• 14 rugpjūčio, 2022
|

Smėlio gatvės aikštę apklojo asfaltas

Gargždų Smėlio gatvės gyventojai, gyvenantys šalia suformuotos aikštės, daug metų skendo dulkėse ir kentė ištrupėjusį asfaltą, žvyrą. Pernai, išsekus paskutiniams kantrybės lašams, surinkę parašus kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybę, „Bangos“ laik­raščio redakciją. Pastangos nenuėjo veltui – asfaltas jau išklotas. Tačiau neatsakytų klausimų vis tiek liko.

Nepadarė iki galo?

Smėlio gatvės gyventojai ironizuoja, jog asfaltas XXI a. jiems atrodo lyg stebuklas. Nors gyvena miesto centre, jo laukė kelis dešimtmečius. „Smagu, kad buvo išgirstas gyventojų prašymas. Juolab kad ši aikštelė šalia Smėlio gatvės yra praėjimo takas turgaus link ar į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, lopšelį-darželį „Saulutė“. Turgaus dienomis aikštelėje pilna mašinų“,  – dėstė Antanas Adomaitis, rinkęs gyventojų parašus. Anot jo, prasidėjus rudeniniams lietums nei jo šeimynykščiai iš namų išeidavo dėl nuolat užsikemšančios kanalizacijos, telkšančių balų, nei praeiviai praeidavo – likdavo šlapiais batais. O dabar ir kanalizaciją, kiek įmanoma, patvarkė.

Tačiau tiek gatvelės gyventojams, tiek šalia įsikūrusios veterinarijos vaistinės šeimininkams Evai Grubliauskienei ir Virginijui Šacauskui kyla klausimas, kodėl dalis aikštelės buvo palikta neišasfaltuota: „Daro, bet nepadaro iki galo. Tai ydinga praktika.“ Pasak darbus stebėjusio V. Šacausko, asfalto liko nuo aikštelės asfaltavimo darbų, jo būtų pakakę visam plotui, tačiau jis netikėtai buvo paklotas greta esančioje privačioje teritorijoje. „Dabar likusiame neasfaltuotame plote telkšo balos, vanduo skverbiasi mūsų veterinarijos vaistinės pastato link. Žiūrėsime, ir kaip visos aikštelės asfaltas atlaikys žiemą, nes kai kur jo storis, manau, tik 2 cm“,– savo pastebėjimais dalijosi V. Šacauskas.

Likutis – rangovo reikalas

Asfaltavimo darbus atlikusios UAB „Žemkasa“ direktoriaus pavaduotoja Ina Kaubrytė „Bangos“ korespondentę užtikrino, kad darbai buvo atlikti pagal užsakymą. „Iš mūsų perka ne asfaltą, o kvadratinius metrus. Jei asfalto liko, su juo galime daryti, ką norime: vežti ar į privatų kiemą, ar į sąvartyną. Darbų kokybė – asfalto storis, tankis ir kt. – yra tikrinama. Jei neatitinka reikalavimų, arba nuskaičiuojami pinigai, arba nufrezuojama ir dedamas antras sluoksnis asfalto“, – paaiškino I. Kaubrytė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus patikino, kiek ir kur asfaltuoti, numato seniūnija. „Jie prašė skirti lėšų aikštelei prie Smėlio gatvės sutvarkyti, tai ir buvo skirta. Smėlio g. numatyta 4 500 Eur. „Techninės priežiūros paslauga yra perkama metams. Visus rajono objektus prižiūri, vertina, ar darbai atlikti tinkamai, „Inžineriniai sprendimai“. Patikrinimo aktas dėl Smėlio g. dar manęs nepasiekė“,  – ketvirtadienį „Bangai“ sakė A. Ronkus.

Gargždų seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas paaiškino, kad neasfaltuoto ploto aikštėje palikta, kad vanduo natūraliai gertųsi į žemę. „Jei didesnis lietus, tai ir kanalizacija ne visada išgelbsti. Likusį neasfaltuotą plotą galima ateityje apsodinti žole arba tiesiog reikėtų atvežti asfalto drožlių. Būtų sausa ir patogu automobiliui pasistatyti“,  – svarstė J. Donauskas.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių