Finansinio raštingumo ir profesijų vartus atvėrė Kaziukas

Ugdyti verslumo, finansinio raštingumo įgūdžius, pažinti profesijų pasaulį – toks buvo neseniai vykusių Gargždų „Minijos“ progimnazijos etnokultūros ir finansinio raštingumo pamokų „Derėkis, nes žodis nekainuoja“ tikslas. Netradicinio ugdymo dieną vainikavo šurmuliavusi ir iš kartos į kartą perduodama Kaziuko mugė, kurioje pačiais gardžiausiais pyragais, riestainiais, išskirtiniais rankdarbiais prekiavo progimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Pirmoji pamoka buvo skirta finansinio raštingumo įgūdžiams stiprinti. „Neatsitiktinai tądien pildėme „Lietuvos JuniorAchievement“pirmokų finansinio raštingumo programos „Aš pats“ dienoraščius ir atlikome įvairias smagias užduotis“, – sakė 1e klasės vadovė Roma Litvinaitė. Klaipėdos rajono savivaldybė bendradarbiauja su „Lietuvos JuniorAchievement“, dėl to yra prieinamos įvairios priemonės, kurios padeda ugdyti net pačių mažiausiųjų finansinį raštingumą.

Per antrąją pamoką pradinėse klasėse lankėsi ugdytinių tėvai, kurie pristatė pačias įvairiausias profesijas: slaugytojos, investuotojo, manikiūrininkės, kirpėjos, buhalterės, direktoriaus, policininko ir kt.

Po finansinio raštingumo pamokos, žvalgytuvių profesijų pasaulyje mokiniai atsidavė praktikai. Progimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurioje prekiavo patys pradinukai. Kvepėjo gardžiausiais pyragais, meduoliais, kepta duona, o nuo rankdarbių gausos akys raibo. Išradingi, originalūs buvo prekeiviai Kaziuko mugėje. Kai kurie mokiniai atvirai pasakojo, kad Kaziuko mugei ruošiasi iš anksto. „Dar per atostogas pradėjau verti karoliukų apyrankes, kad suspėčiau pasidaryti tiek, kiek noriu“, – sakė viena trečiokė. Mokiniai vieningai tvirtino, kad Kaziuko mugė –laukiama šventė.

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią. Svarbiausias pirkinys mugėje – širdelės formos sausainiai „Kaziuko širdis“, puošti piešiniais, vardais ar specialiais ženklais. Kitas tradicinis pirkinys – „barankių“ (trapučių) karoliai. Daugelis taip pat keliauja į mugę įsigyti verbų ir rankų darbo įrankių, naudojamų kasdieninėje buityje.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių