Perteklinio dumblo šalinimas: ką derėtų žinoti?

Biologiniai valymo įrenginiai žymiai palengvina individualų buitinių nuotekų tvarkymą. Jie ne tik efektyviai pašalina kenksmingus teršalus, tokius kaip azotas bei fosforas, bet ir yra lengvai prižiūrimi. Nieko keisto, kodėl dabar jie tokie populiarūs. Laikui bėgant biologiniame nuotekų valymo įrenginyje kaupiasi perteklinis dumblas, kurį būtina reguliariai šalinti. Taigi kokius esminius dalykus svarbu apie tai žinoti?

Dumblo šalinimas – valymo įrenginio priežiūros dalis

Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai pasižymi lengva priežiūra. Vienas iš svarbiausių jos aspektų – tinkama eksploatacija. Efektyviam gaminio darbui užtikrinti paprastai tereikia nemesti į kanalizaciją biologiškai neskaidžių atliekų, nepilti jokių bakterijų ir, žinoma, reguliariai šalinti perteklinį dumblą. Pastarasis veiksmas atliekamas specialiai tam skirta asenizacine mašina.

Kas kiek laiko reikia šalinti perteklinį dumblą?

Paprastai perteklinis dumblas iš biologinio nuotekų valymo įrenginio šalinimas 1–4 kartus per metus. Tačiau kartais tai reikia daryti netgi rečiau nei kartą per metus. Nesant tikriems, ar jau laikas šalinti perteklinį dumblą, galima atlikti nesudėtingą bandymą. Viskas, ko jam reikia – skaidrus indas, pavyzdžiui, stiklainis, kuris naudojamas vandens ir dumblo mišinio iš bioreaktoriaus pasėmimui.

Tam, kad dumblas nusistovėtų, paimtą mėginį reikėtų palaikyti inde maždaug 30 min. Tuomet galima daryti išvadas: jeigu dumblo tūris praėjus nurodytam laikui sudaro 70 proc. arba daugiau, tai reiškia, kad metas šalinti perteklinį dumblą. Svarbu paminėti, kad 2–3 val. prieš tai reikia išjungti orapūtę. Tokiu būdu dumblui leidžiama nusistovėti. Jis šalinamas nuo valymo įrenginio dugno, iš abiejų kamerų.

Jeigu jus domina nuotekų valymo įrenginiai kaina, tikėtina, yra vienas iš pagrindinių pasirinkimo kriterijų. Kaip jau galėjote suprasti, susimontavę tokią įrangą ne tik žymiai palengvinsite savo kasdienybę, bet ir sutaupysite. Ieškote aukštos kokybės gaminio ir profesionalios pagalbos jį renkantis? Tuomet spustelėkite ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Kokios problemos gali atsirasti nešalinant perteklinio dumblo?

Laiku nepašalinus perteklinio dumblo jis apsunkina orapūtės – svarbiausios biologinio nuotekų valymo įrenginio dalies – darbą. Dėl šios priežasties ši gali greičiau sugesti. Tokiu atveju sutrinka viso įrenginio veikla. Siekiant to išvengti, į reguliarų dumblo šalinimą derėtų pažvelgti atsakingai.

Norite įsigyti biologinį buitinių nuotekų valymo įrenginį, tačiau vis atidėliojate? Dabar gali būti pats metas tai padaryti. Pasirinkite ilgametę patirtį turinčią įmonę, kurioje dirba geriausi savo srities profesionalai, ir patys įsitikinkite aukšta jos gaminių kokybe.

I.U.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių