• 30 rugsėjo, 2022
|

„Smilties“ meno kūrinių aukciono tradicija įkvepia atjautai

Gerumas, parama, pagalba – šias sąvokas dažnai girdime kasdienybėje, bet burtažodžiais jie tampa tik tada, jei lydimi realių veiksmų. Apie konkrečią veiklą, padedančią onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, apie įžiebtas viltis jų artimiesiems, įvertinusiems, kaip pasikeičia jų pasaulis, kai bėdoje pasijunti esąs ne vienas, kalbamės su „Lions“ Klaipėdos apskrities moterų klubo „Smiltė“ prezidente, verslininke agluonėniške Genovaite SINSKIENE.

– Genovaite, „Smilties“ klubas Klaipėdos apskrityje garsėja meno darbų aukcionais, kuriuose surinktos lėšos skiriamos onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms paremti, specialioms medicinos priemonėms įsigyti ir kt.

– Šiemet lapkričio 10 d. Klaipėdos dramos teatre vyks jau vienuoliktasis meno darbų labdaros aukcionas. Kviestiniams svečiams tai galimybė iš arčiau susipažinti su ypatingų menininkų kūriniais, nes jų vertė matuojama ne tik aukciono kaina. Tokia geros valios žmonių bendra iniciatyva skleidžia pozityvią energiją, nes žmonės, kurie moka dalintis savo gerove, tikrai įkvepia pasitikėjimo, stiprybės tiems, kurie kamuojami sunkios ligos, kartais savo kasdienybėje jaučiasi pamiršti, apleisti. Ypač mažieji ligoniukai. Šiurpu, betgi jų vaikystės dienos neatsiejamos nuo ypatingos patirties: nuolatinių kelionių į medicinos įstaigas, varginančių chemoterapijų ar švitinimų, sistemingo vaistų vartojimo, deja, ir skausmo, ir kančios.

Labai svarbu, kad „Smilties“ klubo narės labdaros aukcioną įtvirtino neatsiejama Klaipėdos dvasinio gyvenimo tradicija. Tuo mes įrodome klubo veik­los svarbą, siekiame būti naudingos savo miesto, krašto bendruomenei. Meno kūriniai jau ateinantį ketvirtadienį laukia geraširdžių finansines galimybes turinčių vakaro dalyvių, kuriems nesvetima atjauta, gebėjimas suvokti kito žmogaus bėdą, siekis palengvinti mažųjų ligonių gyvenimą.

– Ar „Lions“ Klaipėdos apskrities moterų klubo „Smiltė“ narės yra pajutusios, kad labdaringa veikla yra tarsi sniego kamuoliukas, kuris riedėdamas po kurio laiko sukelia laviną?

– Taip, prasmingos veiklos domina žmones, po kurio laiko, žiūrėk, jau ir patys prisideda. Tikrai tai patyrėme – geri darbai, kurie turi tęstinumą, įgyvendinami ne vienerius metus, pritraukia daugiau pasekėjų. Per dešimt metų klubas „Smiltė“ įvairiems prasmingiems projektams, į onkologinių ligų gniaužtus patekusiems jauniesiems ligoniams, jų šeimos nariams remti surinko ir paaukojo 340 000 eurų. Paremtos 102 šeimos. Klubo narės labai atidžiai, atvirai diskutuodamos tariasi, kokia ir kam pagalba reikalinga. Surinktos lėšos nenaudojamos socialinių problemų vienai ar kitai skylei užkimšti. Jos skirstomos kryptingai, didžiausią dėmesį skiriant vaikų onkologijai, tik ištyrus ir įvertinus visas aplinkybes. Bet reikia pastebėti, kad ir gaunančiųjų paramą žmonių mąstysenoje permainos tikrai pozityvios. Pastaruoju metu jau ne iš vienos šeimos gavome padėkas, kad atkreipėme dėmesį į sunkią jų situaciją, tačiau tuo pačiu ir patikinimą, kad jie ištversią, ir raginimą: padėkite kitiems, tiems, kuriems blogiau nei mums. Ligonių artimieji, kai jiems nebereikia specialios medicinos įrangos, ją grąžina klubui, o mes atiduodame ligoninėms. Vadinasi, visuomenėje tikrai kalasi atjautos, atsakingumo, supratingumo ženklai.

– „Smilties“ klubas yra padėjęs ir sergantiems sunkia onkologine liga mažiesiems gargždiškiams. Jūsų patirtis, kaip vėžį išgyvena jauni žmonės?

– Nemenka materialinė pagalba buvo suteikta dviem Gargždų miesto vaikučiams. „Smilties“ klubo narės nežiūri geografijos, svarbu suteikti pagalbą labiausiai jos reikiantiems. Veiklos prasmingumą visada sustiprina pačių ligonių pozityvi laikysena. Įsimintinas atvejis, kai du kartus padėjome septyniolikmečiam klaipėdiškiui, kuris tikino, jog kaip nors pats išsiversiąs. Gabus, supratingas ir jautrus jaunuolis, kantriai ištvėręs onkologinės ligos išbandymus, vėliau neteko ir mamos. Jį priglaudė giminaičiai. Jaudino jo svajonės apie ateitį, apie siekį tobulėti, mokytis. Dabar jis studijuoja mediciną – tikime, vaikinas bus puikus medikas. Tokie atvejai mus pačias pakylėja, sutvirtina ir įtikina: einame teisingu keliu.

– Klaipėdos rajono savivaldybėje spalio pradžioje buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp Nynburgo prie Vėzerio „Lions“ klubo, Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubo „Smiltė“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės dėl buitinio pastato paskirties keitimo į gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) pastatą projekto parengimo, įgyvendinimo ir finansavimo.

– „Lions“ klubų parama sieks apie 200 000 eurų. Šis projektas yra Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės politikos dalis. Mes nekvescionuojame politikų sprendimų. „Smiltės“ prioritetas – padėti likimo nuskriaustiems vaikams, tokių Lapiuose yra. Tad manome, kad po rekonstrukcijos jų gyvenimo sąlygos bus geresnės, saugesnės, artimesnės šeimynos modeliui.

Kalbėjosi Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių