Moldovos aplinkos ministrė Lietuvoje: „Svarbu mokytis iš šalių, jau nuėjusių kelią, kuris mūsų dar laukia“

Šią savaitę Moldovos aplinkos ministrė Iuliana Cantaragiu lankėsi Lietuvoje, kad susipažintų su šalies gerąja patirtimi, ir išsiaiškintų, kaip Lietuva nuėjo sudėtingą kelią iki pavyzdinės atliekų tvarkymo sistemos. Taip pat aptarti Moldovoje įgyvendinami projektai, kurie finansuos klimato švelninimo priemones. 

Moldovos Aplinkos ministerijos delegacijos tikslas – susipažinti su Lietuvos praktika skirtingose srityse ir pasižiūrėti, ką būtų galima pritaikyti Moldovoje. Vienas iš prioritetų – gauti žinių atliekų tvarkymo srityje, todėl delegacija susipažino su regionine komunalinių atliekų tvarkymo, rūšiuojamojo atliekų surinkimo ir užstato už gėrimų pakuotes sistema. Taip pat domėjosi, kaip tvarkomos pavojingos atliekos, kaip atliekos panaudojamos energijai gauti, kaip veikia visa sistema ir infrastruktūra.  

„Vizitas buvo naudingas ir įdomus, jo metu sužinojome daug svarbių dalykų“, – teigė Moldovos aplinkos ministrė I. Cantaragiu. „Suprantame, kad dabartinės Lietuvos atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas buvo ilgas ir sudėtingas. Tiek Lietuvai, tiek Moldovai ateityje dar reiks nuveikti daug darbų. Labai ačiū už šią galimybę pažinti jūsų gerąsias praktikas. Svarbu mokytis iš šalių, kurios jau nuėjo tą kelią, kuris mūsų dar laukia.“

Be keitimosi patirtimi Lietuva taip pat teikia ir dvišalę paramą Moldovai. 2021 m. Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbė kvietimą teikti paraiškas projektams, kuriuos įgyvendinus būtų prisidėta prie tarptautinio klimato kaitos finansavimo, besivystančioje šalyje įgyvendinant klimato kaitos švelninimo klimato kaitos priemones ir perduodant Lietuvos patirtį. 

Suplanuota įgyvendinti du projektus Moldovoje – numatoma įrengti dvi saulės elektrines, vieną 420 kWp galingumo, kitą – 559 kWp. Dar viena saulės elektrinė buvo įrengta praėjusiais metais „Mihail Ciachir“ Comrat Pedagogikos Universitete, kartu perduodant ir Lietuvos patirtį vietos partneriams, įstaigoms ir institucijoms. 

Moldovos delegacija Lietuvoje lankėsi gegužės 16-20 dienomis, vizitą finansavo Europos Sąjungos TAIEX programa.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių