Gargžduose užaugusi dainininkė paklausė širdies

Dainininkė Monika LINKYTĖ (22 m.) „Bangos“ puslapiuose buvo kalbinta dar paauglystės metais. Jau tada skleidėsi jos talentas dainuoti. Monikos mama Rasa – muzikos pedagogė, tad garsų pojūtį paveldėjo, juolab kad vaikystė be dainų buvo neįsivaizduojama. Vėliau mergina įgūdžius tobulino Gargždų muzikos mokykloje, po to prasidėjo individualios pamokos pas profesionalus.

Širdies balsas, kuris kvietė dainuoti, Monikai atvėrė kelią į sėkmę. Dabar ji – Lietuvoje garsi populiariosios muzikos dainininkė, iškovojusi teisę kartu su dainininku Vaidu Baumila atstovauti Lietuvai Vienoje vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse. Mūsų šalies atstovai pasirodys antrajame pusfinalyje, gegužės 21-ąją, pirmuoju numeriu.

Jaučia kraštiečių palaikymą

– Monika, Gargžduose tebegyvena tavo tėvai, brolis, pati čia užaugai, tačiau dabar esi retas svečias mūsų krašte?

– Taip jau išeina. Kiekviena mano diena yra sustyguota beveik minučių tikslumu. Kai pasižiūriu į kalendorių, tai planų yra dviem savaitėms į priekį. Vyksta intensyvus pasiruošimas „Eurovizijai“. Per tą laiką turbūt nepavyks ištrūkti į Gargždus.

Kita vertus, labai džiaugiuosi, kad tėvai, brolis mane neretai aplanko sostinėje. Jie buvo kartu su manimi ir per nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalą. Kitądien kartu atšventėme pergalę. Mūsų ryšys labai artimas. Šiemet brolis Mantas baigs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, galbūt ir jis pasirinks studijas Vilniuje, tad matytumėmės dažniau.

– Kaip manai, kas lėmė tavo ir Vaido pergalę?

– Mūsų pasirodymas įtikino žiūrovus. Gavome labai daug sveikinimų, atsiliepimų ir, kaip suprantame, klausytojams labiausiai patiko tai, kad viskas buvo nuoširdu ir paprastai tikra. Jaučiame tiek gargždiškių, tiek visos Lietuvos palaikymą.

Laimę neša apyrankė

– Kokie ateities planai: grįši kada nors į Gargždus ar liksi Vilniuje?

– Kol kas nesieju savo ateities su Gargždais. Labai pamilau Vilnių. Tai europietiškas miestas, prisodrintas kultūros įvairovės. Man tai prie širdies. Kartais pagalvoju, kad norėtųsi, jog mane išgirstų ir Europa, galbūt pasaulis…

– Ne tik aktyviai koncertuoji, bet ir studijuoji teisę Vilniaus universitete. Ar tai reiškia, kad ateityje dainavimas liks tik pomėgis?

– Per anksti spręsti. Abi sritys yra artimos. Teisė mane domino taip pat nuo vaikystės. Krikštamotė yra baigusi teisę. Ji man – kaip pavyzdys. Pamenu, 4 klasėje mokytoja rinko lapelius, ant kurių kiekvienas turėjo parašyti, kuo svajoja tapti. Aš buvau pasirinkusi teisę. Svajonės pildosi.

– Ar turi kokių nors ritualų prieš lipdama į sceną?

– Visada užsimaunu apyrankę su karoliukais. Ją kažkurio gimtadienio proga man padovanojo vadybininkai Neringa Zeleniūtė ir Martynas Tyla. Iškart buvo ir karoliukas – muzikinė dėžutė, taip pat apvalus, reiškiantis, jei laimė nusisuka, vis tiek sugrįžta. Vėliau karoliukus pradėjo dovanoti ir kiti. Pavyzdžiui, tėvai karoliuką, kuris atrodo kaip šokanti pora, parvežė iš Vienos. Simboliška, kad dabar laimėjau kelialapį į „Euroviziją“ Vienoje. Austrijos sostinėje pati dar nesu buvusi. Jau žinau, kad tiek mano, tiek Vaido artimieji atvyks mūsų palaikyti.

Pora scenoje ir gyvenime?

– Pasipylė klausimai apie galimą tarpusavio meilės ryšį. Šios kalbos turi pagrindo?

– Klausimas, ar mes su Vaidu pora, yra vienas iš dažniausiai užduodamų. Ne, mes nesame kol kas pora. Daina „This Time“ diktuoja šiltą santykį su scenos kolega, tai ir provokuoja žmonių smalsumą. Su Vaidu išties sutariame gerai, nors duetu dainavome pirmą kartą. Dar vienas labai populiarus klausimas, ar atsisegusi iškirptė per finalinį nacionalinės atrankos pasirodymą taip pat buvo specialus efektas. Prisipažinsiu, to neplanavome.

– Kaip vertini Jūsų galimybes „Eurovizijoje“?

– Mūsų tikslas – labai gerai pasirodyti, apie konkrečią vietą negalvojame – tai būtų per sunku psichologiškai. Tačiau, žinoma, būtų smagu parvežti pirmą vietą. Daug lemia ir finansiniai dalykai. Pavyzdžiui, Azerbaidžanas savo šalies atstovams „Eurovizijai“ skyrė, berods, 3–4 mln. eurų. Mes per paramos koncertą surinkome beveik 21 tūkst. eurų. Ši suma – lašas jūroje. Tačiau, žinoma, kiek surinksime lėšų, su tiek ir išsiversime.

– Ar Klaipėdos rajono gyventojai gali tikėtis tavo ir Vaido koncerto Gargžduose?

– Be abejo. Kai planuosiu savo koncertinį turą Gargždai į sąrašą bus įtraukti pirmoje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių