Seimui – atpirkimo ožio vaidmuo

Anot Seimo vicepirmininko R. Žemaitaičio, Klaipėdos ir Kauno rajonai yra vieni iš perspektyviausių visoje Lietuvoje. „Būtina išnaudoti investuotojus, esu parengęs socialinės atsakomybės projektą. Kiekvienas vystytojas nuo kvadratinio metro galėtų mokėti vadinamąjį gerovės mokestį, tuomet atsirastų lėšų ir baseinui, ir vaikų žaidimų aikštelėms. Esate unikalioje teritorijoje su unikaliomis galimybėmis“, – pastebėjo parlamentaras. „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas atsakė į gana gausiai susirinkusių gargždiškių klausimus, kurių būta pačių įvairiausių: ir dėl privažiavimų prie daugiabučių namų įrengimo, ir dėl kelių priežiūros, chaoso sodininkų bendrijose, gydymo paslaugų teikimo, žemės grąžinimo.

Pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos konferencijų salėje gyventojai kviesti susitikti su LR Seimo vicepirmininku Remigijumi Žemaitaičiu, parlamentaru Vytautu Kamblevičiumi. Visuomenei pristatytas ir naujasis partijos „Tvarka ir teisingumas“ Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Rolandas Gurauskas.

Vėlavo dėl „Bulvės“ cepelinų

Susitikimas su parlamentarais gargždiškius sudomino – susirinko beveik pilna konferencijų salė. Šiek tiek pavėlavęs R. Žemaitaitis pasiteisino užtrukęs, nes norėjęs garsiųjų „Bulvės“ cepelinų paragauti. Tądien jis jau lankėsi Klaipėdoje, kur Respublikinėje ligoninėje susitiko su gydytojais, įstaigos personalu, taip pat buvo Klaipėdos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, kuri gyvena reorganizavimo nuotaikomis. Vėliau viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje susitiko su klaipėdiškiais. „O Gargžduose kaip Seimo vicepirmininkas ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas žmones į viešą susitikimą kviečiau pirmą kartą“, – prisipažino R. Žemaitaitis.

Jis iškart akcentavo, kad šiuo metu Seimas yra tapęs tarsi atpirkimo ožiu. Jei kas nors negerai, tai iškart visi puola kaltinti Seimą. Tačiau juk daug funkcijų tenka ir Vyriausybei, savivaldybėms ir t. t. „Nors rytiniai posėdžiai prasideda net nuo 7 val. ir darbinga diena kartais tęsiasi iki vėlyvo vakaro, per televiziją parodomi tokie kadrai, kur žiovaujame ar krapštome nosį. Prisipažinkite, ar jūs per ilgas darbo valandas nenusižiovaujate?“ – provokavo Seimo vicepirmininkas. Anot jo, parlamentarai Seime stebimi it pro padidinamąjį stiklą, mat žurnalistų lankymasis nėra kažkaip ribojamas. „O savivaldybėse situacija skirtinga. Čia jau daug kur veikia vieno langelio principas ir nepateksi, kur užsimanęs. Vietinės valdžios atstovai gali gerti, lėbauti, sekretores kibinti, kiek nori“, – keldamas susirinkusiųjų nuotaiką šmaikštavo parlamentaras.

Reformos buvo reikalingos

Vicepirmininkas teigė, kad pensijų, mokesčių reformos, nors ir nėra tobulos, buvo reikalingos. Ypač jaunesnei kartai, kuri dirba pagal verslo liudijimus, ir „Sodros“ mokesčius ne visi mokėjo. Parlamentaras pastebėjo, kad Lietuvoje vis dar labai trūksta šeimininkiško požiūrio. „Seime esu atsakingas už parlamentinę institucijų kontrolę. Turto bankas man pateikia statistiką, kiek turime valstybinio turto, kiek sumokame mokesčių ir pan. Valstybiniame sektoriuje vienam valdininkui tekdavo 60 kv. m, o privačiame – vienam dirbančiajam 6–7 kv. m. Tad optimizavome. Tačiau dabar visų biudžetinių įstaigų valdytojai, vadovai stebisi, kad Turto bankas juos apmokestino ir atsiuntė sąskaitas. Tačiau klausiu, o kam tau reikalingos 3 konferencijų salės, pirtelė… O vieno rajono direktorius vis tiek sako, kad čia neteisinga“, – neūkiškumo pavyzdžius atskleidė R. Žemaitaitis.

Kaip minėta, gargždiškiams pristatytas naujasis partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas R. Gurauskas, kuris aktyviai bendrauja su bendruomenėmis, partijos skyrius yra atsinaujinęs. Priminsime, kad anksčiau partijos skyriui vadovavo dabartinis Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, tačiau tiek jis, tiek Tarybos narys Viktoras Kura iš partijos buvo pašalinti. Dalis „tvarkiečių“ paskui šiuos lyderius taip pat pasitraukė į visuomeninio rinkimų komiteto „Kuriam kartu“ veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių