Prognozės

Sunkmetis – puikus laikas startuoliams. Šast! Ir pataikysite savo verslo idėja it golfo kamuoliuku į reikiamą rinkos duobutę.

Klaipėdos rajone gyvenantis verslininkas Tomas Žemgulys užsiima mini golfo takelių verslu. Vyras mėgsta socialinėje medijoje pasidalinti savo mintimis, įžvalgomis. Štai visai neseniai jis, kaip ir dauguma, pastebėjo, kad esame ant sunkmečio slenksčio, pramonė, statybos, gamyba stoja. „Analizuoju rinką, bendrauju su verslininkais ir stebiu tokias tendencijas. Pamačiau, kad socialiniuose tinkluose didžiulės kompanijos masiškai platina mokamas reklamas, vadinasi, jau griebiamasi šiaudo“, – dėstė vietos verslininkas. T. Žemgulys įsitikinęs, kad ateina sunkus metas ir tam reikia ruošis, kaupti vadinamąją finansinę pagalvę. Tačiau jis priduria, kad toks laikas, kai viskas stoja, naudingas startuoliams. Jis pats pradėjo mini golfo takus populiarinti būtent per koronaviruso pandemiją. Kai aplink ramiau, galima paprasčiau atkreipti į save dėmesį.
Kam jau kam, o prekiaujantiems Gargžduose dėl klientų dėmesio dabar išties teks parungtyniauti. Kretingos plento gatvėje veikia du nauji prekybos centrai. Savaitgalį teko į abu užsukti, tai kone apsidžiaugi, jei žmogų sutinki, nes pirkėjų išties mažai. Kai atsiras dar vienas taip laukiamas prekybos centras, konkurencija dėl klientų, neabejoju, taps dar aštresnė. Pasirodo, kad konkurentų turės ir statomas Gargždų daugiafunkcis sporto centras, kuris turėtų išdygti Dariaus ir Girėno gatvėje už didžiųjų prekybos centrų. Neseniai paskelbta, kad Kvietinių gatvėje, šalia miesto parko ir stadiono, UAB „Parko NT“ Gargžduose planuoja pastatyti poilsio ir gyvenamosios paskirties kompleksą, kuriame turėtų įsikurti išskirtinis restoranas, SPA ir sporto klubas. Pastate bus ir 38 apartamentai! Tikėtina, kad dalį Gargždų daugiafunkcio sporto centro klientų jie taip pat patrauks. Dabar belieka tik spėlioti, kuris pastatas anksčiau pradės veikti ir vilioti sūkurinių vonių burbulų išsiilgusius gargždiškius, miesto svečius.
Neatpažįstamai turėtų keistis ateityje ir Gargždų miesto centras. Viešas pristatymas vyks spalio 12 d. 16 val. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje. Pavyzdžiui, garažų teritoriją (esančią šalia Gargždų turgaus) siūloma konvertuoti ir joje vystyti visuomenines funkcijas. Tai – biblioteka, muziejus, inovacijų klasteris, jaunimo centras, muzikos mokykla ar kiti svarbūs visuomeniniai objektai. Jų architektūra turėtų būti sprendžiama konkurso būdu. Manoma, kad šie traukos objektai skatintų miesto centro atsinaujinimą, pritrauktų veiklų, lankytojų, bendrai gerintų miestiečių gyvenimo kokybę, skatintų verslumą, kultūrą, turizmą. Keisis ir turgaus aikštė, halė – apie viską išgirsite, jei apsilankysite minėtame pristatyme. Kitu atveju vėl papildysite gretas tų, kurie amžinai nieko nežino, jiems niekas nieko nepranešė, o kovoti prieš kažkokius sprendimus ima tuomet, kai jau šaukštai po pietų. Tad nepavėluokite, jei domina Gargždų miesto centro vystymo kryptys. Galbūt pabuvę tokiame susirinkime kaip tik ir sugalvosite, kokią veiklą vystyti, ką pasiūlyti gargždiškiams, rajono gyventojams. Juk, kaip T. Žemgulys sako, sunkmetis – puikus laikas startuoliams. Šast! Ir pataikysite savo verslo idėja it golfo kamuoliuku į reikiamą rinkos duobutę.
O gal net ir nebus tokia niūri žiema kaip prognozuojama? Juk ekonomikos prognozės kartais primena ir orų apžvalgas, kurios keičiasi it chameleono spalvos. Štai net pats ekonomistas Žygimantas Mauricas pastebi, kad 2023 m. I ketvirčio Lietuvos ekonomikos rodikliai buvo itin prasti (ketvirtinis nuosmukis siekė 3 proc., o metinis – 3,6 proc.), bet jis jau tuomet ragino nedaryti skubotų išvadų iš vieno ketvirčio duomenų ir nepasiduoti pesimistinėms nuotaikoms. „2023 m. birželio mėn. atnaujinę savo BVP prognozes teigėme, kad, nepaisant reikšmingo nuosmukio 2023 m. I ketvirtį, Lietuvos ekonomika kitais metų ketvirčiais atsities, o visų 2023 metų nuosmukis sieks vos simbolinius 0,5 proc.“, – pastebi Ž. Mauricas.
Koks čia sunkmetis, jei pensijos kyla?! Skaičiuojama, jog vieniems nuo kitų metų kils 3,34 euro, o kitiems – vidutiniškai po 51 eurą. Džiaugiatės ar ima juokas pro ašaras?

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

1 Komentaras

  • Gargžduose nėra nei vieno prekybos centro. O kol didžiaisiais vadinamos maisto krautuvės jų net neplanuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių