Kelio ženklai vairuotojus verčia abejoti

Asociatyvi nuotr.

„Bangos“ skaitytoja rašo apie kelio ženklus rajone: kam priklauso greičio ženklų statymas Gargžduose ir jo apylinkėse? Yra tokių kelių, kad iš vienos pusės yra greitį ribojantis ženklas vienoks, o iš kitos pusės tame pačiame kelyje jau kitoks greitį ribojantis ženklas.


„Kai neaišku, kokie ženklai tikrai galiojantys, kokio ženklo viršenybė, tai paskui stebimės, kad įvyksta eismo įvykių. Vienas iš tokių kelių, pavyzdžiui, yra Gargždai–Vėžaičiai–Gargždai. Iš Vėžaičių pusės kai važiuoji, yra greičio apribojimo ženklas 70, o nuo Kalniškės sankryžos – 90. Vadinasi, nuo Gargždų pusės į Vėžaičius galima lėkti? Beje, Gargžduose tam tikrų ženklų arba trūksta, arba yra specialiai taip sukrauti, kad iš vienos pusės lyg ir galioja ribojimai, bet, įvažiavus į tą pačią gatvelę, iš kitur jokio ribojimo nėra“, – pastebėjimais dalijosi „Bangos“ skaitytoja.
Valstybinės reikšmės kelius, įskaitant ir esančius Klaipėdos rajone, patikėjimo teise valdo AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri taip pat yra atsakinga už kelio ženklų įrengimą valstybinės reikšmės keliuose. Ženklai įrengiami rangovų pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos suderintas schemas, vadovaujantis normatyviniais reikalavimais. Darbų vykdymo ruožuose už kelio ženklų statymą ir jų priežiūrą atsakingas rangovas, tame objekte vykdantis darbus.
Įgyvendinant projektą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 228 Dauparai–Gargždai–Vėžaičiai ruožo nuo 7,694 iki 8,714 km rekonstravimas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką“, eismas minėtame ruože buvo apstatytas kelio ženklais pagal patvirtintą eismo organizavimo schemą: buvo leidžiamas tik vienpusis eismas, todėl kelio ženklai atitinkamai buvo įrengti tik viena kryptimi. Atsižvelgiant į tai, kad, su rangovu nutraukus sutartį dėl įsipareigojimų nevykdymo ir darbams sustojus, eismo organizavimas dėl šių priežasčių kurį laiką išliko toks pat, kol bus parengta nauja eismo organizavimo tvarka.
Šiuo metu jau yra parengta ir iki vasario 15 d. bus įgyvendinta nauja ženklų įrengimo schema, pagal kurią maksimalus važiavimo greitis ruože nuo Gargždų iki sankryžos su Kalniškės sankryža (kelias Nr. 2205) abiem važiavimo kryptimis yra apribotas iki 50 km/h.


Vita VITAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių