Ukrainos saugomų teritorijų atstovai semsis gerųjų patirčių

Lietuvos saugomose teritorijose vieši delegacija iš Ukrainos saugomų teritorijų. Pagrindinis vizito tikslas – derybos dėl neseniai įsteigto nacionalinio parko „Pušča Radzivila“ koncepcijos kūrimo ir įgyvendinimo, humanitarinė pagalba Ukrainos saugomoms teritorijoms, dalijimasis gerąja patirtimi saugomų teritorijų srityje. 

Pasitarime, kuris vyko Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre Vilniuje, dalyvavo Ukrainos aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių ministerijos Saugomų teritorijų ir žemės išteklių departamento direktorius Eduardas Arustamianas, Ukrainos nacionalinių parkų „Desnyansko-Starohutskyj“, „Nobelskyi“, „Podilski Tovtry“, „Pušča Radzivila“ vadovai, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, aplinkos viceministras Danas Augutis, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis ir kiti. 

Ukrainos gamtosaugos specialistai supažindino su jų šalyje veikiančia saugomų teritorijų sistema, kalbėjo apie šiuo metu esančią sudėtingą situaciją dėl karo, dėkojo už jau suteiktą institucinę ir materialinę pagalbą bei išreiškė norą toliau glaudžiai bendradarbiauti su Lietuva, imant pavyzdžiu – kaip pas mus veikia saugomų teritorijų direkcijos. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanisllovaitis pažadėjo, kad bus teikiama visokeriopa pagalba naujajam nacionaliniam parkui „Puščha Radzivila“, saugomų teritorijų specialistai konsultuos steigiant  Natura 2000 teritorijas. Jau šio vizito metu ukrainos saugomų teritorijų atstovams bus perduoti 4 automobiliai, spausdintuvai, kompiuteriai, vaizdo kameros ir kita reikialinga įranga. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistai žada konsultuoti Ukrainos Šiaurėje Rivne regione (netoli sienos su Baltarusija) esančio nacionalinio parko „Puščha Radzivila“ direkciją, kaip tvarkyti saugomą teritoriją, kaip ženklinti, įrengti pažintinius takus, kaip įkurti nacionalinio parko lankytojų centrą su įdomia ekspozicija, kaip dirbti gamtosauginio švietimo srityje. 

Ukrainos saugomų teritorijų delegacija visą šią savaitę lankys mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus ir draustinius. Savaitės pradžioje susipažinę su gamtosaugine veikla Dzūkijos nacionaliniame parke, aplankę gamtos mokyklą, apžvalgos bokštą, unikalią drevinės bitininkystės ekpsoziciją ir stumbryną, toliau judės link Aukštaitijos. Anykščių regioniniame parke apsilankys Medžių lajų take, vėliau Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Sirvėtos regioniniame parke susipažins su šių saugomų teritorijų vertybėmis, lankymosi galimybėmis ir kitomis gerosiosiomis patirtimis. 

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių