Gargždiškės įsiliejo į Jungtinį Lietuvos chorą

Birželio pirmąją pasaulis šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Vilniuje ji buvo pažymėta neeiliniu renginiu – Šv. Kazimiero bažnyčioje savo pirmąjį koncertą surengė Jungtinis Lietuvos vaikų choras – naujas kolektyvas, kuriame dainavo 75 vaikai iš 15 Lietuvos miestų ir miestelių.

Jungtinis Lietuvos vaikų choras veiklą pradėjo šį pavasarį – kartą per mėnesį (iš viso 5 kartus) vaikai iš Gargždų, Biržų, Druskininkų, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Šiaulių, Šeduvos ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių rinkosi Vilniuje, Lietuvos liaudies kultūros centre, ir po dvi dienas intensyviai repetuodavo. Toks muzikinio švietimo modelis Lietuvoje taikytas pirmą kartą, bet pasaulyje esama nemažai pagal jį veikiančių kolektyvų. Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainavo 12–16 metų vaikai – kiekvienas projekte dalyvaujantis miestas, mokykla, kolektyvas į Vilnių siuntė po tris savo atstovus.

Iš Gargždų muzikos mokyklos į sostinę vyko merginų choro, vadovaujamo mokytojos Danguolės Gerdauskienės, trys mokinės: Gabrielė Petruokaitė, Erika Cirtautaitė ir Erika Jakovlevaitė.

Projekto iniciatoriai vaikų choras „Ugnelė“ į Jungtinį chorą labiausiai kvietė mažesniuose miesteliuose dainuojančius vaikus. Drauge jie atliko gerokai sudėtingesnę programą nei įprasta rajonų chorams, kurių pagrindinis rūpestis paprastai būna išmokti Dainų šventės programas ir sėkmingai pasirodyti atrankose. Jungtinio choro repertuare – ir visiems puikiai pažįstamas Andrew Lloydo Webberio duetas „Pie Jesu“, ir vargonais atliekamos Benjamino Britteno „Missa Brevis in D“, ir ypač populiaraus šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus Erico Whitacre‘o „The Seal Lullaby“.

Jungtinio Lietuvos vaikų choro vadovė Valerija Skapienė, paklausta, kodėl ėmėsi tokio projekto, sakė, kad jo tikslai susiję ne tik su muzika: „Jei norime, kad mūsų šalis keistųsi, kiekvienas privalome daryti tai, ką sugebame geriausiai. Nebūtina daryti didžiulius darbus – užtenka mažų dalykų. Nuo jų ir prasideda dideli pokyčiai. Jungtinio choro vaikai gyvena „Ugnelės“ šeimų namuose – vieni kitiems dovanojame ne tik scenos partnerystę, bet ir tikrą, besąlygišką draugystę.“

Vaikų gynimo dienai skirtas Jungtinio Lietuvos vaikų choro koncertas vyko birželio 1 d. Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje. Chorui dirigavo jo vadovė V. Skapienė, vargonais akompanavo gargždiškiams gerai pažįstama iš mūsų bažnyčioje organizuojamo vargonų muzikos festivalio muzikė Renata Marcinkutė-Lesieur, fortepijonu – choro „Ugnelė“ choristė Kornelija Seaton, koncertą vedė Andrius Bialobžeskis.

Džiaugėmės turėdamos galimybę dalyvauti tokiame projekte. Dėkojame mokytojai D. Gerdauskienei ir savo tėveliams, ištikimai mus lydėjusiems į keliones sostinėje. Neįkainojama patirtis ir malonūs prisiminimai išliks ilgam.

Gabrielė PETRUOKAITĖ

Jungtinio Lietuvos vaikų choro dalyvė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių