Politikams pritrūko žmogiškumo

Pastarieji mėnesiai man buvo sudėtingi. Užklupusi sunki liga tapo dideliu išbandymu, kurio pasekmes jaučiu iki šiol. Dienos, praleistos Klaipėdos respublikinėje ligoninėje prijungtai prie deguonies aparato, privertė permąstyti daugelį dalykų: įvertinti tai, ką turiu, ir suprasti, kad kai kuriems buvusiems kolegoms padorumas ir žmogiškumas yra tik žodžiai.

Kalbu apie buvusius koalicijos partnerius liberalus ir konservatorius. Sudarę naują valdančiąją daugumą be LVŽS frakcijos narių, nepasikuklino dar Tarybos nepatvirtintą daugumą su visais pasiskirstytais postais pirmiausiai paskelbti spaudoje.

Nepagrįstų kaltinimų sulaukiau ir aš. Juk reikėjo kuo skubiau pašalinti LVŽS frakcijos deleguotus atstovus iš vadovų pareigų. Per dvejus metus nė vienos pastabos negirdėjusi iš konservatorių ir liberalų, dabar buvau apkaltinta be jokio pagrindo. Tik kritikams drąsos pritrūko tai pasakyti man į akis. Skubėjo mane kuo greičiau atleisti iš vicemerės pareigų dar gulinčią ligoninėje.

Dalis Tarybos narių siūlė mano atleidimo klausimo nesvarstyti ir jį atidėti, kol aš pasveiksiu, galėsiu pasisakyti, atsakyti į nepagrįstus kaltinimus. Nesvarbu, kad tame Tarybos posėdyje buvo bandoma apeliuoti į padorumą, bet daugumai Tarybos narių čia buvo tik politika ir jie be jokios sąžinės graužaties pakėlė rankas už atleidimą.

Įsivaizduokite, kaip turėjau jaustis. Ir ne dėl to, kad sąžiningai dirbdama netekau darbo, betgi dar gulėdama ligoninėje praradau visas socialines garantijas, negavau jokios ligos išmokos. Pasijutau moraliai pažeminta ir sužlugdyta. O bjauriausia, kad dalis politikų, kurie kėlė rankas už mano atleidimą, jau po dienos rašė man žinutes linkėdami sveikatos. Įsitikinau, jog jų veidmainiškumas neturi jokių ribų.

Grįžusi iš ligoninės, peržiūrėjau posėdžių įrašus ir apėmė svetima gėda. Dar labiau atsiskleidė tikrieji buvusių kolegų veidai, tikslai, peržengta bet kokia padorumo riba. Iš jų pasisakymų supratau, kad jiems svarbiausi tik savi interesai.

Ar tikrai jiems rūpi Klaipėdos rajono gyventojų interesai? Ar žmogiškosios vertybės ir pažadai atliepti gyventojų interesus šiems politikams „išsirikiuoja“ tik rinkimų plakatuose ir tik prieš rinkimus?

Baigdama naujai valdančiajai daugumai noriu palinkėti sveikatos ir sėkmės darbuose. Politika be žmogiškumo – kaip namas be pamatų.

Ačiū tariu visiems tiems, kurie siuntė nuoširdžias palaikymo žinutes, skambino ir stiprino mane sveikstančią.

Dėkoju Savivaldybės darbuotojams, visiems tiems, su kuriais teko dirbti ir bendradarbiaujant siekti geriausių sprendimų mūsų rajono gyventojams.

Violeta RIAUKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių