Kantrybė

Kuklumas, paprastumas šiemet yra prioritetas, liudijantis apie tai, kad suvokiame, kokiame kontekste gyvename.

Lietuvių kantrybė begalinė. Jei Prancūzijoje infliacija siekia tik 6 proc. – žmonės jau gatvėse, demonstruoja pyktį dėl kylančių kainų. Transporto sektoriaus streikai lėmė degalų trūkumą visoje šalyje, prasidėjo panika tarp vairuotojų. O Lietuvoje infliacija muša visus rekordus, rugsėjį ji siekė 22,5 proc. ir buvo antra pagal dydį ES. Mus lenkia tik estai, kur infliacija – 24,1 proc. Tačiau tautiečiai kantrūs, streikuoja nebent socialiniuose tinkluose, kur nevengia ir aštresnį žodį pasakyti, dar paburnoja gatvėje sutiktam kaimynui, tačiau dažniausiai tuo viskas ir užsibaigia.
Kantriai gargždiškiai laukia ir BC „Gargždai“ krepšininkų, pirmą kartą debiutuojančių LKL, pergalės. Kol kas turnyrinėje lentelėje raudonuoja penki pralaimėjimai. Žinoma, sezono biudžetas gana menkas – 600 tūkst. Eur (iš jų 300 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto), žaidėjų pasirinkimas ribotas. Stebint krepšinio LKL varžybas apima dvejopi jausmai. Viena vertus – Gargždams didžiulė reklama, tačiau kita vertus, kai biudžetas toks ir rezultatų krepšyje pergalių sausra, kyla abejonių, ar nebuvo šokta aukščiau bambos. Juolab kad varžybos vyksta Palangoje. Jei mes, gargždiškiai, turėtume savo areną, būtų kitas dalykas: žymiai daugiau gyventojų ateitų palaikyti Gargždų, o ir atvykstančios komandos, jų sirgaliai turėtų galimybę išties pažinti Gargždus, galbūt net apsistoti čia veikiančiuose viešbučiuose, pavalgyti mūsų kavinėse ir t. t. Dabar visa tai dovanojame Palangai. Ne kartą jau teko atsigirsti iš gyventojų, jog gėda Gargždams, kad iki šiol nėra baseino, LKL reikalavimus atitinkančios arenos. Šį penktadienį jau turėjo būti plėšiami vokai dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro rangos darbų Dariaus ir Girėno gatvėje. Rajono gyventojai labai laukia džiugių žinių iš Klaipėdos rajono savivaldybės tribūnų. Kitaip nušvilpimas garantuotas.
Tiems, kurie toliau kaišios pagalius į daugiafunkcio sporto centro statybas, siūlymas paprastas – čiuožti… Juolab kad yra vilties, jog šaltuoju sezonu Jaunimo parke profesionalios krepšinio aikštelės vietoje būtų išlietas ledas. Šalia būtų nuomojamos pačiūžos, teritorija papuošta – sukurta graži pasaka, apie kurios idėją ir įgyvendinimo užmojus šiame numeryje pasakoja Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas. Gargždų kultūros centras taip pat jau ruošiasi Kalėdoms, suplanuota programa, kuriai numatyta 6 000 Eur. Nacionalinėje žiniasklaidoje daug diskutuota, ar, energetinių išteklių kainoms pasiekus neregėtas aukštumas, miestai gali sau leisti žibėti įvairiaspalvėmis lemputėmis. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasiūlė kalėdiniam atributui numatytus 230 tūkst. Eur verčiau skirti Ukrainos kovai prieš agresorę Rusiją. O šiemet esą puoštis kuo kukliau. Vieni tokias kalbas vienareikšmiškai palaikė, kiti atvirai rėžė, kad tai politikavimas.
Manau, energetikos kainos, karas negali pavogti mūsų gražiausių metų švenčių. Juolab kad niekas negali pasakyti, kokie bus kiti metai. Smagu, kad Gargždai turės tradicinę eglę, pagamintą iš karkaso, su pritvirtintomis gyvomis šakomis. Tačiau, kad kuklumas, paprastumas šiemet yra prioritetas, liudijantis apie tai, jog suvokiame, kokiame kontekste gyvename, niekas nepaneigs. Tad persistengti su teritorijų, gatvių apšvietimu nevertėtų.
Linkiu gardžios šio šeštadienio kavos su laikraščiu rankose. Tiesa, kavos kaina Europos Sąjungoje vidutiniškai yra 16,9 proc. didesnė nei pernai tuo pat metu, o Lietuvoje ji augo bene labiausiai. Lietuvoje kavos, šviežio neriebaus ir nenugriebto pieno kainų augimas siekė apie 45,8 procento. Tačiau mes kantrūs, ar ne?

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių