Baterijos

Ruduo – puikus metas startams, naujiems pirmiems kartams. Ir ne tik pirmokams!

Vaikų žaislams reikia baterijų, televizorių pulteliams reikia baterijų, skustuvams, telefonams, dulkių siurbliams reikia baterijų – mūsų buitis tiesiog priklausoma nuo baterijų. Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius džiaugiasi, kad dar rugpjūtį Europos Sąjungoje įsigaliojo naujas baterijų ir jų perdirbimo reglamentas. Tai jo pirmoji iniciatyva komisijoje. Anot V. Sinkevičiaus, jau labai greitai visos baterijos mūsų rinkoje privalės būti perdirbamos ir atitikti bent minimalius kokybės standartus, taip pat pateikti informaciją apie jų sudėtį, viso gamybos proceso metu sukurtą taršą. Sveikintina! Žiedinės ekonomikos ratas įsukamas vis labiau.
Vis dėlto, kai buityje kažkokiame prietaise, įrenginyje baigiasi baterijos – nieko tokio. Ar brangiau, ar pigiau įsigysite naujas. Žymiai blogiau, kai išsenka žmogaus baterijos, situacija baisi, kai niekas aplinkui nepastebi, kad artimasis eikvoja paskutinius baterijos likučius. Lietuvą sukrėtė tragedija, kai Neryje mama galimai nuskandino du savo vaikus. Šeima nebuvo pakliuvusi į vaiko teisių apsaugos specialistų akiratį. Tai rodo, kad vis dar daug žmonių užuot ieškoję pagalbos renkasi tylų kentėjimą. Tokia tragedija ne vienintelė – skaičiuojama, jog per metus tai jau ketvirta ir beveik identiška.
Sakyti, kad kažkokios tarnybos kažkur kažką pražiūrėjo, man atrodo bergždžias reikalas. Tai mūsų visų išsprogęs pūlinys. Vedame link to, kai kažką apkalbame, kai kažką smerkiame, kai kažką uoliai kritikuojame, juk tik mes esą žinome, kaip yra geriausia. O iš tikrųjų – nieko nežinome ir užuot uoliai stebėję kitų daržą prižiūrėkime savąjį. Užuot bandydami sau pakelti uodegą ir kritikavę kitus, siekime savų svajonių, pildykime savo baterijas, nes bendras niūrus emocinis fonas jas labai greitai sekina.
Ruduo – puikus metas startams, naujiems pirmiems kartams. Ir ne tik pirmokams! Štai, pavyzdžiui, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras, kaip ir ankstesniais metais, organizuoja nemokamus fizinio aktyvumo užsiėmimus senjorams, kuriems per 65 m. Biure teikiama ir nemokama psichologinė pagalba. O rugsėjo 21 d. Gargžduose vyks VšĮ „Revilita“ praktinis patyriminis seminaras-diskusija „Psichinės sveikatos stiprinimas, galimos priemonės ir būdai“, kur programoje matyti bus ir dailės terapija, ir muzikos – daug vertingų patarimų, praktikų. Renginys vėl nemokamas!
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad per gyvenimą psichikos sutrikimus bent kartą patiria maždaug kas trečias išsivysčiusių šalių gyventojas. Tad svarbu neužsisukti savo negandų rate, kartais kad ir nenorom save už kupros ištempti pasivaikščioti, kad ir kaip kojos nenorėtų, nueiti į kokį nors renginį. Gerų emocijų ir vitaminų garantuojame jau šį šeštadienį vyksiančioje Obuolių šventėje, kuri šiemet šurmuliuos Gargždų jaunimo parke. Bus ir obuolių, ir pyragų, ir, žinoma, „Bangos“ prenumerata su nuolaida.
Prisiminkime, kad normalu kartais pavargti, kartais pasijusti taip, lyg baterijos išseko. Juk ir mūsų žaliai balta rinktinės komanda, užkūrusi tikrą pirtį amerikiečiams, vis dėlto liko be medalių. Baterijų įveikti serbus neužteko. Dabar randasi replikuojančių: „Gėda“, „Taip jiems ir reikia, nereikės premijų mokėti.“ Ar tikrai? Gal tiesiog padėkokime, kad stengėsi, juk buvo žvaigždžių, kurios apskritai nerado laiko Lietuvos rinktinei. Be to, kaip daug kas sako, esame krepšinio šalis, bet mūsų Michaelas Jordanas – auksinė žuvelė Rūta Meilutytė.
Po atostogų grįžusi į Gargždus, aišku, skubėjau įsikrauti baterijų į Gargždų parką. Čia pasidžiaugiau, kad jau pastatyti suoliukai, tačiau bendras parko tvarkymo vaizdas vis dar kelia klaustukų. Naujieji tualetai neveikia. O juk visą vasarą pilna žmonių parke… Minkšta danga po vaikų žaidimų įrenginiais vėlgi dar nepaklota, nors buvo žadėta kadaise. Kažkam išsikrovė baterijos?

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių