Nauja miškų kadastro žemėlapių programa paspartins skundų dėl miško žemės tyrimus

Panaudojant Valstybinės miškų tarnybos (VMT) turimą įdirbį, į Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotojų mobiliuosius įrenginius buvo įdiegta programinė įranga, leisianti operatyviai ir nepertraukiamai naudoti VMT valdomo miškų kadastro kartografinius duomenis AAD mobiliosiose darbo vietose. Ši naujovė paspartins skundų dėl netinkamo miško naudojimo tyrimus, tuo pačiu užtikrinant jų kokybę.

Šis elektroninis įrankis buvo sukurtas Esri ArcGis Online technologijos pagrindu ir įdiegtas AAD informacinėje sistemoje. Buvo parengtos šiai sistemai skirtos duomenų bazės ir žemėlapių projektai, atitinkantys aplikacijų ArcGis Collector bei ArcGis Field Maps standartus.

Taip pat įdiegtos geografinių elementų paieškos ir peržiūros, duomenų rinkimo ir atnaujinimo, žemėlapių atsisiuntimo į įrenginį, susietų su žemėlapiu formų pildymo, nuotraukų ar dokumentų pridėjimo, elementų sinchronizavimo su pagrindine duomenų baze ir darbo neprisijungus prie tinklo funkcijos.

Kartu buvo realizuota galimybė abiem įstaigoms keistis geografiniais duomenimis, įgyvendinant tarpusavyje susijusius aplinkos apsaugos bei valdymo uždavinius miškų kontrolės srityje, naudojant mobiliąsias darbo vietas.

Planuojama, kad apytikriai nuo 2022 m. gegužės 1 d. į AAD Miškų kontrolės departamento visų specialistų mobiliuosius įrenginius bus įkelti atnaujinti Miškų kadastro žemėlapiai.

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij pažymi, kad departamentas yra dėkingas Valstybinės miškų tarnybos kolektyvui už bendradarbiavimą gerinant šalies miškų kontrolės kokybę.

AAD miškų kontrolės departamento pareigūnai, geodezinių matavimų specialistai, bei miškų kontrolės skyrių darbuotojų atstovai jau supažindinti su sistemos funkcionalumu, naudojimu, bei sistemos administravimu.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių