Gamtosaugininkams – Prezidento Valdo Adamkaus nominacija

1992 metais įsteigta vardinė nominacija kasmet skiriama nusipelniusiems gamtosaugai asmenims už svarbius teorinius ir praktinius ekologijos darbus, užtikrinančius gamtos išteklių tvarumą ir švarią gyvenamąją aplinką.

Valdas Adamkus Jungtinėse Valstijose yra tapęs savotiška aplinkosaugos legenda. „Išvalęs“ Mičigano ežerą jis pripažintas vienu iškiliausių administratorių ir politikų, pademonstravusiu, kaip žmonijai dera gyventi darnoje su aplinka. Dar iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo JAV delegacijų sudėtyje ne kartą yra lankęsis gimtojoje šalyje, bendravo su žymiais mūsų krašto mokslininkais, ekologais ir kultūros atstovais, gilinosi į Lietuvos ekologines problemas, dalijosi savo patyrimu.

Nominacijos svarbiausias tikslas – moksliniais tyrimais, išradimais ir asmenine iniciatyva skatinti sukurti švaresnę aplinką taikant pažangiausius mokslinius pasiekimus ir politinius sprendimus, taip pat telkti visuomenės pastangas atkuriant gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Prezidentas tikisi, jog tai paskatins imtis naujų gerų iniciatyvų ir tuo pačiu bus atsidėkota gamtos geradariams. Vieni pirmųjų šia premija įvertinti geografas, Kovo 11-osios Akto signataras prof. Č. Kudaba, Mosėdžio akmenų muziejaus įkūrėjas gydytojas V. Intas, miškininkas ekologas prof. R. Pakalnis, buvęs Žemdirbystės instituto Vėžaičių filialo mokslininkas agrochemikas dr. B. Jankauskas, daugelis kitų. Premijuoti taip pat ekologų klubai, mokyklos, gamtosaugos entuziastai.

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir išeivijos atstovės Danos Gedvilienės fondas šios nominacijos laimėtojui premiją (5 000 eurų) iškilmingai įteikia birželio 5 d. švenčiant Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode.

Aldona VAREIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių