„Bangos“ legionierė gargždiškėms įkvepia drąsos

Sausio-vasario mėnesiais vykusiame Lietuvos moterų futbolo uždarų patalpų čempionate T. Baličeva buvo pripažinta geriausia „Bangos“ žaidėja. Jai atiteko simbolinė statulėlė. Latvė Tat­jana Baličeva į Gargždus važinėja jau antrą mėnesį. Netrukus pilnametystės sulauksiančią merginą čia vilioja futbolas. Su „Bangos“ futbolo klubo pagrindine merginų komanda ji draugiškose varžybose atstovauja Gargždams. Neseniai vykusiame uždarų patalpų futbolo čempionate ji be konkurencijos pripažinta geriausia „Bangos“ žaidėja, tad viliamasi, kad legionierė sustiprins ir A lygoje startuosiančios „Bangos“ gretas.

Priėmė pasiūlymą

Legionieriais kol kas negali pasigirti net pagrindinė „Bangos“ vyrų krepšinio komanda. O štai klubo merginos džiaugiasi savo gretose turinčios perspektyviąją Tatjaną. Aštuonerius metus futbolo kamuolį valdanti latvė iš Liepojos jau yra žaidusi nacionalinėje Latvijos moterų futbolo rinktinėje, priklausiusi „Rygos FM“ klubui bei žaidusi gimtajame mieste. „Žaisdama Rygos komandoje keletą kartų rungtyniavau prieš „Bangą“, tad apie komandą, o ypač jos žaidėjas, su kuriomis palaikau ryšį, susidariau nuomonę. Po gruodį Gargžduose vykusio turnyro sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie „Bangos“ šeimos“, – apie tai, kaip susiviliojo Lietuva, pasakojo mergina.

Latvijoje ji mano išbandžiusi viską – pažįstamos ir komandos, ir žaidėjos, tad nebeįdomu. „Įtaką galutiniam sprendimui žaisti Gargžduose turėjo ir geri santykiai su kitomis žaidėjomis, su kuriomis esame pažįstamos nuo tų laikų, kai pradėjome atstovauti savo šalių jaunimo rinktinėms. Pasitarusi su tėvais ir draugais nusprendžiau žengti naują karjeros žingsnį“, – pasakojo T. Baličeva.

Futbolas – „kietesnis“

Draugiškai lietuvių priimta bendraamžė dar nesiryžta lyginti kaimyninių šalių futbolo lygio. Visgi, jos pastebėjimu, Lietuvoje demonstruojamas „kietesnis“ žaidimas. Gabumus futbolo aikštėje jau atskleidusi legionierė čia turi progą tobulinti ir užsienio kalbų įgūdžius. „Su komandos narėmis įprastai bendraujame trimis kalbomis: anglų, rusų ir lietuvių. Iš šono klausantis tai gali atrodyti itin juokinga. Kai kurios žaidėjos supranta rusiškai, taigi su jomis kalbu būtent taip. Rūbinėje prieš rungtynes treneris iš pradžių kalba lietuviškai, o vėliau rusiškai, kad kuo tikslesnė informacija pasiektų mane. Lietuvių ir latvių kalbos yra panašios, tad kelionėse pramokau ir lietuviškai. Dabar su visomis žaidėjomis be išimties galiu bendrauti“, – džiaugėsi Tatjana. Drąsi futbolininkė entuziazmu užkrėsti siekia ir gargždiškes, mat jos tikslas debiutavus A lygoje nebijoti žaisti nė su viena varžove.

Nuolat kelyje į Lietuvą

„Bangos“ merginų treneris Pavelas Kozlovas nustebino, kad legionierė prie komandos prisijungė be išskirtinių sąlygų. „Daug kas klausia, kiek jai mokame. Galiu drąsiai pasakyti, kad Tatjana yra mėgėja ir atstovaudama „Bangai“ atlyginimo negauna. Klubas jai sumoka tik už bilietus iš Liepojos į Lietuvą, o rėmėjai pasirūpina nakvyne“, – tikino treneris. Tatjana į Gargždus atvyksta dieną prieš varžybas, o joms pasibaigus kitądien vyksta namo. Pastarąjį mėnesį tokios kelionės jos laukdavo kartą per savaitę.

Latvė viliasi tapti oficialia „Bangos“ žaidėja, tačiau dar teks įveikti svarbų formalumą. Po mėnesio Tatjanai sukaks 18 metų, taigi VšĮ „Gargždų futbolas“ galės pasirūpinti tarptautiniu paleidžiamuoju futbolo federacijos raštu, patvirtinančiu merginos perėjimą iš Latvijos klubo į „Bangą“. Draugiškuose mačuose ji galėjo žaisti be šalių federacijų sutikimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių