Miško pardavimas – racionalus sprendimas, kai turima nuosavybė neneša realios naudos

Toli gražu ne kiekvienas, žiūrėdamas į vešintį mišką, gali išdidžiai ištarti, kad tai – jo nuosavybė. Tiesa, galimybė kada tik panorėjus vaikščioti nuosavame miške, atitrūkstant nuo įprastos kasdienybės – anaiptol ne priežastis, vaizdžiai tariant, laikytis įsikibus į tokią investiciją. Kai miškas neneša apčiuopiamos naudos, o tik, priešingai, išlaidas, reikalaujančias ne tik laiko, bet ir finansų, racionaliu sprendimu tampa miško pardavimas. 

Kodėl verta parduoti mišką?

Finansinė nauda. Miško pardavimas, pasirinkus tinkamą geriausią supirkimo kainą pasiūliusį supirkėją, gali atnešti didelę finansinę naudą. Miškas, ypač – kalbant apie didelio ploto teritoriją bei brangias jame augančios medienos rūšis, Jums, kaip savininkui, priėmusiam geriausią pasiūlymą, gali atnešti didelę finansinę naudą. 

Investavimo galimybės. Pajamos, kai asmuo parduoda mišką, gali būti panaudojamos įvairių poreikių patenkinimui. Viena iš galimybių – gauto pelno investavimas į kitas turto klases arba verslo sritis.

Miško pardavimas – sumažėję rūpesčiai. Tam tikra prasme, miškas – gyvas, dinamiškas, nuolat besikeičiantis objektas. Norint užtikrinti, jog pastarasis būtų tvarkingas, vešlus ir, svarbiausia, naudingas žmonėms, yra būtina nuolatinė priežiūra, reikalaujanti ne tik asmeninių pastangų, laiko, žinių bei specialios technikos. Ne kiekvienas eilinis miško savininkas pastarosios turi, tad, kalbant apie technikos nuomą, miško išlaikymo kaina dar labiau išauga. O kur dar būtinybė, laikantis šią sritį reglamentuojančių reikalavimų, nuolat atsodinti mišką.

Pasikeitęs gyvenimo būdas. Gyvenimas nenuspėjamas. Pasikeitus aplinkybėms, pavyzdžiui, asmeniui persikėlus į kitą vietą arba pakeitus profesiją, turimo miško pardavimas gali tapti vieninteliu racionaliu, su pasikeitusiu gyvenimu būdu suderinamu sprendimu. Aišku, tai reikėtų vertinti ne kaip kažkokią netektį, o naujas galimybes.

Išankstinis paveldėjimo reikalų planavimas. Kai kuriais atvejais miško pardavimas gali būti svarstomas dėl to, jog būtų užbėgama už akių galimiems neaiškumams, kylantiems dėl paveldėjimo.  gali tapti  žmonės gali nuspręsti parduoti mišką dėl paveldėjimo planavimo tikslų. Pavyzdžiui, norint paskirstyti turtą tarp paveldėtojų arba išvengti paveldėjimo mokesčių, miško pardavimas gali būti naudingas sprendimas, dėl kurio ateityje bus dėkingi ir Jūsų palikuonys.

Aplinkosauginiai motyvai. Sprendimą parduoti mišką kai kurie žmonės priima, vedini aplinkosauginių sumetimų arba noro prisidėti prie miškų išsaugojimo kitomis priemonėmis.

Sumažėjusi atsakomybė. Nuosavybės teise priklausantis miškas – tai visapusiška atsakomybė jo savininkui. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai tretieji asmenys  miške užsiima nelegalia veikla (medžių kirtimu ir pan.), atsakomybė už tai tenka ne tik pastariesiems, bet ir pačiam miško savininkui.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis miško supirkėją?

Miško supirkimo paslaugas siūlo ne viena bendrovė. Jūsų tikslas – ne susivilioti pirmu pasitaikiusiu pasiūlymu, tačiau pasirinkti supirkėją, pateikusį geriausias sąlygas. Žinoma, vienas pagrindinių niuansų – miško supirkimo kaina. Kuo ji aukštesnė, tuo didesnė potenciali nauda. Tiesa, rekomenduojame atkreipti ir į kitas sąlygas, užtikrinančias šio proceso lankstumą ir skaidrumą. Tai – objektyvus parduodamo miško kainos nustatymas, greitas atsiskaitymas, pagalba tvarkant visus reikalingus su miško pardavimu susijusius dokumentus, konsultacijos aktualiais klausimais.

Visa tai savo klientams, suinteresuotiems miško pardavimu už geriausią kainą, gali pasiūlyti Miskupirkimas.lt – geriausias Jūsų partneris šioje srityje.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių