Karūna

Pasverkime galimybes atsakingai: kol vieni gali karaliauti, kitiems naudingiau graužti obuolį sode ir rūpintis savo daržo reikalais.

Jau pirmadienį Londone vyks karalienės Elžbietos II (1926–2022) laidotuvės. Iškilminga atsisveikinimo ceremonija bus transliuojama tiesiogiai. Su Jungtine Karalyste kartu gedi daugybė pasaulio žmonių. Karalienė Elžbieta II pavergė širdis savo atsidavimu darbui ir meile žmonėms. 70 jos vadovavimo metų dažnam paliko didesnį ar mažesnį įspaudą. Tad visiškai nestebina žmonių nešamų gėlių, asmeninių žinučių jūra. Tiesa, atsižvelgiant į ekologinius dalykus, raginama atsisakyti balionų, pliušinių žaislų.
Gyvenantieji Lietuvoje karalienės atminimą taip pat gali pagerbti ne tik malda, bet ir gėlėmis. Siūloma pasisodinti… pakalnučių! Jos turėjo ypatingą reikšmę Elžbietai II. Subtilių baltų žiedlapių ir nuostabaus aromato pakalnutės 1953-iaisiais buvo karalienės Elžbietos II karūnavimo puokštėje. Teigiama, kad įspūdingi žali lapai ir subtilūs žied­lapiai taip pat pasirodė 1921 m. Anglijos karalienės motinos vestuvių puokštėje, 1981 m. princesės Dianos puokštėje, o 2011 m. Velso princesės Kate puokštėje. Karalienės meilė pakalnutėms atsispindi ne tik svarbiausių karališkų įvykių metu, bet ir 39 akrų Bekingemo rūmų sode. Specialistai tvirtina, jog pakalnutes galima sodinti, kol dirva neįšąla.
Nors praėjusį savaitgalį Gargžduose praūžusioje Obuolių šventėje pakalnučių svogūnėlių neteko matyti, tačiau įvairiausių vaismedžių, vaiskrūmių tikrai buvo gausu. Petravičių medelyno šeimininkė Onutė teigė, jog mugė pavyko ir sunkios žiemos baimė žmonių neatbaidė nuo pirkimo. Vaistažolėmis prekiavusios Giedrės Bružienės žoleles, skirtas peršalimo ligoms gydyti, miestelėnai ir miesto svečiai taip pat greit išpirko. Tiesa, medelyno šeimininkai atvirai sako nuo pavasario ir kainų nekėlę, nors pačių išlaidos gerokai išaugusios. Obuolys – ne tik derliaus, bet ir laimės, bendrystės simbolis. Buvo smagu šventėje sutikti tokį būrį „Bangos“ prenumeratorių, kurie nepraleido progos laikraščio užsiprenumeruoti pigiau. Dėkojame visiems nepraėjusiems, su laikraščio kolektyvu pabendravusiems, savo nuomones išsakiusiems skaitytojams. Nors rudeninis vėjelis košė, tačiau bendrystė šildė.
Daug susitelkimo, šilumos praėjusią savaitę buvo ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre. Čia lankėsi Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Jos šiltas bendravimas tiek su Laisvalaikio centro darbuotojais, tiek su į susitikimą atvykusiais ukrainiečiais nepaliko abejingų. „Spauda buvo nupiešusi visai kitokį jos įvaizdį. Pabendravus tiesiogiai nuomonė kardinaliai pasikeitė“, – atvirai sakė vienas iš įstaigos darbuotojų. Jau pirmadienį ji kartu su LR Prezidentu Gitanu Nausėda dalyvaus karalienės Elžbietos II laidotuvėse. Nejauku stebėti, kaip dar net nepraėjus laidotuvėms „paparaciai“ skenuoja naująjį karalių Karolį III. Tai analizuojama, kokį sveikatos sutrikimą išduoda jo pirštai, kurie esą atrodo kaip dešrelės, tai sufokusuojamas visas dėmesys į jo suirzimą, kai pasirašant liejo parkeris. Tad pasipylė jau ir kritikos strėlių. Tačiau prisipažinkime, ar ištiškus rašalui ant pirštų nesusierzinate? Tai, manau, natūrali momentinė reakcija, juolab gedulo akivaizdoje, kai emocijas sunku tramdyti. Nelengvas išbandymas vienu metu gedėti mamos ir priimti visą karūnos svorį. Daug yra svajojančių tapti karalienėmis ir karaliais, tačiau svajonėse apsiribojama tik prabangaus gyvenimo vaizdeliu, pamirštant paraleliai einančią visą atsakomybių grandinę. Lietuvoje, kai vyksta vienokie ar anokie rinkimai, taip pat būna daug kandidatų, trokštančių valdžios, tačiau kiekvienas iš jų pirmiausia turi pasverti, ar atlaikys viešumą ypač dabar, kai taip suvešėjusi ir socialinė medija. Juk menkas įrašas greitai gali išsirutulioti iki skandalo. Tad pasverkime galimybes atsakingai: kol vieni gali karaliauti, kitiems galbūt naudingiau graužti obuolį sode ir rūpintis savo daržo reikalais.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių