Skydas

Galime ir privalome padėti broliškajai Ukrainai. Aukokime lėšų, atverkime duris karo pabėgėliams. Būkime pasiruošę, tačiau neleiskime mūsų kasdienybės užvaldyti baimei.

Prisėdusi rašyti pastabų pirmą kartą nežinau, nuo ko pradėti. Akyse kaupiasi ašaros, o gerklėje – gumulas. Emocijos tokios plačios kaip ir ištvinusi Minija. Nors Lietuvoje tankų vikšrai nesisuka ir nezvimbia kulkos, karas vyksta.


Pirmiausia – dezinformacijos. Jau matyti tendencija, kad dalis aktyviųjų antivakserių dabar spekuliuoja karo tema. Gražus sutapimas! Kokia dezinformacija skleidžiama ir kokios sąmokslo teorijos vėl keliamos, tikrai nerašysiu. Neprisidėsiu prie jų platinimo. Džiaugiuosi, kad daug naujienų, laikraščių portalų apribojo komentarus. Juk pastaruosiuose ir vešėdavo agresoriaus troliai, skleisdami melą ir dieną naktį sukdami propagandos fabriką. Būkite atidūs, nepakibkite ant jų kabliuko.


Rodos, tik visi pradėjome lengviau kvėpuoti po truputį slūgstant pandemijai, o dabar – karas. Šios krizės turi bendro. Pagrindinis abiejų komponentas – baimė ir nerimas. Ar nepastebėjote, kad Jus užvaldo tokios pat emocijos, kaip ir pandemijos pradžioje? Galime ir privalome padėti broliškajai Ukrainai. Aukokime lėšų, atverkime duris karo pabėgėliams. Būkime pasiruošę, tačiau neleiskime mūsų kasdienybės užvaldyti baimei. Kiek pajėgiame, dirbkime įprastus darbus, sportuokime, medituokime, šokime, dainuokime, žaiskime su savo vaikais, švęskime gimtadienius. Juk viskas, ką turime, tai tik ši akimirka.


Veikime ir priimkime sprendimus iš vidinės ramybės būsenos, o ne baimės. Esame nuolat skaudžių naujienų iš Ukrainos sraute, socialinius tinklus užliejo širdgėla dėl sveiku protu nesuvokiamų V. Putino tuščių imperialistinių ambicijų, nerimo dėl Ukrainoje gyvenančių artimųjų, pažįstamų. Labai lengva pasiduoti šiam srautui ir dieną naktį sekti naujienas, drebėti. Tačiau raskime laiko ir atitrūkti – dėl savo fizinės ir psichinės sveikatos. Apsidžiaugiau, kai ketvirtadienį niūrių naujienų fone gavau džiugią žinią – Gargžduose veikianti kosmetologijos ir masažo studija „Skinmona“ pakvietė į savo pirmojo gimtadienio vėlyvuosius grožio pusryčius. Puiku! Nepamirškime, kad gyvenimas tęsiasi. Kaip gerą ženklą priimu ir ketvirtadienį fantastinę „Žalgirio“ pergalę prieš Eurolygos lyderius Madrido „Realą“. Džiaugiuosi ir už „Žalgirio“ sprendimą nevykti rungtyniauti į Rusiją, kurioje turėjo susitikti su Maskvos CSKA ir Sankt Peterburgo „Zenitu“. Tokį boikotą sveikinu. Užsienio reikalų ministerija stabdo vizų išdavimų Rusijos piliečiams. Didieji prekybos centrai atsisako rusiškų ir baltarusiškų prekių, stabdo jų užsakymus. Atšaukiama ir rusų atlikėjų koncertų. Tačiau lieka „Eurovizijos“ rakštis. Rusijai vis dėlto leista dalyvauti šiame konkurse, esą tai nepolitinis kultūrinis įvykis. Juokas pro ašaras.


Kad ir kaip ten būtų, išgyvenau vidinį trium­fą, stebėdama palaikymo akciją Ukrainai iš Vilniaus. Lietuva stipri! Vienybė, solidarumas, pagalba vieni kitiems – mūsų pagrindinis skydas. Per pandemijos bumą sergantieji mintimis dėkojo sau ir tiems, kurie išrado vakcinas, kad pasiskiepijo ir ligos forma yra lengvesnė. Dabar karo grėsmės akivaizdoje įvertinamas Lietuvos sprendimo prisijungti prie NATO aljanso svoris. Neabejojama, kad ta diena, kai Lietuva įstojo į NATO, yra dar viena mūsų nepriklausomybės data. Būkime stiprūs, išlikime ramūs.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė,
portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių