Šarkiškiuose paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 21 dieną Švėkšnos seniūnijos pašonėje esančiame Šarkiškių miškelyje (Klaipėdos rajonas) vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirtas minėjimas „Atmink tą laiką“.

Šioje vietoje 1950 m. Liucija Auškalnienė savo vyro partizano Juozo Auškalnio-Kudirkos atminimui pastatė Švč. Mergelės Marijos su kūdikiu skulptūrą. Ją pašventino Švėkšnos parapijos klebonas a. a. Tadas Budraitis, kuriam tarybinis teismas už tai skyrė 10 metų nelaisvės.
Skulptūra padaryta iš betono ant didžiulio akmens. Jos autorius ir statytojas – Adomas Juškevičius iš Švėkšnos. Taip pat šioje vietoje žuvo du partizanai Petras Toleikis-Šturmas ir Antanas Kimininis-Laisvūnas.
Minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis. Jas aukojo Gargždų dekanato dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas ir Švėkšnos klebonas Julius Meškauskas. Po šv. Mišių skambėjo patriotinės dainos, kurias atliko Veiviržėnų kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Viržis“ (meno vadovai Žibutė Sukackienė ir Regimantas Šilinskas), Maironio eiles „Lietuva brangi“ deklamavo Darija Sermontytė, Ieva Rūkė, Silvestras Merliūnas.
Jau tradicija tapusio minėjimo iniciatoriai Gargždų dekanato dekanas kanauninkas J. Paulauskas, Švėkšnos klebonas J. Meškauskas ir Jurgio Šaulio draugijos pirmininkė Gintarė Sargūnaitė padėkojo visiems prisidėjusiems prie minėjimo ir dalyvavusiems bei palinkėjo nepamiršti, kad kiekvienas esame svarbus savo darbais ir tikslais ateities Lietuvai. Už tai, kad gyvename laisvoje, demokratiniais pagrindais atkurtoje valstybėje, turime būti dėkingi visiems, kurie priešinosi agresoriams.


Gintarė SARGŪNAITĖ
Jurgio Šaulio draugijos pirmininkė
Rasos LINKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių