Belsk ir bus atidaryta
Ši diena mano profesiniame kelyje – išskirtinė. Lygiai prieš metus nedrąsiai pravėriau „Bangos“ redakcijos duris. Po žurnalistikos studijų – tai mano pirmoji darbovietė. Prabėgę 12 menėsių man, jaunai korespondentei, vykdant įvarias redakcijos užduotis, buvo kupini klajonių, iššūkių, pakilimų ir nuosmukių. Tačiau smagu, kad šiomis dienomis mano kuklią žurnalistės patirtį vainikavo įsitikinimas viešo žodžio pergale. Akys spindi iš laimės! Viešumo ir žurnalistinių tyrimų dėka trijų „Bangos“ publikacijų istorijų herojų širdyse baimę pakeitė ramybė. Viena garsi istorija, vėliau nuvilnijusi ir respublikinėje žiniasklaidoje, prasidėjo Veiviržėnuose, kai „Bangos“ žurnalistės laikraščio puslapiams prisirinko tiek pozityvių, tiek skaudžių gyvenimo realybės temų. Veiviržėnų seniūnė korespondentėms atvėrė seniūnijos sopulį – tvarkinga, dirbanti ir rūpestinga daugiavaikė mama murkdosi teisminiuose procesuose. Pasirodo, moteris su keturiais nepilnamečiais vaikais, neturėdama savo namų už paskolą įsigijo vagonėlį, atstojusį šeimai namus. Jį pasistatė sklype, kurio šeimininkė nebuvo įsteisinusi. Gavusios anoniminį skundą, atitinkamos institucijos susivienijo ir uoliai kovojo dėl daugiavaikės šeimos gyvenamojo vagonėlio nugriovimo. Išdrįsusi rajono laikraščiui viešai papasakoti savo skaudžią istoriją, veiviržėniškė šiomis dienomis džiaugiasi palankiu teismo sprendimu.
Tikiu, kad žurnalisto preiga – palengvinti gyvenimą nuskriaustiesiems ir neleisti ramiai gyventi patogiai įsitaisiusiesiems, suteikiant žodį tiems, kurie paprastai negirdimi. Būti visuomenės veidrodžiu, atspindinčiu jos dorybes ir blogybes. Tikiu, kad geri spaudos žurnalistai gali geriau pasitarnauti savo visuomenei negu pats uoliausias tarnautojas.
Keturių vaikų mamai jautriai ir nuoširdžiai pasidalijus savo istorija, „Banga“ pirmoji iš žiniasklaidos priemonių atskleidė, kaip negailestingai gali plakti įstatymo rykštė, jei neatsižvelgiama į žmogiškąjį faktorių. Ruošdama straipsnį pateikiau klausimų virtinę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI), Nacionalinei žemės tarnybai, pasibeldžiau ir į Savivaldybės duris. Valio! Pastangos nenuėjo veltui! Viešumas padėjo atsakingoms institucijoms susėsti prie bendro stalo ir ieškoti palankiausio sprendimo veiviržėniškių šeimai. VTPSI pagaliau pasiūlė pasirašyti taikos sutartį. Pagal ją daugiavaikei mamai bus pratęstas dokumentų tvarkymo terminas iki 24 mėnesių.
Tai ne pirmasis atvejis, kai „Bangoje“ atspindėti ir išnagrinėti gyventojų pečius slegiantys vargai. Štai kovo mėnesį į redakciją kreipėsi nuo nesąžiningų nuomininkų nukentėjusi senjorė. „Akmuo nuo širdies nusirito. Po straipsnio piktavaliai išsikraustė. Tepadeda Jums Dievas ir lydi sudėtingame žurnalisto darbe“, – grįžtamojo ryšio sulaukė „Bangos“ redakcija.
Viešumo galią dar praėjusią vasarą patyrė ir edriejaviškiai. Tąkart į redakciją kreipėsi daugiabučio namo gyventojai, puikiai žinomi kaip ilgamečiai mokytojai, vertybes, žinias įdiegę ne vienai kartai. Tačiau šviesią ir ramią jų kasdienybę slėgė gąsdinančių sąskaitų našta. „Banga“ tapo tarpininku tarp garbaus amžiaus išsigandusių gyventojų ir namo administratoriaus. Išklausyti Mokyklos gatvės gyventojų vargai sugulė į klausimus, pateiktus tiek „Gargždų būstui“, tiek Savivaldybei. Visgi, nustačius pakankamai gerą daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų būklę, vadovaujantis Tarybos sprendimu, bendru sutarimu techninės priežiūros tarifas sumažintas 30 procentų. Praktika parodė, kad į sėkmę gali atvesti tik korespondentų ir skaitytojų bendravimas ir bendradarbiavimas.
Pažadu, kad savo straipsniuose kiekvienu parašytu žodžiu ir toliau sieksiu atliepti tikrąsias žurnalistikos vertybes. Malonė šiai akimirkai!