Pergalingi „Trepsiuko“ šokiai – atpildas už darbą

Gargždų kultūros centro vaikų šokio studija „Trepsiukas“ šokio žingsniu trepsi dar nuo 1985-ųjų metų. Kolektyvas laikmečių tėkmėje išgyveno įvairių laikotarpių. Paskutiniu metu išbandymų taip pat nestigo: dveji metai pandemijos, o dabar – Gargždų kultūros centro modernizacija, privertusi laikinai ieškoti prieg­lobsčio kitose patalpose. Nepaisant visko, „Trepsiukas“ šoka ir ne bet kaip – o pergalingai. Metų pabaigoje yra kuo pasidžiaugti. Apie nuolatinį darbą ir laimėjimus kalbamės su „Trepsiuko“ vadove Lilija Šepčenko ir choreografe Sandra Golovnia.


Repetuoja „Minijoje“
Tiek L. Šepčenko, tiek S. Golovnia pirmiausia pasidžiaugė, kad prasidėjus Gargždų kultūros centro renovacijai, kolektyvą šiltai priėmė Gargždų „Minijos“ progimnazija. Būtent čia šiuo metu vyksta visos „Trepsiuko“ repeticijos. „Su švietimo įstaiga vyko derybos, suderinome tvarkaraštį. Aišku, adaptacija turbūt vyks ištisus metus. Ypač sunkus buvo rugsėjis, pasikeitė repeticijų vieta, reikėjo prisiderinti ir tėvams, ir vaikams. Teko priprasti ir prie skambučio, kuris skamba repeticijų metu, vaikai vaikšto iš pamokos į pamoką. Tačiau nepaisant nepatogumų dar labiau susitelkėme ties darbu. Yra kaip yra. Dirbame kaip galime geriausiai esamomis sąlygomis“, – „Bangai“ kalbėjo choreografė S. Golovnia. Labiausiai, anot vadovės L. Šepčenko, apsunkina sandėliavimas. Visi „Trepsiuko“ reikmenys, drabužiai, aparatūra yra sandėliuojami buvusio policijos komisariato Gamyklos g. patalpose, tad tenka nuolat važinėti: dalį daiktų pasiimti, dalį nuvežti ir t. t.
Tačiau, vadovių pastebėjimu, dėl prasidėjusios kultūros centro modernizacijos „Trepsiuką“ lankančių vaikų skaičius nesumažėjo. Kitokia situacija buvo po pandemijos. „Tuomet dalis šokėjų „nubyrėjo“. Pačioms grįžti į ankstesnes darbo vėžias taip pat nebuvo lengva. Tačiau įvyko lūžis, ir „persilaužėme“ ir mes, ir vaikai“, – atvirai sakė S. Golovnia. Vadovė L. Šepčenko pridūrė, kad vaikai po pandemijos atėjo kitokie. Išliko labiausiai motyvuoti, todėl kolektyve santykis žymiai draugiškesnis, o ugdytiniai darbštūs, siekiantis ne tiesiog „atšokti“, o orientuoti į rezultatus. Yra tokių vaikų, kurių tėvai patys kažkada lankė „Trepsiuką“, o dabar jau atveža savo atžalas.

Tarptautiniame šokių konkurse „Let‘s Go Dance“ Palangoje, iš kurios parsivežtos pirma ir trečia vietos.


Pasipylė apdovanojimai
Metus „Trepsiukas“ užbaigia su kraičiu apdovanojimų ir nepamirštamų patirčių. Dar rugsėjo pabaigoje kolektyvas dalyvavo tarptautiniame ukrainiečių konkurse „Perlina svitu“, kuris vyko nuotoliu, pasitelkus internetą. Tiek vaikų, tiek moterų grupės iškovojo pirmąsias vietas. „Trepsiukas“ jau seniai puoselėja kultūrinius ryšius su Ukraina, juolab kad pati vadovė L. Šepčenko turi ukrainietiško kraujo, tad santykis šiltas ir tvirtas su šokėjais iš Ukrainos. Šiuo metu „Trepsiuką“ taip pat lanko viena ukrainietė mergaitė.
Lapkritį Vaikų šokio studija išvyko į Lenkiją, kur buvo įgyvendinama Lietuvos-Lenkijos-Ukrainos kultūrinių mainų programa „Rudens pasaka Tatruose“. „Buvo labai intensyvus grafikas, kuriame suderintas laikas tiek koncertui, tiek pramogoms, išvykoms. Vežėmės dvi grupes 9-18 metų amžiaus. Iš viso 35 vaikus. Kartu su mumis vyko ir Gargždų muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis. Koncertas buvo šiltas, gražus, kolektyvų pasirodymai jaudino iki ašarų. Buvo gera reprezentuoti lietuvių kultūrą, šokį“, – džiaugiasi L. Šepčenko. Pašnekovė pastebėjo, jog buvo gera stebėti ne tik tai, kas vyskta scenoje, bet ir užkulisiuose: „Vaikai vieni kitiems padėjo rengtis, rišo sijonus, avėsi vyžas, talkindami, kam prireikdavo pagalbos. Smagu, kad vadovėms darbo užkulisiuose neliko.“
Vos tik grįžo „Trepsiukas“ susiruošė į tarptautinį šokių konkursą „Let‘s Go Dance“ Palangoje, iš kurios parsivežtos pirma ir trečia vietos. „Dar kartą įsitikinome, kad norint pasiekti rezultatą, svarbiausia dirbti. Jei reikia, ir papildomai, paaukoti keletą dienų, kad paskui būtų galima kuo pasidžiaugti“, – sakė choreografė S. Golovnia.

„Trepsiukas“ Lenkijoje reprezentavo lietuvių liaudies šokius.

Visokeriopa nauda
„Trepsiukas“ ant laurų neužmigo ir dar tą patį lapkritį išvyko į Rygą, tarptautinį šokių konkursą „Dance Fest“, kur laimėjo pirmą ir dvi antras vietas. „Išvežėme tris grupes ir parsivežėme tris prizines vietas“, – šypsodamosios sakė vadovės ir akcentavo, kad konkursas buvo labai šauniai organizuotas, minučių tikslumu, o Rygoje praleistas laikas vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.
Nors po tokių gastrolių kolektyvo jėgos seko, tačiau teko įgyvendinti dar rudenį duotą pažadą – pasirodyti per Gargždų miesto eglės įžiebimo šventę. „Žinoma, tam taip pat ruošėmės iš anksto. Tačiau didžiausia problema, aišku, buvo apranga. Mūsų kolektyvų drabužiai nėra pritaikyti šokiui lauke žiemą. Tačiau radome išeitį, ugdytiniai šilčiau rengėsi po sceniniais kostiumais. Dėkojame ir tėvams už supratingumą“, – sakė L. Šepčenko.
Abi pašnekovės akcentavo, kad nuo 1985-ųjų metų gyvuojančio „Trepsiuko“ sėkmės raktas yra darbas. Vaikų šokio studiją lanko vaikai net nuo 3 metukų. Gruodžio 19 dieną būtent vyks pačių mažiausiųjų pasirodymas tėvams – atvira pamoka. „Vaikai jau nuo mažų dienų mokosi išgirsti muziką, pajusti ritmą. Šokių studijos lankymas dovanoja visokeriopą naudą: tai ne tik taisyklinga laikysena, grakštumas, sveikata, bet ir savarankiškumo mokykla. Ugdytiniai tampa disciplinuoti, aiškiai suprantantys, kad norint kažko pasiekti, reikia ryžto, atkaklumo“, – studijos lankymo privalumus vardijo pašnekovės. „Trepsiuko“ repeticijos vyksta trimis kryptimis: gimnastika, tautinis šokis, šiuolaikinis šokis. Po Naujųjų vėl planuojami nauji pasirodymai, išvykos, konkursai. Vasarą „Trepsiukas“ ketina koncertuoti net Italijoje, šalia Venecijos.

Pasiekimai
• 2022 m. kovo 5 d. „Trepsiukas“ dalyvavo tarptautiniame vaikų ir jaunimo šokių-festivalyje konkurse „Emocijų banga“, kur laimėtos dvi pirmos vietos, taip pat antra vieta.
• 2022 m. kovo 19 d. tarptautinis šokių konkursas-festivalis „Baltic Amber Palanga 2022“, laimėtos trys pirmos vietos.
• 2022 m. gegužės 7 d. respublikinis šokių konkursas „Šokantys batai 2022“, iškovota trečia vieta.
• 2022 gegužės 27 d. Vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ baigiamasis koncertas „Šokių pamoka“.
• 2022 rugsėjo 22 d. Tarptautinis konkursas „Perlina svitu“ nuotoliu, vaikų grupės laimėta pirma vieta ir moterų grupės – pirma vieta.
• 2022 lapkričio 19 d. tarptautinis šokių konkursas „Let‘s Go Dance“ Palangoje, iš kurios parsivežtos pirma ir trečia vietos.
• 2022 lapkričio 26-27 d. tarptautinis šokių konkursas „Dance Fest“ Rygoje, kur laimėtos pirma ir dvi antros vietos.

Nuo Naujųjų metų į „Trepsiuko“ kolektyvą kviečiami prisijungti nauji nariai: 3-18 metų ir moterys, norinčios išmokti šokio subtilybių.


Agnė ADOMAITĖ
„Trepsiuko“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių