Užsienio delegacijai pristatyta rajono biblioteka

Į Gargžduose įsikūrusią Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąją biblioteką užsukę svečiai nestokojo geros nuotaikos ir drąsiai dalijosi savo, kaip bibliotekininkų, įžvalgomis. Jų apsilankymu džiaugėsi tiek Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja L. Pačebutienė (pirmoje eilėje antra iš kairės), tiek J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas (pirmoje eilėje trečias iš kairės), tiek jo pavaduotoja D. Ciparienė (antroje eilėje antra iš dešinės).

 

Svečiai iš Slovėnijos, Latvijos, Lenkijos biblio­tekų neseniai viešėjo Klaipėdos rajone ir negalėjo atsidžiaugti čia gyvenančiųjų svetingumu, įkurtų bibliotekų pažanga ir bibliotekininkų kūrybiškumu, atsidavimu darbui. Jie įvertino Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešąją biblioteką Gargžduose ir jos filialus Drevernoje, Agluonėnuose bei Veiviržėnuose.

Tarptautinis projektas

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė akcentavo, kad toks užsienio šalių bibliotekininkų vizitas neatsitiktinis. Yra vykdomas tarptautinis projektas, kurį vainikavo dviejų dienų tarptautinė konferencija „Biblioteka – sumanios visuomenės ugdymui“. Pastarosios tikslas – sutelkti ne tik Lietuvos bibliotekininkus, bet ir dalytis turima informacija su kitų Europos šalių bibliotekų entuziastais. „Keliamas klausimas, ką bibliotekos gali padaryti, kad gyventojai mokytųsi visą gyvenimą. Šie tarptautiniai projektai prisideda prie naujų idėjų įgyvendinimo, įkvepia pačius bibliotekininkus“, – įsitikinusi L. Pačebutienė.

Uostamiestyje vykusioje konferencijoje dalyvavo 15 žmonių delegacija iš Latvijos, Lenkijos ir Slovėnijos bei bib­liotekininkai iš 17 Lietuvos bibliotekų. I. Simonaitytės bib­liotekoje pranešimą pristatė ir Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. „Tema buvo „Biblio­teka skaitmeniniame amžiuje. Naujos paslaugos vartotojams, iššūkiai darbuotojams“. J. Lankučio biblioteka nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, tad jei kažkada mes turėjome tik 3 spausdintuvus, tai dabar jų yra 32, jei buvo tik iki 20 kompiuterių visiems filialams ir darbuotojams, tai dabar – 188. Visus reikia prižiūrėti, juk prie kiekvieno yra internetinė prieiga. Kartu su I. Simonaitytės biblioteka sukūrėme du interaktyvius maršrutus: „Evės takais“ ir piliakalnių metams. Vykdome tiesiogines transliacijas įvairiomis temomis, kaupiame „Youtube“ archyvą. Iš viso turėjome jau 45 000 peržiūrų. Bibliotekoje teikiamos ir įvairios papildomos paslaugos: laminavimas, dokumentų įrišimas, spausdinimas ir pan. Tų paslaugų vis daugėja“, – vardijo D. Ciparienė.

Liko sužavėti

Svečiai iš užsienio šalių viešėjo ne tik Klaipėdoje, bet buvo supažindinti ir su centrine J. Lankučio viešąja biblioteka, jos filialais. Lankėsi Drevernos filiale, taip pat prieplaukoje. Pristatyti ir Agluonėnų bei Veiviržėnų filialai. Svečius sužavėjo bendradarbiavimo išvystymas, pavyzdžiui, kaip išvien dirba Veiviržėnų filialas ir Amatų centras.

„Ačiū už svetingumą, pakvietimą. Esame sužavėti. Čia įgijome daug žinių, kurias pritaikysime Slovėnijoje. Pačioje Lietuvoje lankomės pirmą kartą. Tai labai žalia ir lygi šalis. Pas mus daug kalnų, o čia lygumos“, – „Bangai“ įspūdžiais dalijosi Andrej Jalen, Sara Klemenčič iš Slovėnijos.

Lenkijos Olštyno vaivadijos viešosios bibliotekos direktorius Andrzej Marcinkiewicz pasakojo bendradarbiaujantis su Klaipėdos I. Simonaitytės viešąja biblioteka, kuri jam paliko teigiamą įspūdį tiek personalo, tiek sukurtos infrastruktūros atžvilgiu. Anot jo, lietuviai, lenkai turi panašius skaitymo poreikius. Jų krašte populiarios fantastinės knygos, romanai, taip pat istorinės. Jo paties mėgstamiausia knyga Umberto Eco „Rožės vardas“, taip pat patinka Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus poezija.

I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja L. Pačebutienė džiaugiasi, kad tiek lietuvių, tiek užsienio šalių bibliotekos yra viename lygmenyje ir vykdomi lygiaverčiai patirčių mainai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių