Rajono gyventojai „Darė“ ir „Darys“

Nepaisant to, kad Lietuva vis dar yra suvaržyta karantino, šiemet skirtingai nei pernai įvyko akcija „Darom“, kurios metu tvarkytos viešosios erdvės. Nuo 2008 m. vykdoma akcija šiemet išsiskyrė šūkiu „Darom iki galo“, kuris ragino gyventojus ne tik surinkti šiukšles, bet ir jas surūšiuoti, priduoti.

VšĮ „Gargždų švara“ vadybininkė-kontrolierė Agnė Zabrynaitė pastebėjo, kad žmonių sąmoningumas kasmet vis auga, daugėja suvokiančiųjų, kad visi esame atsakingi už gamtos tausojimą.

Sąmoningumas auga

Pasak A. Zabrynaitės, šiemet aplinka tvarkyta 20 rajono vietų. Gegužės 7–8 dienomis vykusioje akcijoje gyventojai buvo kviečiami dalyvauti laikantis visų Vyriausybės paskelbtų saugumo rekomendacijų. „Gyventojai dalyvavo akcijoje šeimomis arba susieidavo du namų ūkiai, bet ne daugiau. Žmonės savarankiškai pasirinko tvarkytinas viešąsias erdves arba naudojosi specialia internetine programėle „Mes darom“, kur buvo pažymėtos probleminės teritorijos. Labai maloniai nustebino jaunimas, kuris skambino, teiravosi, kur reikia labiausiai darbo rankų. Mes išskirstėme rūšiavimo maišus plastikui, stiklui, popieriui. Žmonės stengėsi rūšiuoti, vien šios pastangos – sveikintinos“, – neabejoja A. Zabrynaitė.

Anot jos, buvo daug ir tokių, kurie net neprasinešė apie dalyvavimą, tad sunku įvertinti akcijos mastą, tačiau buvo nemažai ir tokių, kurie dalyvavo pirmą kartą šioje akcijoje, aplinkosauginės problemos vis dažniau atsiduria dėmesio centre. Pavyzdžiui, klaipėdiečiai rinko šiukšles ir Olando Kepurės teritorijoje, nepaisant to, kad tai jau rajono ribos.

Kvietiniuose plušėta su kaupu

Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis „Bangai“ pasakojo, kad akcijoje „Darom“ dalyvavo apie 15 žmonių. Visi buvo suskirstyti į grupeles, laikantis karantino reikalavimų. Pirmoji grupelė tvarkė Bendruomenės namų patalpas: valė langus, plovė grindis, tvarkė sporto salę, tualetus ir kt. Tvarkytasi patalpose, nes ryte oras buvo prastas: snyguriavo, pūtė šaltas vėjas. Kita grupė kartu su seniūnu Vytautu Tamašausku ir seniūnijos darbuotojais sutvarkė Liepų gatvės kampą, pasodino 10 liepaičių, palaistė, apgenėjo kitus medžius. Dar viena darbininkų grupelė plušėjo ties įvažiavimu į Kvietinius. Ten buvo tiesiami nauji elektros kabeliai ir aplinkui liko daug šakų, tiesiog akis badė šabakštynas. „Grėbliavome, surinkome šakas. Sutvarkėme ir upelį, nes buvo apžėlęs nendrynas. Neliko nuošaly ir senieji kapeliai, ten buvo spygliuota viela, vietomis nutrūkusi, darkanti vaizdą, tad ją pašalinome, taip pat kuolus. Sutvarkėme ir stovyklavietę prie Bendruomenės namų, kapų link“, – vieną darbą po kito vardijo Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas G. Girgždis. Anot jo, bus organizuojama ir dar viena talka, nes liko nevalyti Bendruomenės namų langai iš išorės, seniūnas V. Tamašauskas nupirko dažų, tad bus perdažoma stotelė, suoliukai, gėlių vazonai, sutvarkyti stendai.

Toliau puoselės Veiviržo slėnį

Veiviržėnų bendruomenės pirmininkas Julius Pozingis talką atidėjo šiam savaitgaliui, mat norėjo išvengti prasto oro. Veiviržėniškiai visą dėmesį toliau skirs Veiviržo slėniui puoselėti. „Jau šią savaitę Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniai rinks šiukšles. O mūsų tikslas – išvalyti tvenkinį, pradėti apšvietimo įrengimo darbus. Yra slėnyje tiltelių, norime išvalyti visą zoną taip, kad netrukdytų pjauti žoliapjove“, – aiškino J. Pozingis.

Veiviržėniškių tikslas – ir sutvarkyta laisvalaikio erdvė prie vadinamojo Inkilų tako. Dabar labai populiarūs sveikatingumo takai, tokio pobūdžio taką ketinama įrengti ir Veiviržo slėnyje, kad apsilankiusieji galėtų palepinti savo basas kojas.

Agnė ADOMAITĖ

Dauparų–Kvietinių seniūnijos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių