Pirmoji gargždiškės knyga pražuvo kompiuteryje

K. Mackevičiūtė „Ieškojimuose“ su draugais kalbėjosi apie meilę kūrybai ir muzikai.

 

Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje įsikūrusi „Jaunimo erdvė-informavimo taškas“ šiemet ir vėl priima iniciatyvius ir savo gyvenimo kelio ieškančius jaunuolius. Vaikų literatūros skyriuje tęsiamas susitikimų ciklas „Ieškojimai“ pirmajam pokalbiui šiemet pakvietė gargždiškę Kamilę Mackevičiūtę. Mergina prisipažino esanti melancholikė, bet ne svajotoja, tad jos planuose aiškiai įrašytas pagrindinis gyvenimo tikslas – tapti bestselerių autore. Išgyvenimus prozoje liejanti abiturientė draugus žavi ir vokaliniu talentu bei noru savęs ieškoti net netikėtose veiklose.

Talentą pamatė bibliotekoje

J. Lankučio viešosios bibliotekos neformalioje aplinkoje, jau puikiai žinomoje kaip „Jaunimo erdvė-informavimo taškas“, aktyvūs rajono jaunuoliai renkasi į susitikimus su kūrybingais ir talentingais bendraamžiais. „Ieškojimais“ susitikimai pavadinti ne šiaip sau – dalyviai išties pasakoja apie ieškojimų kupiną kelią bandant atrasti tikruosius pomėgius.

Pirmąja šių metų „Ieškojimų“ dalyve tapo gargždiškė „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė K. Mackevičiūtė. Merginai dalyvauti „Ieškojimuose“ pasiūlė bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos pavaduotoja edukacinei ir informacinei veiklai Albina Ananjeva. Prieš trejetą metų Kamilė į biblioteką užsuko norėdama savanoriauti – prisidėti prie renginių organizavimo. Netrukus atsiskleidė ir merginos talentai: puikūs vokaliniai sugebėjimai ir ypatingas pomėgis skaityti bei kurti. Anot A. Ananjevos, į ankstesnius ieškojimus stengtasi pakviesti kuo daugiau auditorijos, o dabar koncentruojamasi į dalyvių draugų ratą. Mat dalis talentingų jaunuolių dar drovisi savo veiklą pristatyti kitiems.

K. Mackevičiūtė apie savo pomėgius pasakojimą taip pat pradėjo kukliai. Visgi žodis po žodžio jos motyvacija rodėsi esanti vis veržlesnė. Anot Kamilės, talentą kurti dar „Kranto“ pagrindinėje mokykloje pastebėjo mokytoja metodininkė Janina Marcinkevičienė, pakvietusi į kuruojamą būrelį. „Mokytoja labai skatino, o man ir sekėsi rašyti. Ten pajaučiau, kad man visgi artimesnė ne poezija, bet proza“, – prisiminė mergina.

Romaną atkurs darsyk

Pirmasis Kamilės kūrybinis išbandymas baigėsi nesėkme, kokios niekam nelinkėtų joks rašytojas. Savo pirmąją knygą gargždiškė jau buvo berašanti, tačiau apie tai specialiai neprasitarė namiškiams. Norėdama padaryti staigmeną Kamilė patyrė šoką: „Namiškiai išvežė kompiuterį taisyti ir nepaklausė, ar jame yra kažkas, ką man būtina išsaugoti. Žinoma, buvo skaudu, nes jau buvau parašiusi maždaug pusę. Diena iš dienos prie kompiuterio sėdėjau 2–3 mėnesius“, – liūdną patirtį prisiminė būsimoji rašytoja. Visgi ji užsibrėžusi knygos turinį atkurti darsyk. „Nenoriu atskleisti, apie ką bus pirmoji knyga, tačiau tai bus romanas. Tie, kas yra bandę rašyti, puikiai žino, kad į kūrybą sudedama viskas, ką išgyveni ir jauti. Ar tam reikia įkvėpimo? Greičiau jau didesnių gyvenime įvykių, kurie mane paveikia – nesvarbu, gerai ar blogai“, – apie užplūstantį polėkį pasakojo Kamilė.

Puikius vokalinius sugebėjimus gargždiškė paveldėjo iš mamos ir tėčio. „Muzikos mokyklą pradėjau lankyti antroje klasėje, ir iškart tapo aišku, kad esu muzikali. Lankiau chorą, todėl dažnai koncertavome dainų šventėse, gospel festivaliuose ir kitur. Visgi supratau, kad esu individualistė ir labiau mėgstu atlikti solo partijas“, – prisipažino Kamilė. Beje, dainų žodžių savo dainoms ji kurti nebando ir aiškiai įvardija kodėl: „Pasiklausius kai kurių Lietuvos atlikėjų kūrybos darosi gėda. Todėl nesinori kurti bet ko.“

Vilioja galimybės užsienyje

Aukštus standartus Kamilė kelia ne tik dainų tekstams, bet ir žiniasklaidai. Galbūt dėl to dar viena jos svajonė yra nuosava redakcija. „Po dešimties metų save įsivaizduoju parašiusią bent dvi knygas ir įkūrusią redakciją. Kokią, dar nežinau – galbūt laik­raščio, o gal žurnalo“, – svajonės paslaptyje nelaikė pašnekovė. Esą tokį užmojį įgyvendinti skatina nepakankamai kritiški lietuviški žiniasklaidos kanalai.

Šiemet mokyklą baigsianti gargždiškė dar nežino, ar iškart sieks aukštojo mokslo universitete. Ją vilioja pasiūlymas dešimčiai mėnesių vykti stažuotis į Ispaniją. Pagal specialią mainų programą mergina kviečiama praktikuotis laikraščio redakcijoje, televizijoje arba radijuje. „Esu įsitikinusi, kad norint parašyti knygą išsilavinimas nebūtinas. Visgi anksčiau ar vėliau studijuoti turėsiu, nes kitaip nuvilčiau savo šeimą. Ketinu rinktis lietuvių filologijos ir režisūros studijas arba studijuoti kokią kitą kalbą. Ar parašiusi knygą jau galėsiu būti rami? Ne, žinau, kad su manimi niekada nebus ramu“, – šypsojosi planų kupina gargždiškė.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių