Siūlykite „Misijos 0“ priemones klimato neutralumui siekti

Aplinkos ministerija kviečia visus suinteresuotus verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, visuomenės grupių atstovus bei kitus aktyvius piliečius siūlyti dekarbonizacijos priemones ir taip padėti suformuoti Lietuvai geriausiai tinkantį priemonių rinkinį klimato kaitos iššūkiams įveikti.

„Nebeturime ko laukti, todėl džiaugiuosi, kad praėjusį pavasarį pavyko susitarti dėl klimato tikslų. Dabar reikia susitarti dėl priemonių, kaip juos pasieksime. Tikimės kuo aktyvesnio ir platesnio įsitraukimo, kad galėtumėme teisingai sukonstruoti planą, ne tik padėsiantį įgyvendinti visus numatytus tikslus, bet ir užtikrinti žaliąjį ekonomikos augimą, kokybišką gyvenamąją aplinką Lietuvos gyventojams“, – teigia aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė.

„Misija 0“ arba dekarbonizacijos darbo grupės – tai Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSVP) atnaujinimo dalis. Darbo grupės apima penkis Lietuvos ekonomikos sektorius: žemės ūkio ir miškininkystės, energetikos (įskaitant pastatus), pramonės, transporto bei atliekų ir žiedinės ekonomikos.

Teikiant dekarbonizacijos priemonių pasiūlymus reikia atsakyti į pateiktus klausimus, kurie padės jas vertinantiems ekspertams kokybiškai ir visapusiškai nustatyti priemonės atsiperkamumą, naudingumą ir bendrą efektą sektoriui.

Surinkta informacija bus aptariama darbo grupėse, įvertinta ir palyginta pagal nustatytus kriterijus. Taip pat bus modeliuojamas bendras priemonių efektas. Po to pasiūlymai bus toliau svarstomi ir sprendžiama, ar juos įtraukti į atnaujinamą NEKSVP.

Pasiūlymus galima teikti iki kovo 31 d. (imtinai). Formą pildymui ir daugiau informacijos rasite www.klimatokaita.lt/dekarbonizacija/pasiulymai.

Visa informacija, susijusi su dekarbonizacijos darbo grupių veikla, sudėta portale klimatokaita.lt, skiltyje „Dekarbonizacija“.

Grupių susitikimai transliuojami Aplinkos ministerijos YouTube paskyroje.

Kilus klausimams ar norint pateikti daugiau informacijos apie Jūsų teikiamą priemonę, kreipkitės el. paštu misijanulis@am.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių