Gargždiškiai baiminasi palaidų šunų

Žinia, kad kasmet Gargžduose vyksta ir minias žmonių sutraukia Pasaulinė gyvūnų dienos šventė. Į ją keturkojų šeimininkai savo augintinius pareigingai vedasi už pavadėlio. Tačiau pilietiška gargždiškė pastebėjo, kad kasdienybėje dažnai į saugumą numojama ranka. „Gargždų Dariaus ir Girėno gatvėje, netoliese daugiabučių esančioje pievoje, laksto palaidi didžiuliai šunys be antsnukių. Jų šeimininkai sako, esą jie nepavojingi, nieko nepadarys. Betgi šunys gali ir mažesnį šunelį užpulti, ir net vaikus sužaloti“, – redakcijai baiminosi moteris.

Grėsmė vaikams

Skaitytoja pasakojo, kad vaikščiodama po pievą ir vedžiodama savo jorkšyrą buvo ne juokais išgąsdinta palaido vilkšunio. Šeimininkė jį paleidžia nuo pavadėlio. Šuo labai energingas, o ir atrodo grėsmingai. Pasak gargždiškės, tai ne pirmas toks atvejis, kai tenka išsigąsti. „Vieną kartą savo akimis mačiau, kaip didžiulis šuo vos neužpuolė kokių 4 metukų berniuko. Išsigandusi mama vos spėjo į rankas pačiupti sūnelį. Pati patyrė šoką ir sustingo iš baimės. Laimei, šunį atbėgo drausminti jo šeimininkas“, – kalbėjo moteris.

Palaidais šunimis, o ir jų nerūpestingais šeimininkais piktinosi ir gargždiškė Milda. Jauna mama būtent dėl netinkamai prižiūrimų keturkojų pasivaikščiojimams su dukrele renkasi miesto gatves, o ne parkus ar aplink daugiabučius žaliuojančias pievas. „Kaip galima jaustis saugiai, jei nežinia, kada pribėgs palaidas šuo? Juk netoliese daugiabučių, Vyturių gatvėje, įrengta erdvi šunų vedžiojimo aikštelė, kodėl keturkojų šeimininkai žaidimams ir vedžiojimui nesirenka šios vietos?“ – stebėjosi moteris.

Primename, kad Vyturių gatvėje įrengtos šunų vedžiojimo aikštelės teritorija – 35 arai. Joje pastatyti 9 įrengimai šunims dresuoti. Aikštelės įrengimas atsiėjo 16 tūkst. eurų. 9 tūkst. iš šios sumos skyrė bendrovė „Mars Lietuva“, likusiuosius – rajono Savivaldybė.

Viešose vietose – tik su antsnukiu?

Ar išties pavojingų ar net kovinių veislių šunys be antsnukių gali būti šeimininko paleidžiami miesto teritorijoje? Kokios yra šunų vedžiojimo taisyklės?

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Matulaitytė „Bangą“ informavo, kad gyvūnų laikymo rajone taisyklėse skelbiama, jog leisti gyvūnams laisvai bėgioti gatvėse, parkuose, prie gyvenamųjų namų, mokyklų, sveikatos priežiūros įstaigų, ikimokyklinių įstaigų teritorijose, sporto ir vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose viešose vietose, išskyrus įrengtas gyvūnų vedžiojimo aikšteles, draudžiama. „Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu. Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams“, – detalizavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja ir rekomendavo keturkojus vedžioti šunų vedžiojimo aikštelėse. Tik tuomet, jei jų nėra – laukymėse, kitose rečiau žmonių lankomose vietose.

Baudos nuo 30 iki 120 eurų

Minėtų taisyklių laikymosi kontrolę vykdo Policijos pareigūnai bei Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius. Anot V. Matulaitytės, nusiskundimų dėl palaidų šunų Viešosios tvarkos skyrius įvairiose rajono vietose gauna nuolat, dažniausiai – iš Gargždų miesto, naujakurių kvartalų. „Jei sulaukiama skundo, tačiau nėra užfiksuota fakto, kad tikrai pažeistos šuns vedžiojimo taisyklės, tai asmuo nebus nubaustas. Negalima įrodyti jo kaltės. Tačiau jei pažeidimas užfiksuojamas, šeimininkui gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 120 eurų“, – komentavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja. 2017 metais administracinėn atsakomybėn patraukta 10 rajono gyventojų, šiemet – 3.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content