Minija iš krantų neišėjo

Ši žiema nepagailėjo sniego ir nebuvo abejonių dėl ištvinsiančios Minijos. Prasidėjus atlydžiui hidrometeorologai prognozavo, jog vanduo ypač pakils ties Lankupiais. Tačiau šiemet sniegas ramiai ištirpo, ir potvynis Priekulės seniūnijos gyventojų nevargino. Savaitės pradžioje Minijos baseine visas sniegas buvo ištirpęs ir prasidėjęs vandens kritimas.

Minija ties Lankupiais šiemet neišėjo iš krantų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai spėjo, jog šiemet dėl gausaus sniego galėjo būti didelis potvynis. „Tačiau jo nebuvo, nes vyravo anticikloninis oras, ir sniegas ramiai ištirpo. Nebuvo ledų sangrūdų, nes nestoras ledas, – „Bangai“ kalbėjo Hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus. – Be to, dirva nebuvo įšalusi – vanduo susigėrė į gruntą ir sumažino potvynį.“

Taigi šį pavasarį vanduo nebetyvuliuoja laukuose ir pievose ties Šilininkais ar Lankupiuose. Pasak hidrometeorologo, Minijoje ties Priekule šiemet didžiausias vandens pakilimas buvo 2 metrai, o per potvynius būna dvigubai didesnis. Todėl šiemet upė neišėjo iš krantų, ir jau šią savaitę vanduo krenta: antradienį – apie 40 centimetrų.

Tačiau gamta nenuspėjama – kovo mėnesį pasikartojus gausiam snygiui ar prasidėjus liūčiai, situacija gali pasikeisti.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių