Geros idėjos, gyvuokite!

Geros idėjos paskatina įvairius pozityvius visuomeninius procesus, sudaro sąlygas kūrybiškumui, naujoms iniciatyvoms rastis. Taip galvojome bene prieš daugiau kaip dešimtmetį paskelbę, kad Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ finansinėmis premijomis skatins 5 rajono abiturientus, geriausiai išlaikiusius brandos egzaminus. Tuomet pastebėjome, kad itin gerai besimokantys jaunuoliai nepakankamai įvertinami, nepakankamai žinomi ir nepakankamai skatinami siekti mokslo aukštumų. Gabi, talentinga ir mokslinga jaunuomenė – Lietuvos ateitis be skambių žodžių, tai žmonės, galintys skatinti ekonomikos, socialinės gerovės pažangą, galintys teigiamai akumuliuoti ir demokratinių procesų plėtrą.

Esame labai lamingi, kad per 12 mūsų iniciatyvos metų radome patikimų ir solidžių finansinių mūsų laikraščio idėjos rėmėjų – iš pradžių mūsų partneriai apdovanojant gabiausius rajono abiturientus buvo bendrovė „Mars Lietuva“. Vienos premijos vertė iš pradžių buvo 1 000 litų, vėliau ji buvo indeksuota į 400 eurų. Tokia suma buvo rimta paspirtis pirmosioms išlaidoms abiturientui, svajojančiam studijuoti šalies ar užsienio universitete.

Vėliau garbingą apdovanojimų partnerystę nuoširdžiai perėmė bendrovė „Neo Group“. Šiandien yra puiki proga prabilti apie mecenavimo svarbą skatinant jaunuosius šalies talentus moksle. Ne taip paprasta įkvėpti verslo atstovus patikėti visuomenei reikšminga iniciatyva. Minėtų bendrovių valdybos, vadovai patikėjo Klaipėdos rajono laikraščio kilnia idėja, sukuriančia išliekamąją vertę ir orientuota į ateities perspektyvas.

Už ne vienų metų mecenavimo pavyzdį esame dėkingi abiejų bendrovių vadovams – UAB „Mars Lietuva“ direktorei Aušrai Žemaitienei ir UAB „Neo group“ direktoriui Ruslanui Radajevui.

Šia proga už partnerystę įgyvendinant mūsų laikraščio abiturientų paskatinimo idėją noriu padėkoti ir rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjui Algirdui Petravičiui, kuris pasirūpindavo kompetentinga komisija, sumavusia egzaminų rezultatus ir objektyviai padėdavusia nustatyti 5 laureatus.

Liepos viduryje dvylika metų iškilmingoje brandos atestatų ceremonijoje teikdavome minėtas premijas. Jas yra laimėję Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, tuometės Gargždų 2-osios vidurinės bei Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientai. Minutės, kai būdavo skelbiami premijos laureatai, virsdavo ovacijų jūra. Bendraklasiai, pedagogai, tėvai džiaugdavosi geriausiųjų dvyliktokų laimėjimu. Tai būdavo jaudinančios akimirkos ir mums, premijos steigėjams. Verta tai buvo daryti. Labai verta.

Ar mes nebeteiksime jokių premijų abiturientams? Teiksime, bet labiau koncentruojamės į tuos, kurie dalyvauja vietinės spaudos sklaidos procese.

Rašydama šias eilutes pavarčiau „Bangos“ laikraščio archyvų puslapius. Štai 2009 m. premiją už mokslo pasiekimus buvo pelniusi vėžaitiškė Rasa Syminaitė. „Rajone teikiamų premijų gabiausiems abiturientams tradicija labai graži, visada malonu būti apdovanotam, tai padrąsinimas savarankiškam gyvenimui, juk prasideda naujas etapas“, – „Bangai“ tuomet sakė R. Syminaitė. Pergalingas startas merginą skatino toliau siekti savo tikslų. Ji baigė Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybinių industrijų programą, praktikavosi Niujorke, taip pat stažavosi Londone, Tailande, Malaizijoje, Belgijoje. Pasiteisino nuostata, kad vienos geros idėjos skatina kitas puikias idėjas, tad yra pavyzdys. Mūsų premijos laureatė Rasa vėliau atidavė kūrybiškumo, bendrystės duoklę ir Gargždams, kartu su bendraminčiais 2016 m. Gargžduose suorganizavusi renginį baigiamųjų klasių moksleiviams „Kas po to?“ Jame miesto moksleiviją įkvepiančia patirtimi dalijosi beveik trys dešimtys įvairių sričių išsilavinusių specialistų kraštiečių, baigusių Gargždų mokyklas.

61 – tiek iš viso apdovanojome rajono abiturientų, geriausiai išlaikiusių brandos egzaminus. Tai, galima sakyti, net trys klasės. Pinigine išraiška tai yra keliasdešimt tūkstančių eurų. Ar dar kas nors galėtų pateikti panašų ilgalaikį mecenavimo pavyzdį?

Viskam yra pradžia ir pabaiga. Šiemet savo gražią iniciatyvą apdovanoti 5 geriausiai išlaikiusius brandos egzaminus dvyliktokus nutarėme palikti garbingai laikraščio istorijai. Džiaugiamės, kad savo pavyzdžiu pastebėti talentingus, visuomeniškus abiturientus jau esame užkrėtę ir kitus. To ir siekėme iš pat pradžių. Mūsų misija pasiteisino ir ji įvykdyta. Štai kolegos iš naujienų portalo „Mano Gargždai“ teikia vieną premiją už pilietišką aktyvumą, o Savivaldybė pernai pirmąkart piniginėmis premijomis paskatino abiturientus, kurie bent vieną egzaminą išlaikė šimtuku.

Ar mes nebeteiksime jokių premijų abiturientams? Teiksime, bet dabar labiau koncentruojamės į tuos, kurie dalyvauja vietinės spaudos sklaidos procese. Šiemet be rėmėjų mes steigiame vieną Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ piniginę premiją už lietuvių kalbos puoselėjimą, jaunimo tematikos įžvalgas Jaunųjų korespondentų klube.

Vilija BUTKUVIENĖ, „Bangos“ redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių