• 14 rugpjūčio, 2022
|

Vasaros estradoje jaunimo poreikiams – 2 500 eurų

Gargždų vasaros skaudulys – mopedų keliamas triukšmas miesto centre – neliko užmarštyje. Ketinama jaunimui sudaryti tinkamas sąlygas Gargždų atviro jaunimo centro vasaros lauko estradoje. Tam Klaipėdos rajono savivaldybė jau numatė skirti 2,5 tūkst. Eur.

Kuriamas patrauklumas

Atviras jaunimo centras, siekdamas nukreipti motorolerių, mopedų vairuotojų srautą į Gargždų vasaros jaunimo estradą, didina jos patrauklumą. Iš rajono biudžeto jau numatyta skirti 2,5 tūkst. eurų stebėjimo kameroms įsigyti, įrengti, jų priežiūrai ir nemokamam bevielio interneto ryšiui įrengti jaunimo vasaros estradoje.

„Tai užtikrins ir gyventojų, ir turto, kurį turime, saugumą“, – apie kamerų svarbą kalbėjo Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė. Deja, jau yra tekę remontuoti lauko treniruoklius, sceną. „Estradoje renkasi ne tik jaunimas, neretai reikia kviesti policijos pareigūnus, nes suaugusieji, kurie mėgsta išgerti, atsineša butelius, juos sudaužo, o kitiems paskui nėra labai smagu būti ten“, – problemą konkretizavo I. Gaudutytė.

Jaunimo vasaros estradoje dar planuojama įrengti du objektus – muzikinę istorijų pasakojimų dėžutę ir skrynelę. Ten jau yra sukurta infrastruktūra: tinklinio aikštelė, mini golfas, lauko treniruokliai, stalo tenisas. „Planuojame dar daugiau padaryti judriam jaunimui, galbūt ir rampas riedutininkams. Norėtumėme, kad atsirastų stacionaresni hamakai, įkrovimo stotelės kompiuteriams“, – tikino direktorė.

Tokiems pokyčiams pritaria ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas: „Reikia vietos, kur jaunimas galėtų bendrauti, bet nepažeistų kitų žmonių interesų. Taip vasarą atsitiko Klaipėdos gatvėje prie Gargždų kultūros centro, kai motoroleriais važinėjantis jaunimas vakarais keldavo triukšmą, aišku, tai nepatiko aplinkiniams gyventojams “, – savo nuomone dalijosi meras.

Jaunimo išvada – nepadės

Gargždų centre vasarą su motorizuota technika triukšmavusių jaunuolių amžius svyruoja nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų. „Bangai“ susitikus su keliais iš jų paaiškėjo, kad triukšmo priežastis – noras būti matomiems. Jų išvada – bandymas jaunuolius nukreipti į jaunimo vasaros estradą greičiausiai nepadės.

„Vieta lyg ir gera, bet su motociklais nusigauti yra sunku. Iš pradžių reikia važiuoti akmenuotu keliu, o paskui transporto priemonę užkelti ant aukšto bordiūro. Dviračių taku draudžiama važiuoti“, – situaciją apžvelgė vienas iš transporto priemonių vairuotojų Ignas Bigelis. Jaunuoliai prisipažino, kad vasarą mažai laiko praleisdavo estradoje, tik prasidėjus gyventojų skundams apsilankydavo ten dažniau. Vienas iš pašnekovų juokavo, kad reikėtų uždrausti važiuoti jaunimui į estradą arba miesto centrą ten perkelti, tada mopedų, motorolerių gerbėjai rinktųsi toje vietoje.

Nors jaunuoliai mano, kad problemos tai visiškai nepanaikins, tačiau įrengus patogesnį įvažiavimą apsilankiusiųjų padaugėtų. Gargždų atviras jaunimo centras jau yra pateikęs prašymą Klaipėdos rajono savivaldybei, kad būtų numatoma kitų metų strateginiame plane įrengti atskirą įvažiavimą į aikštelę. Tokiu atveju estradą jaunimas pasiektų nedarkydamas pėsčiųjų tako ir patogiai.

V. Dačkausko teigimu, kitais metais planuojama numatyti lėšas įvažiavimui į jaunimo vasaros estradą įrengti iš Laugalių pusės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių