Kvietiniuose siautėja krosiniai motociklai be valstybinių numerių

Asociatyvi nuotr.

Prieš porą savaičių darbštūs Kvietinių kaimo bend­ruomenės žmonės gyvenvietėje atsodino pušeles, sutvarkė aplinką, pasodino našlaičių. Tvarkinga aplinka džiugina visų kvietiniškių ir svečių akis. Kvietinių bend­ruomenės centro pirmininkas Gediminas Girgždis džiaugiasi kvietiniškių iniciatyvumu, tačiau pastaruoju metu gyvenvietė kenčia nuo krosinių motocik­lų gausmo. Vietinių gyventojų širdis skaudina, kad „lenktynininkai“ žaloja gamtą, važinėja ichtiologinio draustinio teritorijoje gadindami keliuką link Minijos.


Pramogos ichtiologiniame draustinyje
„Kvietinių gyventojai man pranešė, kad krosiniai motociklai sugadino kelią link Minijos, šalia žvyrduobės (šaudyklos) ir pavasarį ar vasarą ši atkarpa bus jau neišvažiuojama. Krosinių motociklų savininkai atsiveža savo motociklus be valstybinių numerių prie žvyrduobės (šaudyklos) ir nuo ten prasideda jų kelias, nes didelė dalis šaudyklos teritorijos pažymėta provėžomis“, – „Bangai“ pasakojo G. Girgždis. Praėjusio sekmadienio, balandžio 23 d., pavakarę Kvietiniuose, ties žvyrduobe, keliuke link Minijos, vėl siautėjo krosiniai motociklai. Atvažiavo baltas autobusiukas, ir vyrai išsikrovė 4 krosinius motociklus be valstybinių numerių, kuriais ir skraidė ichtiologiniame draustinyje. Po kelių valandų vėl susikrovė motocik­lus į autobusiuką ir išvažiavo. Yra žinių, kad motociklininkai atvažiuoja iš Klaipėdos, Skuodo, Kretingos.
„Gavęs iš gyventojų pranešimą apie autobusiuką su motociklais, skambinau 112 numeriu ir policiją kviečiau sekmadienį, balandžio 23 d., 17 val. 55 min. O ekipažas atvažiavo 19 val. 03 min., kai baltojo autobusiuko vairuotojo ir krosinių motociklų be valstybinių numerių motocik­lininkų pėdos jau buvo ataušusios. Policijai pateikiau minėto autobusiuko nuotraukas, filmuotą medžiagą, kur matoma, kaip keturi vyrai krauna motociklus be valstybinių numerių. Tačiau pirmadienį gavau Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėjo atsakymą, kad administracinė teisena nebus pradėta, nes esą „policijos vaidmuo šioje situacijoje yra transporto priemonių dalyvavimas viešajame eisme, o padaryta žala gamtai yra Aplinkos apsaugos kompetencijos ribose“, – „Bangai“ sakė bend­ruomenės pirmininkas.


Prašo atlikti tyrimą
Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėjas G. Girgždį pirmadienį informavo, kad pagal šį signalą informacija bus įtraukta į patruliuojančių ekipažų tarnybos užduotis.
Kvietinių bendruomenės pirmininkas G. Girgždis rankų nuleisti neketina ir jis nesutinka su Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėjo jam atsiųstu atsakymu. Tuo labiau, kad dideliu greičiu lakstantys krosiniai motociklai be valstybinių numerių pastebėti ir gyvenvietės teritorijoje. Pirmininko nuomone, tai nesaugu žmonėms ir toks motociklininkų įžūlus elgesys yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas. „Policijos patruliavimas darbo dienomis neturi prasmės, nes motociklininkai važinėja sekmadieniais“, – rašte tyrėjui pastebi G. Girgždis, žadėdamas pateikti akivaizdžios medžiagos apie pažeidimus ir prašydamas pradėti išsamų situacijos tyrimą.
Beje, sekmadienio vakare G. Girgždžiui pavyko aptikti dar du motociklininkus, kurie taip pat važiavo be valstybinių numerių ir pirmininkui dievagojosi, jog daugiau taip nebedarysiantys, nes suprantantys, kad pažeidžia Kelių eismo taisykles.

Kvietinių bendruomenės centro pirmininkas G. Girgždis: „Gamta – mūsų visų namai, ypač Minijos slėnis ir draustinis. Čia ne vieta šiukšlynui ar krosinių motociklų sukurtoms trasoms. Ši vieta mums ypatinga, čia puiki oazė paukščiams, žvėreliams ir žmogui. Genio kalenimas, paukščių giesmės, apuoko ūkavimas – visa tai girdisi leidžiantis miško keliuku link Minijos. Išsaugokime ir branginkime šį kampelį. Tai mūsų išskirtinumas. Ne veltui šioje vietoje buvo apsistojusios pirmosios klajoklių gentys, ką byloja čia esantys pilkapiai.“


Užtraukia baudą
„Bangos“ redakcija apie Kvietinių kaime, ichtiologiniame draustinyje, pramogaujančius motociklininkus, kurių krosiniai motociklai nepažymėti valstybiniais numeriais, policijos paprašė komentaro. Antradienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė atsiuntė atsakymą.
„Klaipėdos r. PK Reagavimo skyriaus viršininko Andriaus Burbos duomenimis, LR specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 69 str. 1 d. 26 p. nurodo, kad važiuoti gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose ne keliais savaeigėmis motorinėmis transporto priemonėmis yra draudžiama. LR ANK 305 str. 7 d. numato, kad Gamtinių rezervatų, draustinių, gamtos paveldo objektų teritorijų arba valstybinių parkų ar biosferos rezervatų ir jų ribų planuose išskirtų gamtinių rezervatų ar draustinių, valstybiniuose parkuose ar biosferos rezervatuose esančių gamtos paveldo objektų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki vieno šimto penkiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų. Pagal šį straipsnį tyrimą atlieka ir teisę surašyti protokolą turi Aplinkos apsaugos pareigūnai. Taip pat gali būti skaičiuojama gamtai padaryta žala“, – atsakyme „Bangai“ atkreipė dėmesį policijos atstovė.


Policijai trūksta įrodymų
Atsiųstame redakcijai atsakyme pažymėta, kad pagal Kvietinių bendruomenės pranešimą ir pateiktą vaizdo medžiagą dėl galimo važinėjimo krosiniais motociklais Minijos slėnio ichtio­loginiame draustinyje 2023-04-­23 yra tikslinamos aplinkybės, informacija perduota ir aplinkos apsaugos specialistams. „Bend­ruomenės atstovo pateiktoje foto ir vaizdo medžiagoje nepakanka duomenų vairavimo faktui įrodyti. Artimiausiu metu kartu su kitomis atsakingomis institucijomis planuojama rengti bendras priemones galimiems pažeidimams užfiksuoti ir užkardyti“, – teigiama Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atsakyme „Bangos“ redakcijai.


Vilija BUTKUVIENĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

1 Komentaras

  • Durniausia yra tai, kad labai akcentuojamas tas prašmatniai skambantis ICHTIOLOGINIS draustinis- nors tai yra grynai lašišinių (šiuo atveju) žuvų apsaugos zona, kurioje galioja tam tikros žūklės taisyklės. O kad enduristai laksto keliukais aplink žuvims kaip ir netrukdo… Gamtosauginiu požiūriu ta zona nėra tokia išskirtinė (palyginus su mišku be įdomaus reljefo), o endurinimui- rojus. Ir tos žalos su endurke padaroma mizernai, palyginus su miškovežių grioviais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių