Rajonas draugaus su Ukraina

Pirmosios Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko užsienio komandiruotės kryptis – Ukraina. Ten jis kartu su Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininku Vaclovu Macijausku bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaite lankėsi gegužės 17–19 d.

Ukrainoje tuo metu vyko Europos dienos šventė, o pagrindinis komandiruotės tikslas – pasirašyti ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo su Limano, Donecko srities savivaldybe. „Ketinimų protokolas buvo pasirašytas, o Ukrainos delegacija taip pat atvyks į Gargždų miesto gimtadienio šventę“, – informavo B. Markauskas.

Pati bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta, kai ateinantį savaitgalį Gargždų miesto gimtadienio proga lankysis Limano miesto meras P. F. Cimidanas su delegacija.

Klaipėdos rajono savivaldybė – vienintelė šiuo metu tarptautinė ukrainiečių partnerė.

Limano miesto savivaldybė turi karjerų teritoriją, kuri yra didesnė nei Gargžduose. Ten taip pat planuojamas turizmas, rekreacija, norima įrengti industrinį parką. Vizito metu taip pat buvo tartasi dėl galimybės keistis patirtimi planavimo ir turizmo planavimo srityse.

Susitikime su Limano miesto savivaldybe dalyvavo ir JAV Tarptautinio vystymosi agentūros (USAID) atstovai, kurie siūlė iš dalies finansuoti šiuos patirties mainus.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių