akciją „Kaminukas“. Aplinkosaugininkai tikrina, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairūs kuro deginimo katilai.

Žiemą, ypač spaudžiant dideliems šalčiams, kūrenimas intensyvėja. Ne paslaptis, kad kartais kurui naudojamos įvairios buitinės atliekos, seni drabužiai, batai, padangos, senų baldų dalys, cheminėmis medžiagomis impregnuotos medienos atliekos. Deginant šias atliekas į atmosferą patenka daugybė pavojingų cheminių medžiagų ir junginių, taip pat pagausėja žmonių sveikatai pavojingų kietųjų dalelių.

Siekdami mažinti oro taršą, prie šios akcijos prisijungė ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono agentūros aplinkosaugininkai. Jie rajone organizuoja reidus ir tikrina, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, žiūri, kokiu kuru kūrena garažų, sodininkų bendrijos, įmonės, individualių namų gyventojai. Klaipėdos rajono agentūros vedėjas Algirdas Vaitkus pasakojo, jog daug pranešimų apie galimus pažeidėjus gauna iš gyventojų. „Kai lauke paspaudžia šaltukas, labai gerai matosi, iš kurio namo kamino sklinda juodi dūmai. Todėl žmonės, pastebėję įtartinus atvejus, skambina, prašo patikrinti. Ne visi faktai pasitvirtina, nes kartais specifinį kvapą skleidžia ir kūrenamos akmens anglys, o jomis kūrenti galima“, – kalbėjo aplinkosaugininkas. Per vykdytus patikrinimus nustatyti trys pažeidimai, kai buvo kūrenama draudžiamomis medžio drožlių plokštėmis. Nubausti du fiziniai asmenys ir viena įmonė. Už kūrenimą nesilaikant nustatytų atmosferos apsaugos taisyklių gresia baudos nuo 100 iki 500 litų. Pirmąkart nusižengusieji gali būti baudžiami perpus mažesne bauda, jei skirtą baudą sumoka geranoriškai ir laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių