Į Gargždus vėl užsuko briedis

Vis dažniau girdime, kad į miestus užklysta laukinių gyvūnų, ypač migracijos metu. Gargždai – ne išimtis. Čia ir stirnų galima pamatyti, ir bebras turgavietėje gaudytas, ir briedis ne kartą yra svečiavęsis. Ką jau kalbėti apie kiškius ar lapes. Vis dėlto penktadienio vakarą apie 22 val. iš daugiabučio balkono matytas vaizdas pribloškė.

Viena yra girdėti pasakojimus, kita – savo akimis pamatyti. Manau, kad gargždiškiai dar atsimena 2016 m. lapkričio pradžioje Liepų gatvėje ramiai vaikštinėjusį briedį, kurį ir fotografavo, ir filmavo. Kai kam galbūt įsiminė ir kita istorija, nutikusi panašiai po poros savaičių: tada iššokusį į automagistralę briedį partrenkė mašina, be motinos liko kartu buvęs, bet į kelią nesiveržęs briedžiukas. Jis vis suko ratus nelaimės vietoje.

Savo akimis teko matyti tris briedžius ties Gargždų ligonine, vieną vasaros naktį prieš keletą metų grįžtant iš Plungės. Pastoviniavusi gatvėje briedžių šeimyna laužydama krūmų šakas nusileido prie Minijos.

Penktadienio vakarą Gargžduose briedis išniro iš už medžių prie vandens bokšto ir pasileido Dariaus ir Girėno gatve. Ką turėjo jausti žmogus, važiavęs į miesto pusę dviračiu, kai jį aplenkė briedis, galime tik spėlioti. Ramiai parisnojęs gatve, briedis staigiai metėsi į kairę pusę garažų link, įbėgo į automobilių serviso kiemą, bet neužsibuvo. Per pievelę tarp krūmų nušuoliavo į Pušų gatvę už žiedo. Laimei, žiedo link važiavę vairuotojai žvėrį pastebėjo ir sustojo. Galingu šuoliu jis įveikė griovį, važiuojamąją dalį ir pasileido per pievą į „Norfos“ pusę. Tolimesnę kelionę galbūt matė kiti gargždiškiai. Vaizdas įspūdingas, bet susidūrimas su briedžiu neretai baigiasi nelaime.

Medžiotojai yra minėję, kad didžiausia tikimybė susidurti su gyvūnais kelio atkarpoje nuo Dauparų iki Jakų. Esą tuo keliu gyvūnai traukia į Baukštkaralės ir Smilgynų miškus. Bet penktadienio vakarą matytas briedis, matyt, išklydo iš pamėgto kelio.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių