Jaunimą iš pirties išprašė elektrošoku
Kompanijos linksmybes Vėžaičiuose esančiame pirčių komplekse nutraukė apsaugininkai. Ir neva nutraukė taip, kad vienas šventės dalyvis atsidūrė ligoninėje. Pirčių šeimininkai atvirai kalba, kad svečių agresija privertė samdyti privačią apsaugą. Tačiau ne visiems klientams patinka, kaip stiprūs vyrai dirba išgertuvių zonoje.
Išvaikė apsauga
Po savaitgalio „Bangos“ redakciją pasiekė Mariaus G. laiškas, kuriame jaunuolis pasakoja penktadienio nakties įvykius. Esą progą turėjusi kompanija išsinuomojo pirtį, esančią, anot jo, visiems gerai žinomame Edvardo Šunoko pirčių komplekse Vėžaičiuose. Anot Mariaus, susiėjime dalyvavo jaunuoliai iki 25 metų, o už nuomą mokėjo vos 240 Lt. Viename plote įrengtos net šešios pirtys, tad Mariaus G. draugai gretimame pastate rado pažįstamų ir pas juos nukulniavo. „Po kiek laiko atėjo tą naktį dirbę apsaugos darbuotojai ir pradėjo šaukdami klausti, kas vaikšto po pirtis, gąsdinti prožektoriumi su elektrošoku. Priėję prie vieno iš draugų keliskart nukratė jį elektrošoku į galvos sritį. Tas krito be sąmonės“, – pasakojo vaikinas. Kompanija telefonu 112 iškvietė medikus ir policiją, tačiau šiems uždelsus ir paskambinus dar kartą paaiškėjo, neva kažkas atšaukė pranešimą. „Greičiausiai tai padarė apsauginiai, abu kažkada buvę policijos pareigūnai“, – laiške svarstė gargždiškis.
Jo teigimu, medikai visgi išsivežė elektra „pavaišintą“ šventės dalyvį, nes šis prastai jautėsi. „Tai ne pirmas kartas, kai tas pats apsaugininkas pasireiškia – paleidžia į darbą kojas, rankas, net elektrošoką. O pirčių šeimininkai nekreipdami dėmesio išprašė visus lauk, negrąžino pinigų ir dar pagrasino susidoroti“, – rėžė Marius G.
Sutartis formali
Pirčių komplekso šeimininkai Birutė ir Edvardas Šunokai pasakojo, esą laiško autoriai greičiausiai pamiršo paminėti, kiek alkoholio kompanija tąnakt išgėrė. „Pas mus yra šešios pirtys, visos penktadienį buvo užimtos. O kai daug pirčių, daug ir problemų. Apsaugą samdome, nes įprastai naktį prasideda vaikščiojimas po kitas pirtis. Su klientais pasirašome sutartį, pagal kurią jie įsipareigoja užtikrinti tvarką, atlyginti nuostolius ir kt. Jei pažeidžia sutartį, užsakovus išvarome ir pinigų negrąžiname. Ant sutarties rašosi tik pilnamečiai, o kas atvyksta į šventes, nesukontroliuosi“, – teigė šeimininkai. Tačiau jie pripažino, kad sutartis formali – pirtyje švenčia ir nepilnamečiai, ir langai dūžta, ir „drakės“ vyksta. Yra buvę, kad svečiai ir su beisbolo lazdomis į gretimas pirtis užsuko. Muštynės pirtyse esą neišvengiamos, tad šeimininkai nusamdė vieną privačią saugos tarnybą.
„Jaunimas nebemoka švęsti. Atvažiuoja visi su kostiumais, net klausia, kur nuorūką numesti. O šventei pasibaigus išvažiuoja kaip paršeliai. Jau įprasta, kad apie 1 valandą naktį prasideda muštynės, incidentai. Ir šią kompaniją apie 1 val. išvarėm. Vienas apsaugininkas vėliau pasakojo, kad nuo jų su plyta gavo per sprandą“, – savo versiją turėjo šeimininkai.
Saugos tarnyba „Bangai“ ne pirmą kartą nekomentavo su jų darbuotojais susijusios informacijos. Įmonės atstovai atsisakė nurodyti, kokius ginklus ar savigynos priemones ir ar teisėtai naudoja apsaugininkai.
Policijai buvo įgrisę
Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius patvirtino, kad policijai E. Šunoko pirčių kompleksas gerai žinomas. Iki šeimininkams nusamdant apsaugą, patruliai į pirtį būdavo kviečiami kiekvieną savaitgalį. Esą pareigūnai savininkus buvo įspėję imtis priemonių viešajai tvarkai pirtyse užtikrinti. „O ko pas mus žmonės atvažiuoja? Maudytis? Ne, visoje Lietuvoje į pirtis važiuojama gerti, švęsti, ulioti. Tačiau čia atvažiuoja kelios kompanijos, tad tuoj suranda draugų, nedraugų ir atsiranda problemų“, – situaciją vertino pareigūnas.
„Jaunimas nebemoka švęsti. Atvažiuoja visi su kostiumais, net klausia, kur nuorūką numesti. O šventei pasibaigus išvažiuoja kaip paršeliai. Jau įprasta, kad apie 1 valandą naktį prasideda muštynės, incidentai. Ir šią kompaniją apie 1 val. išvarėm. Vienas apsaugininkas vėliau pasakojo, kad nuo jų su plyta gavo per sprandą“, – savo versiją turėjo šeimininkai.
Vėžaičių apylinkėje dirbantis Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėjas Gintautas Kundrotas akcentavo, kad, nepaisant privačiai samdomų apsaugos darbuotojų, pirties problemos neišspręstos: „Apsauga pašalina probleminius klientus iš savo teritorijos, tačiau kas vyksta ant kelio – jau viešas reikalas, į kurį kviečiama policija“, – teigė apylinkės inspektorius. Anot jo, į komisariatą neretai kreipiamasi kitą dieną – kas nors nukenčia muštynėse, pasigenda daiktų ir pan. „Bet kuriuo atveju šeimininkai žino, kad atvažiuos 30–40 žmonių ir jie nekalbės poterių. Kad ir kaip būtų deklaruojama tvarka, visi žino, kad yra šešios pirtys. Svečiai ir nenoromis gali susimaišyti, kuriame pastate švenčia“, – įsitikinęs G. Kundrotas.
Vėžaičių seniūnijos seniūnas Liudas Laukaitis pritarė, kad pastaruoju metu miestelyje mažiau nusiskundimų dėl galimai pirčių nuomotojų keliamo triukšmo. Beje, miestelyje pirtis nuomoja ne tik E. Šunokas. „Anksčiau būdavo, kad jaunimas kelio ženklus, šiukšliadėžes ar stotelę apgadindavo. Taip pat paryčiais girdėdavosi, kad kompanijos iš kažkur pareina“, – sakė seniūnas.