Į teisiamųjų suolą sės dėl bandymo gauti fiktyvų įrašą apie skiepą nuo Covid-19

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl papirkimo pareikšti 36-erių klaipėdiečiui. Tyrimo duomenimis, vyras siekė neteisėto įrašymo į pasiskiepijusių asmenų sąrašą išvengiant COVID-19 vakcinos.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atliko STT Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, klaipėdietis šių metų rugpjūtį užsiregistravo skiepui nuo COVID-19 ligos Klaipėdos vakcinavimo centre. Vyrui atvykus paskirtu laiku, jis buvo nukreiptas į kabiną, kurioje bendrosios praktikos slaugytoja įprasta tvarka paprašė pateikti asmens dokumentą. Klaipėdietis medikei padavė savo pasą, kurio viduje buvo 50-ies eurų kupiūra. Tyrimo duomenimis, vyras davė medicinos darbuotojai pinigus už tai, jog ši jo nepaskiepytų, bet medicininiuose dokumentuose įrašytų, kad jis yra paskiepytas pirma COVID-19 vakcinos doze. Medikė siūlyto atlygio už neteisėtą veikimą nepriėmė ir apie tai informavo vakcinacijos centro koordinatorių, kuris informaciją perdavė STT.

Pinigus medicinos darbuotojai siūlęs klaipėdietis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 dalį. Už tai jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmams.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių