Grojaraštis

Taryba renkama ketveriems metams. Tai ilgas laiko tarpas, per kurį galima produktyviai dirbti arba „pradainuoti“. Tad kiekvieno balsas svarbus!

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų grojaraštyje tarp rinkėjų dažniausiai skamba dvi melodijos. Abi dainos buvo atliekamos muzikos legendos – a. a. Stasio Povilaičio. Vienoje skamba žodžiai „Šviesk, švieski man vėl“. Šiuos žodžius dainuoja tie rinkėjai, kurie balsuos už tuos, kurie ir iki šiol buvo valdžioje, pateisino jų lūkesčius, todėl norima, kad jų politinė žvaigždė toliau šviestų. Tačiau dar viena dalis rinkėjų, jau rytoj besiruošiančių į rinkimus, niūniuoja: „Tik rytoj tau ištarsiu aš sudie, tik rytoj neapgauk ir vėl širdies.“ Šie rinkėjai nori permainų. Kai kurie atvirai sako: „Nėra idealaus kandidato, favorito neturiu, tačiau žinau, ko nenoriu matyti valdžioje. Į rinkimus eisiu, kad balsuočiau prieš, pasirinkčiau mažesnę blogybę.“
Manau, tai žymiai geresnė pozicija nei tų, kurie apskritai ignoruoja rinkimus ir lieka gulėti ant sofos. Nesinaudojantieji savo balso teise mėgsta argumentuoti: man neįdomi politika, nesidomiu vietos valdžia. Tampa vis populiariau pridurti, kad dar ir televizoriaus, žinių nežiūri, nes ten vien tik negatyvas. Dalis tiesos yra, bet… Po to tie patys gulintieji ant sofos stebisi, kodėl tiek gatvių nesutvarkyta, kodėl mokyklos nerenovuotos, kodėl neišvystyti dviračių takai, kodėl vaikai netelpa į darželius ir pan. Tokius klausimus sprendžia ir finansavimą skirsto būtent vietos politikai. Tad, brangieji sofų mylėtojai, tik rytoj, vieną dieną, atsikelkite, susiruoškite kaip į šventę ir atlikite savo pilietinę pareigą – balsuokite!!! Klaipėdos rajonas rinkimuose triumfuos, jei rinkėjai bus aktyvūs.
Psichologas ir psichoterapeutas prof. dr. Gediminas Navaitis yra pastebėjęs, kad rinkimuose padėti apsispręsti gali toks pamąstymas: ar norėtume, kad kandidatuojantis asmuo būtų mokyklos, kurioje mokosi mano vaikas, direktorius? Arba organizacijos, kurioje dirbu, vadovas? Jei atsakymas teigiamas, tada galima balsuoti. Anot G. Navaičio, daug žmonių yra pakliuvę į uždarą ratą: jie neanalizuoja politikų priimamų sprendimų, neieško daugiau informacijos, tada lieka nusivylę valdžia ir nusprendžia išvis daugiau nebalsuoti. Nesidomėdamas ta „purvina politika“, žmogus pats save atriboja nuo politinio proceso ir juo tampa lengviau manipuliuoti.
Dar per 2019 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus Klaipėdos rajone balsavo 39,94 proc. rinkėjų (18 890). Vadinasi, mažiau nei pusė gyventojų nusprendė, kaip vystysis mūsų rajono miestai, miesteliai, kaimai. Pagal aktyvumą Klaipėdos rajono savivaldybė rikiavosi trečioje pozicijoje nuo galo. Dar pasyvesni buvo tik Šiaulių rajono (39,73 proc.) ir Klaipėdos miesto (38,91 proc.) gyventojai. Klaipėdos rajonas jau seniai nepasižymi aktyvumu. Ne kartą pasigirsdavo svarstymų, esą žmonės čia ir taip gerai gyvena, tad nededa per daug vilčių į politikus, patys kuriasi geresnį gyvenimą. Išties būtų stebuklas, jei šiemet nustebintume Vyriausiąją rinkimų komisiją ir pagal aktyvumą vilktumėmės ne uodegoje, o būtume tarp lyderių. Aktyvi rajono gyventojų pozicija būtų didelė pergalė.
Antradienį vyko kandidatų į merus debatai „Žinau, ką renku“. Rinkėjai turėjo galimybę labiau pažinti politikus. Tiesa, pačioje salėje susirinkusios auditorijos didžiąją dalį sudarė tie patys veidai iš politinių sąrašų. Jie aktyviai palaikė savo atstovaujamos partijos ar komiteto lyderį. Salėje buvo ir maža dalis jokiai politinei jėgai nepriklausančių rinkėjų. Be to, gyventojai debatus galėjo žiūrėti nuotoliniu būdu, mat pastarieji buvo transliuojami. Bėda ta, kad transliacijoje trikdžių neišvengta, tad ne viską pavyko išgirsti.
Tačiau, manau, dauguma rinkėjų jau yra apsisprendę, kuriems politikams linki šviesti, o kuriems nori ištarti sudie. Kad ir kaip ten būtų, svarbiausia, kad į rinkimų grojaraštį neįsimaišytų nieko verta dainelė „Dzin“. Taryba renkama ketveriems metams. Tai ilgas laiko tarpas, per kurį galima produktyviai dirbti arba „pradainuoti“. Tad kiekvieno balsas svarbus!

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių