Be blizgučių

Kaip lietuviai moka kalbomis greitai nuteisti žmogų, taip moka greitai ir atleisti, pamiršti.

Kam kvepalai iš Paryžiaus, kam šilkinė suknelė, kam šveicariškas laikrodis, o kam naujas virtuvės kombainas ar močiutės megztos kojinės – daug ir pačių įvairiausių dovanų žmonės gauna per šv. Kalėdas. Tačiau seniai žinoma, kad pačios brangiausios dovanos ne gaunamos, o jaučiamos. Dėl to ne veltui linkima didžiąsias metų šventes pasitikti meile, gerumu pripildytomis širdimis. O kone visų didžiausias troškimas – taika pasaulyje.
Kad ir kaip ten būtų, kiekvienas turime ir asmeninių troškimų. Štai daugybė Lietuvos politikų, nuomonės formuotojų varžosi dėl populiarumo, kuris taip pat nepatenka į dovanų sąrašą Kalėdų Seneliui, mat jo nenusipirksi, populiarumą galima tik įgyti. Rinkodaros ekspertai, įvaizdžio formuotojai ošia, kad kitąmet neužteks blizgučiais žėrinčių filtrų ir atostogų Maldyvuose, kad užkariautum potencialių rinkėjų ar tiesiog tavo profilio sekėjų širdis. Teks parodyti realybę, be pagražinimų. Būtent paprastumas, galbūt net išspausta ašara padės papildyti gerbėjų gretas. Turbūt jau ir pastebėjote: anksčiau socialiniuose tinkluose dauguma demonstruodavo prabangą ir taip pelnydavo populiarumą, o dabar šalia prabangos turi būti ir ašarų dulksnos. Mat lietuviams patinka užjausti, paguosti, palaikyti… Tuo lengva įsitikinti.
Štai buvusiam parlamentarui Petrui Gražuliui jau ne kartą svilo padai dėl įvairiausių reikalų reikaliukų, tačiau žmonės vis tiek jį rinkdavo, balsuodavo, palaikydavo. Tačiau turbūt visi taip pat matė ir į TV ekranus graudžiai raudantį Petrą. Ar tai jam padėjo? Manau, taip. Belieka tik spėlioti, ar politikui tai išeina natūraliai, ar tai strategija… Pirmadienį Seimas po slapto balsavimo nusprendė panaikinti P. Gražulio Seimo nario mandatą.
Kad lietuviai rodo palankumą tiems, nuo kurių fortūna nusisuka, liudija ir „Eltos“ tyrimas dėl partijų reitingų. Pasirodo, čia gana ramu, kažkokių pokyčių nėra net po to, kai įvyko „MG Baltic“ korupcijos bylos atomazga, skiriant bausmes Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.
Visuomenės požiūris į šias politines jėgas liko toks pat, koks buvo mėnesiu anksčiau darytoje apklausoje. Pasirodo, kaip lietuviai moka kalbomis greitai nuteisti žmogų, taip moka greitai ir atleisti, pamiršti.
Tai verta prisiminti ir Klaipėdos rajono politikams, kuriems artimiausiu metu gali svilti padai. Mat visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ dar šiais metais turėtų įsisukti į Klaipėdos rajono savivaldybę. Apie tai pranešė pats A. Tapinas savo feisbuko paskyroje. Priminsime, kad iniciatyva „Skaidrinam“ yra tikrinamos politikų išlaidos. Jau ne kartą buvo paviešinti skandalingi faktai iš kitų savivaldybių, kai, tarkime, vienas politikas per vieną dieną sugeba „piltis“ kuro toje pačioje degalinėje net aštuonis kartus. Jei būtų pričiuptas ir vienas ar kitas rajono politikas, dėl siekio išsaugoti populiarumą reikėtų nepamiršti kaltės pripažinimo ir ašarų metodikos. Kita vertus, o gal pas mus išties viskas skaidriai? Pamatysim.
Iš kitos pusės pažiūrėjus, kas ir iš to populiarumo, jei asmeninės laimės nėra. Socialinių mokslų daktarė ir laimės tyrinėtoja Viktorija Starkauskienė įsitikinusi, jog žmogus vertingas jaučiasi tiek, kiek sukuria vertės ir kitiems. Yra atlikta tyrimų apie tai, kad šiandien žmogus nori ne tik uždirbti tiesdamas tiltą į laimės ekonomiką, bet uždirbti prasmingai ir išleisti prasmingai, tik tada jis jaučia didžiausią poveikį savo laimės lygiui. Tad dažnu atveju verta gyventi, kad ir be blizgučių, kad ir be populiarumo, kad ir be aukso puodo, bet prasmingai.
Laukiant šv. Kalėdų mūsų rajone vyko daug prasmingų iniciatyvų, žmonės dalijosi ne tik savo laiku, palaikančiais žodžiais, bet prisidėjo ir materialia pagalba. Štai, pavyzdžiui, Gargždų kultūros centro vokalo studija „RiverVoices“ surengė paramos koncertą kavinėje „Lijo“. Apsilankiusieji paaukojo 756 Eur nuo gaisro nukentėjusiai Gailiušių šeimai. VšĮ „Revilita“ jau 6 metus organizavo akciją „Pasidalinkime savo laiku“. Ji skirta vienišiems senoliams paremti, aplankant juos ir įteikiant kalėdinių skanėstų. Suruošti net 22 rinkiniai! Paminėtos iniciatyvos – tik lašas jūroje, jų būta žymiai daugiau. Tas gerumas tegul sklinda iš širdies į širdį, tegul bus šiltos šv. Kalėdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių