Garbingi svečiai Gargždų krašto muziejuje

Iš kairės: Gargždų krašto muziejaus direktorė S. Bučnytė, svečiai F. Spanehl ir U. Lokys, muziejininkas (istorikas) M. Mockus.

Gargždų krašto muziejuje birželio 7 dieną, penktadienį, lankėsi Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų kunigo, misionieriaus, lietuvių raštijos darbuotojo Kristupo Lokio anūkė Ulelė Lokys su vyru Franz Spanehl.

Ulelės Lokys tėvas, Povilas Lokys, buvo vienuoliktas vaikas Kristupo Lokio šeimoje. Nors likimui susiklosčius Povilas Lokys su šeima emigravo į Vokietiją, bet jo dukra su vyru kone kasmet lankosi senelių ir tėvų gimtinėje, aplanko K. Lokio kapą Vanagų evangelikų liuteronų kapinėse, keliauja ir atostogauja ten, kur siekia Lokių giminės šaknys. Šiųmetė kelionė atvedė Ulelę su vyru į Gargždų krašto muziejų. Ji džiaugėsi atnaujintu senelio Kristupo Lokio antkapiniu kryžiumi ir muziejininkams suteikė vertingos informacijos apie Lokių šeimos istoriją. Ulelė pasakojo, kad ji pati renka informaciją apie savo protėvius ir planuoja parengti knygą.

2018–2019 m. Gargždų krašto muziejus vykdė Kristupo Lokio antkapinio kryžiaus sutvarkymo ir atnaujinimo darbus Vanagų evangelikų liuteronų kapinėse. Atnaujinimo darbai finansuoti iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto. Šio atnaujinimo iniciatoriai buvo Vanagų evangelikų liuteronų parapija, lietuvininkų krašto kultūros puoselėtojas Manfrydas Sprogys ir istorikė dr. Silva Pocytė. Konsultacijas teikė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Šmatauskienė, darbus atliko kalvis, skulptorius Darius Vilius.

Kristupas Lokys paliko gilų pėdsaką ne tik Klaipėdos rajono, bet ir visos Mažosios Lietuvos istorijoje. Jo atminimas saugomas istorijos bei kultūros tyrinėtojų, muziejininkų ir šeimos narių.

Gargždų krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content