• 14 rugpjūčio, 2022
|

Naujas pažadas: Rudaičiuose asfaltu pakvips pavasarį

Kvietinių kaime Liepų gatvėje gyventojai vedėsi nuotekų bei vandentiekio tinklus, dėl ko buvo perkasta gatvė. Taigi būtų buvę netikslinga kloti naują asfaltą ir paskui jį ardyti. Kad Liepų gatvė būtų kokybiškai išasfaltuota, darbus nutarta perkelti į 2020 metus.

Dar praėjusių metų lapkritį „Bangoje“ rašėme apie rudaitiškių vargus dėl prastos Gerdaujos, pagrindinės kaimo gatvės, būklės. Tąkart paaiškėjo, kad ne vienus metus laukto asfalto dar teks luktelti. Kapitalinio remonto darbai numatyti pavasarį. Dėl prastos Liepų gatvės būklės piktinasi ir kvietiniškiai. Jų manymu, asfaltuoti sumanyta ne nuo svarbios gyvenvietei, o nuo mažareikšmės gatvės.

Planuoja antrajame ketvirtyje

Rudaitiškiai redakcijai skundėsi, kad Gerdaujos gatve net baiminasi važiuoti. Mat kelyje yra 6 proc. statumo įkalnė, o šalia jos – skardis. Žiemos metu kelias tampa dar pavojingesnis, kartais net ir visiškai neišvažiuojamas. Pagrindine kaimo gatve kasdien važiuoja šimtai automobilių, moksleivius į ugdymo įstaigas Lapiuose, Gargžduose ir Vėžaičiuose veža net trys mokykliniai autobusai.

Gyventojai jau ne vienus metus laukia žadėto kelio asfaltavimo, tačiau darbai vis dar nėra pradedami. Gerdaujos gatvė priklauso regioniniam keliui Nr. 2238 ir už jo būklę atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Sulaukusi gyventojų skundų į atsakingą instituciją kreipėsi LR Seimo narė Rasa Petrauskienė ir prašė pateikti, kada numatomi konkretūs kelio asfaltavimo darbai.

„Apie gautus atsakymus dėl kelių informuosiu ir bendromis jėgomis su vietos valdžia sieksime geriausių rezultatų“, – užtikrino Seimo narė 
R. Petrauskienė.LAKD išnagrinėjo kreipimąsi ir informavo, kad valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2238 privažiuojamojo kelio prie Rudaičių nuo kelio Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena ruožas iki 0,994 km (Gerdaujos gatvė) pateko į planuojamų asfaltuoti 2018–2020 metais kelių ruožų sąrašą ir yra 2 vieta rajone. Minėto rajoninio kelio ruožo kapitalinio remonto projektas parengtas. Šiuo metu Kelių direkcija vykdo viešojo pirkimo konkurso procedūras kapitalinio remonto darbams atlikti. Darbus planuoja pradėti 2020 metų antrąjį ketvirtį.

Dar 7 keliai

Pasak LAKD direktoriaus Vitalijaus Andrejevo, į planuojamų kapitaliai remontuoti 2018–2020 metais atrinktų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų sąrašą patenka dar 7 keliai: Pėžaičiai–Švėkšna, Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena, Kretingalė–Plikiai–Smilgynai, Klaipėda–Radailiai–Kretinga, Dreižiai–Pėžaičiai, Kretingalė–Plikiai–Smilgynai, Vėžaičiai–Žadeikiai–Endriejavas, Legučiai–Šalpėnai–Judrėnai, Endriejavas–Stančaičiai–Judrėnai.

„Bėda ta, kad gyventojai, gyvenantys prie žvyrkelio, yra nuolatinėje nežinomybėje. Jau atrodo, kad reikalai pajuda, ir vėl kažkas keičiama. Štai buvo pradėti kelio Smilgynai–Kretingos plentas darbai, bet bankrutavus bendrovei „Žemkasa“ prasidėjo teismų maratonas, o aiškaus atsakymo nėra“, – spragas pastebi Seimo narė. Ji, išsiaiškinusi dėl Rudaičių kelio, Lietuvos automobilių kelių direkcijos teiravosi ir dėl visų prioriteto tvarka žadamų asfaltuoti kelių darbų eigos rajone. Taip pat ir dėl nebaigtos Smilgynai–Kretingos plentas atkarpos. „Apie gautus atsakymus informuosiu ir bendromis jėgomis su vietos valdžia sieksime geriausių rezultatų“, – užtikrino R. Petrauskienė.

Parlamentarė atkreipė dėmesį, kad rajone yra 800 km neasfaltuotų kelių, iš jų 18 km Gargždų mieste. Kalbant apie savivaldybės vietinės reikšmės kelius, jau šiais metais Priekulėje, Karklėje, Gargžduose ir Kretingalėje planuojama rekonstruoti dalį gatvių, įrengti nuovažas, pėsčiųjų takus, perėjas, iškiliąsias sankryžas ir apšvietimą. Kartu su seniūnijomis, bendruomenėmis ir gyventojais rengiamas rajono Savivaldybės 2020–2025 metų ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planas. Jį parengus, bus aiški kelių asfaltavimo eilė.

Liepų gatvė pasijuto nuskriausta

R. Petrauskienė feisbuke pasidalijo žinia apie tai, kad pavasarį Rudaičiuose pagaliau turėtų prasidėti rajoninio kelio Nr. 2238 minėtos atkarpos asfaltavimas. Tai sužadino kvietiniškių susirūpinimą dėl Liepų ir Paltės gatvių. Išsakyta nuomonė, jog minėtos gatvės jau turėjo būti išasfaltuotos iki šių metų. Žmonės piktinosi, kad prioritetu pasirinkta ir išasfaltuota Paltės gatvė, kur esą yra 5 namai. Tuo tarpu Liepų gatvė, kurioje yra daugiabučiai, vaikų darželis-lopšelis ir besiplečiantis naujų nuosavų namų kvartalas, buvo pamiršta.

Kaip „Bangą“ informavo Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus specialistai, Liepų ir Paltės gatves buvo suplanuota asfaltuoti iš tikslinių lėšų, skirtų žvyrkelių asfaltavimui. Abiem gatvėms buvo parengti remonto aprašai, gauti teigiami ekspertizės aktai. „Tuo metu Liepų gatvėje gyventojai vedėsi nuotekų bei vandentiekio tinklus, dėl ko buvo perkasta gatvė. Taigi būtų buvę netikslinga kloti naują asfaltą ir paskui jį ardyti. Kad Liepų gat­vė būtų kokybiškai išasfaltuota, darbus nutarta perkelti į 2020 metus. Todėl pradėta asfaltuoti nuo Paltės gatvės. Praėjusių metų gruodį Liepų gatvė įtraukta į poreikių sąrašą ir jis pateiktas Susisiekimo ministerijai, kuri pagal tikslinę programą skirsto lėšas žvyrkeliams asfaltuoti. Gatvės projektavimo darbai jau yra padaryti, todėl ministerijai skyrus lėšas, prioritetas bus teikiamas būtent Liepų gatvei, bus pradėtos rangovo paieškos“, – aiškino Savivaldybės atstovė Rita Rapalienė.

Aistė NOREIKAITĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių