Pritvinkusi pilnatis

Redaktorė Vilija Butkuvienė
Vienas lepteli kažką piktdžiugiškai, dešimt jam atitaria. Ir taip suniekinamas bet kas, ar tai būtų projektas, ar tai kokia nors gera iniciatyva.

Neretai pažvelgiu, kokios nuotaikos vyrauja kitų Lietuvos rajonų socialinėse erdvėse.
Kartais atrodo, kad mes gyvename skirtingose galaktikose, o ne toje pačioje šalyje. Aš apie tai, kad kai kuriuose rajonuose, ypač atokesniuose, žmonės moka džiaugtis žymiai mažesniais dalykais, pasiekimais, palyginti su tais, kokie vyksta pas mus.
Kitų rajonų socialinėse erdvėse šimtai patiktukų ir šiltų komentatorių žodžių, jei rašoma apie kokį įdomų žmogų, taip pat, jei kas nors gauna kokį konkurso įvertinimą, jei atsidaro kažkoks naujas verslas, jei aplinka sutvarkoma ir pan. Paskaitai ir supranti, kad žmonės patys formuoja geranorišką erdvę ten, kur gyvena. Betgi mūsuose kone atvirkščiai: socialiniuose tinkluose pozityvūs darbai „etatinių“ komentatorių neretai sutinkami priešiškai: vienas lepteli kažką piktdžiugiškai, dešimt jam atitaria. Ir taip suniekinamas bet kas, ar tai būtų projektas, ar tai kokia nors gera iniciatyva.
Klaipėdos rajono savivaldybė planuoja, kad vis daugiau gyventojų visose seniūnijose sulauks asfaltuotų gatvių, šaligat­vių, apšvietimo. Planai išties ambicingi – vien šiuo metu visame Klaipėdos rajone vykdomi kelių rekonstrukcijos darbai, kurių vertė – beveik 23 mln. eurų. Žinoma, tie darbai nepateisins visų lūkesčių, tikrai ne. Nėra tokios burtų lazdelės, kuria mostelėjus viskas taip pasikeistų, kaip mes norime. Nei Vyriausybė tokios neturi, nei Seimas, nei tuo labiau savivalda. Bet ar mes mokame be pagiežos pamatyti tai, kas stengiamasi daryti? Dalis komentatorių tyčia maišo su žemėmis kelių priklausomybes: daug neremontuotų kelių yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos dispozicijoje. Kaip ir ta nelaiminga Tilto g. atkarpa iki piliakalnio. Tai gal kokią peticiją direkcijai tie gerklingieji komentatoriai galėtų surašyti vietoj to savo nuolatinio blevyzgojimo?
Štai tik keletas pavyzdžių, kurie lyg ir turėtų mus nuteikti pozityviai. Neatpažįstamai keičiasi Gargžduose tvarkomas Lyros, Volungės ir Rasos gatvių kvartalas. Darbų vertė – daugiau nei 2,1 mln. eurų. Šiame kvartale bus įrengti paviršinių nuotekų šalinimo tinklai, apšvietimas, pėsčiųjų takai, o Rasos gatvėje – ir dviračių takas. Ruošiamasi įrengti infrastruktūrą ir 130 gyvenamųjų namų kvartalui Gargžduose. Skaičiuojama, kad infrastruktūros sukūrimas Savivaldybei kainuos beveik 789 tūkst. eurų. Darbus suplanuota baigti iki 2025 metų pabaigos. Galvojate, kad po tokiomis žiniomis aidi komentatorių aplodismentai? Anaiptol. Prasideda priekaištų lavina: viskas Gargždams ir Gargždams! Ar tai tiesa, kad viskas Gargždams? Tai tik alyvos pylimas į ugnį, priešpriešos tarp rajono gyventojų kurstymas. Štai, pasirodo, kad ir kitose seniūnijose darbai vyksta. Endriejavo seniūnijos Žadeikių kaime atliekamas paprastasis Viržintų gatvės remontas, kurio vertė – 60 tūkst. eurų, bei Liepos gatvės dalies remontas už 30 tūkst. eurų. Tvarkoma ir Dievupio gatvės dalis Ližių kaime, darbų vertė – 30 tūkst. eurų. Darbus planuojama baigti per šiuos metus. Kretingalės seniūnijoje Girkaliuose remontuojama Pievų gatvė. Darbų vertė – 90 tūkst. eurų, taip pat vykdomas Pavasario gatvės remontas Kretingalės miestelyje, vertė – per 326 tūkst. eurų. Vėžaičių seniūnijoje Rudaičių kaime už 150 tūkst. eurų bus atliekamas Vingio gatvės remontas. Taip pat už 180 tūkst. eurų bus remontuojama Žvelsos gatvė Tilvikuose. Priekulės seniūnijoje už 1,4 mln. eurų bus atliekamas Vaškių gatvės remontas. Sendvario seniūnijoje jau perkami Stonės gatvės Mazūriškiuose bei Vėtrungės gatvės Gvildžiuose kapitalinio remonto darbai. Planuojama, kad jiems prireiks daugiau nei 2,1 mln. eurų. Čia pateikiau tik dalį pavyzdžių, kurie skelbiami viešai. Juk net nuobodu skaityti? Geriau piktu liežuviu plakti, šaukti: o kur mano gatvės remontas? Ar tikrai nebemokame toliau savo nosies matyti?
Štai praėjusį antradienį redakcija padarėme tokį testą: feisbuko paskyroje įdėjome nuotraukas, kaip valome sniegą prie redakcijos, draugiškai pasiūlėme tai padaryti ir kitiems gargždiškiams. Žinoma, tiems, kurie gali, kurie pajėgūs. Juk visagalė gamta privertė sniego be galo be krašto. Gargžduose plūkėsi ir seniūnijos darbininkai, ir mažoji technika šaligatvius valė, bet juk akivaizdu, kad neįmanoma buvo visur suspėti. Nekasdienė juk tokia situacija, jei kibtume patys prie savo namų ar įstaigų vieną kitą metrą pasivalyti – sniegą įveiktume efektyviau ir greičiau. Tačiau po „Bangos“ įrašu buvo ne tik gražių palinkėjimų, bet ir tų „etatinių“ komentatorių pagiežingų pasisakymų, kuriuos liejo net tie, kurie užsieniuose gyvena ir Gargždų gatvėmis net nevaikšto. Galbūt socialinių tinklų komentatorių pykčio ir pagiežos pliūpsnius galima būtų nurašyti mėnulio pilnačiai? Tai būtų paprasčiausia prielaida, nes šaknys, žinoma, glūdi giliau.

Vilija BUTKUVIENĖ
„Bangos“ redaktorė,
Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininko pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių