Pasiraitojus rankoves

Kad klestėtų Lietuva, neužtenka išsikelti Trispalvę, neužtenka nueiti į valstybinių švenčių minėjimus, kur kas svarbiau nepraleisti rinkimų ir kaip dovaną Lietuvai įteikti savo balsą, nepalikti jo ponui „Niekui“.

Prabėgusi savaitė buvo dosni švenčių. Nuo širdelėmis nusagstytų gėlių puokščių per Šv. Valentino dieną iki iškilmingo Trispalvių kėlimo per Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kad klestėtų šeimos, neužtenka žodžio myliu, neužtenka net 100 rožių puokštės, kuriomis taip didžiuojamasi socialiniuose tinkluose, reikia jausmų, kuriuos lydėtų konkretūs veiksmai, kasdienės pastangos. Kad klestėtų Lietuva, neužtenka išsikelti Trispalvę, neužtenka nueiti į valstybinių švenčių minėjimus, kur kas svarbiau nepraleisti rinkimų ir kaip dovaną Lietuvai įteikti savo balsą, nepalikti jo ponui „Niekui“.
Jau kovo 5 d. vyks merų ir savivaldybių tarybų rinkimai. Klaipėdos rajone į mero postą kandidatuoja 8 kandidatai, iš jų tik viena moteris – Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Ligita Liutikienė. Vyrų į mero postą – net septyni. Varžysis Sigitas Karbauskas (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Vaclovas Macijauskas (politinis komitetas „Bendrai geriau“), Bronius Markauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Justas Ruškys (Liberalų sąjūdis), Vytautas Tamašauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Algirdas Virvičius (Darbo partija), Edmundas Zbarauskas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“). Pasirinkimas tikrai didelis, jei iki šiol nežinote, kaip šie kandidatai atrodo, kviečiu išeiti pasivaikščioti. Gargždų turgus, miesto gatvės išpuoštos politikų veidais ir vardais, tad atidžiai pasidairykite ir susipažinkite. Pažintis bus dar gilesnė, jei nepraleisite jau vasario 28 d. Gargždų „Kranto“ progimnazijoje vyksiančių kandidatų į merus debatų „Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“, kuriuos moderuos Žinių radijo žurnalistė Aušra Jurgauskaitė. Vyriausiosios rinkimų komisijos statistikos duomenimis, vidutinio savivaldos rinkimuose dalyvaujančio kandidato portretas atrodo taip: „Prieš pusmetį 46-ąjį gimtadienį atšventęs vyras, lietuvis, deklaravęs turto už maždaug 220 tūkst. litų (apie 63,7 tūkst. eurų), vardu Vytautas, Jonas arba Kęstutis.“ Ateikite į debatus ir patikrinkite, ar tai tiesa.
Priminsime, kad per 2019 m. vykusius merų ir savivaldybių tarybų rinkimus į merus kandidatavo 9 kandidatai, vienu daugiau nei šiemet. Tuomet į antrąjį etapą pateko B. Markauskas ir konservatorių atstovė Rasa Petrauskienė. Antrajame etape laimėjo B. Markauskas 2 758 rinkėjų balsų persvara. Daugiausia mandatų – po 5 – tada iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. 4 mandatus gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Po 3 mandatus gavo Visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“ ir Lietuvos socialdemokratų partija. Kokia bus 2023 m. rinkimų rezultatų mozaika, belieka tik spėlioti.
Tačiau kad išrinktųjų laukia atsakingas darbas, nedvejoja niekas. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba šiemet patvirtino rekordinį biudžetą – 123,8 mln. eurų, t. y. 20 milijonų didesnis nei pernai. Merui pagal pasikeitusią įstatyminę bazę jau deleguojamos vykdomosios valdžios funkcijos, tad dirbti teks atsiraitojus rankoves, juolab kad rajono žmonės apie savo problemas kalba vis garsiau ir aštriau. Yra toks posakis, kad nėra pinigų – nėra problemų. Juk tada pasakai žmonėms, kad nėra lėšų, kartu paverki ir išsiskirstai, gali ramiai toliau sėdėti. O čia Klaipėdos rajonas, kuris pinigų turi! Tad atėjusiems į valdžią dirbti reikės: bus daug viešųjų pirkimų, daug infrastruktūros projektų, darbo su rangovais ir pan. Teks ne tik sakyti šventines kalbas, bet ir pasirūpinti darželių, daugiafunkcių centrų statybomis, kultūros įstaigų rekonstrukcijomis, kelių tiesimu. O dabar svarbiausia nutiesti tiltus iki rinkėjų, bendrauti su jais akis į akį, kitaip tiltai neatlaiko, griūva, ką liudija ir šią savaitę Kaune nugriuvusi ardomo seno A. Meškinio tilto per Nerį konstrukcija, sverianti 400 tonų! Jei politikų kalbos, darbai rinkėjų nepasieks, rinkimų tiltai braškės, oi braškės.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt
turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių