• 14 rugpjūčio, 2022
|

Skvero rekonstrukcijos finišo tiesioji – rugsėjį

Dar prieš mėnesį gargždiškius piktinusi lėta skvero rekonstrukcija įgavo pagreitį. Po to, kai „Bangoje” pasirodė straipsnis apie vėžlio greičiu vykdomus darbus, ženkliai krentantį skvere įsikūrusių verslininkų pelną, imtasi darbuotis iš peties. Miestelėnai džiaugiasi tvarkoma erdve, tačiau kelia klausimą, kur dingo skvere buvę želdynai bei gražus suoliukas.

Išvežė į sąvartyną?

„Banga“ sulaukė gargždiškės (redakcijai vardas, pavardė žinomi) laiško, kuri tikino sekanti skvere vykdomą rekonstrukciją nuo pat pradžios. Moteris dėstė, kad iš pradžių lėta jo rekonstrukcija ne juokais piktino, tačiau pastarąsias savaites kasdien pravažiuodama pro miesto centrą džiaugiasi. Mat vietoj vieno darbininko, jau nuo ankstyvo ryto darbuojasi mažiausiai 3-5 vyrai. „Tačiau aiškiai prisimenu senąjį skvero vaizdą. Juk jame buvo suoliukas, žydėjo gėlės. Nejaugi seniūnijos darbuotojų sodinti, derinti želdiniai tiesiog išrauti ir išmesti? Juk tai irgi kainavo. Kodėl nepagalvota, kad atlikusiais skvero krūmeliais, gėlėmis puikiausiai galėjo pasipuošti kuris nors rajono vaikų darželis, mokykla, ar kita viešoji miesto erdvė? Gėlės tiesiog išvežtos į sąvartyną, o kur panaudotos plytelės?”, – klausimų virtinę pažėrė skaitytoja ir prašė viešo atsakymo.

Tikina saugojantys

Pasak Gargždų seniūno Sauliaus Bakšinskio, seniūnija visas daugiametes gėles, krūmus pasiėmė, svogūnėlius „pakasė“. Želdiniai bus naudojami miesto viešųjų erdvių puošimui. Taip pat dalį daugiamečių gėlių savo nuožiūra išsikasė miesto bendruomenė, kuri jas panaudojo parkui, miestui puošti. Suoliukas, dovanotas Veiklių moterų sambūrio, anot seniūno, saugomas seniūnijoje.

Savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistė Jolanta Blinstrubienė informavo, kad skvere išklotas plyteles, kurios buvo pasenusios, sutrūkinėjuios ir sudaužytos, rangovas, atlikdamas dangų ardymo darbus, pašalino kaip statybinį laužą.

„Naujesnes plyteles, kurios buvo išklotos palei Klaipėdos g. (jos rekonstrukcijos metu), rangovas geranoriškai pažadėjo saugoti ir sandėliuoti (jei jos nebus sugadintos), kad vėliau būtų galima panaudoti miesto tvarkymui”, – pridūrė specialistė.

Primename, kad skvero rekonstrukcijos sutarties terminas – 2019 metų liepa. Tačiau anot Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo Algirdo Ronkaus, tiek Savivaldybė, tiek rangovas yra suinteresuoti kuo greičiau pabaigti šį projektą. Tad planuojama darbų pabaiga – rugsėjis. „Ateičiai, matyt, liks tik apželdinimo darbai. Tačiau skveru, tikimės, kad jau bus galima naudotis”, – vylėsi A. Ronkus.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių