Čiuožki! Nepaslyski!

Džiaugiuosi, kad žmonės nebetyli, kad lietuviai, nors daug kantrybės turi, tačiau nebetoleruoja neteisybės, nebetoleruoja kitų nederamo elgesio, įstatymų nesilaikymo ir pan.

Valstybinės reikšmės kelių tinklo priežiūrai žiemą jau sunaudotas įspūdingas kiekis ledą tirpdančių medžiagų. Vos įpusėjus šaltajam sezonui sunaudota per 70 000 tonų – tai daugiau nei šešis kartus viršija Eifelio bokšto svorį! Tačiau kiek dar yra vietinių kelių, kelelių! Nors ir stengiamasi prižiūrėti visus kelius, rungtyniauti su žiema nėra paprasta, tad ir mašinos slysta, ir žmonės griūva – visko šaltuoju sezonu būna, todėl atida, budrumas – būtini. O kartais ir tai nepadeda, tiesiog paslysti, ir viskas.
Būtent praėjusią savaitę vienas iš mano šeimynykščių paslydo, virto ir lūžo koja. Iškviesta greitoji greitai atvažiavo, tačiau iš Gargždų išsiuntė į Klaipėdos universiteto ligoninę, nes aiškino, kad reikia operacijos. O čia ir prasidėjo linksmybės. Žinojau, kad pati sveikatos sistema negaluoja, bet kad taip – tai neįsivaizdavau. Universiteto ligoninės priimamajame teko laukti 8 val.! Taip, aš nesuklydau – 8 valandas! Be to, reikia turėti omeny, kad žmogui koja yra lūžusi, jam išsėdėti ir išlaikyti tą koją toli gražu nėra lengva. Taip, tiesa, kad priimamajame buvo daug žmonių, vos visi tilpo, tad kartas nuo karto įbėgantis asmuo iš personalo sušukdavo, kad lydintys asmenys turi stovėti, suprask, nes nebeliks vietos, kur atsisėsti visiems negaluojantiesiems. Tad priimamajame žmogus prie žmogaus – kaip silkės statinėje. Kokiu principu juda eilė, visiškai neaišku. Trūksta elementarios švieslentės, kur žmogus matytų bent jau kelintu numeriu pateks pas gydytoją.
Nori nenori pradedi galvoti, kad kažkas čia ne taip: pavyzdžiui, jei atsitinka kažkoks kriminalas, tai policija mobilizuoja visas pajėgas, o čia sukosi, kaip supratome, kone vienas gydytojas. Sakysite nėra gydytojų, nėra ką pasikviesti ir pastiprinti komandą? Gali būti, tačiau ko verta tada ta centralizacija, apie kurią taip gražiai dėsto valdžios atstovai. Juk paslaugos turėtų būti ir prieinamesnės, ir kokybiškesnės. Tačiau kokia realybė? Po 8 valandų laukimo priėmė, sugipsavo ir paleido namo. Po to sakė registruotis pas šeimos gydytoją, pas traumatologą, tada ir bus aišku dėl operacijos poreikio. Čia jau prasideda kita istorija: nori greitų ir kokybiškų paslaugų – kreipkis privačiai. Tada ir kyla dar daugiau klausimų: mokesčiai valstybei mokami tikrai nemaži, tačiau kai prireikia pagalbos, turi apsišarvuoti kantrybe ir kovoti, kad ją gautum.
Tad verčiau saugokitės ir nepaslyskite. O jei jau norite pačiuožinėti, tai imkite pačiūžas. Kaip tik sekmadienį „Žalgirio“ arenoje buvo įspūdingai užbaigtas 2024 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Šios pirmenybės Lietuvai buvo istorinės dėl dviejų priežasčių. Europos čempionatas mūsų šalyje buvo surengtas pirmą kartą, o jame bronzos medalius po 18 metų pertraukos iškovojo Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Didžiuojamės! Tiesa, ir šis čempionatas nepraėjo be skandalų. Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio dėmesio sulaukė dailiojo čiuožimo čempionate dirbusios merginos įrašas, kuriame teigiama, jog renginio metu grubiu elgesiu pasižymėjo vienas sporto žurnalistas ir Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas. Mergina nurodė, kad buvo nepagrįstai išmesta iš „Žalgirio“ arenos. Valstybinė darbo inspekcija, gavusi informaciją apie galimai nelegalų darbą ir priekabiavimą darbe Europos dailiojo čiuožimo čempionate, pradėjo tyrimą.
Džiaugiuosi, kad žmonės nebetyli, kad lietuviai, nors dar daug kantrybės turi, tačiau nebetoleruoja neteisybės, nebetoleruoja kitų nederamo elgesio, įstatymų nesilaikymo ir pan. Vis daugiau tautiečių yra pasiruošę kovoti už savo teises, įtvirtintas Konstitucijoje. Juk krauju aplaistytos Sausio 13-osios didvyriai ne už tokią laisvę kovojo, kai bijoma pasakyti tiesą, kai tarnaujama kitiems paminant savo teises. Ar kai asmeninės ambicijos nusveria valstybės interesus (šiuo atveju turiu omeny užsienio reikalų ministro palikimą už borto, kai Lietuvoje svečiavosi Ukrainos prezidentas).
Esame laisvi, tad naudokimės šia neįkainojama privilegija. Juk prisimename, kodėl esame laisvi.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių